Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för HSOK Sommarcup med Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: HSOK Sommarcup med Motionsorientering
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: tisdag 13 augusti 2019

Ungdom Vit

1 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes LindströmHelsingborgs SOK10:138:06
2Vidar BrandtsfridhHelsingborgs SOK11:33+1:209:10
3Vilgot BeringHelsingborgs SOK11:35+1:229:11
4Maja KylmäHelsingborgs SOK11:58+1:459:29
5Miriam OrrhedeHelsingborgs SOK17:48+7:3514:07
6Ebba LohavHelsingborgs SOK18:23+8:1014:35
7Frej BeringHelsingborgs SOK34:30+24:1727:22
Olle SjöbergHelsingborgs SOKej start

Ungdom Gul

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes PerssonHelsingborgs SOK19:019:03
2Albert KylmäHelsingborgs SOK23:48+4:4711:20

DH Kort

3 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn MelinHelsingborgs SOK26:268:38
2Fia PerssonHelsingborgs SOK37:05+10:3912:07
3Carl LejonbergHelsingborgs SOK39:32+13:0612:55
4Veronica DahlbomHelsingborgs SOK53:20+26:5417:25
Gustav LohavHelsingborgs SOKej godkänd

Damer Medel

3 880 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena NorrmanIS Kullen48:3512:31
2Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK50:54+2:1913:07
3Lena NielsenHelsingborgs SOK1:04:30+15:5516:37
4Ulrika WestergrenKlubblös1:10:35+22:0018:11
5Caroline LindströmHelsingborgs SOK1:11:41+23:0618:28
6Astrid JohannessonHelsingborgs SOK1:13:23+24:4818:54
Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOKej godkänd

Herrar Medel

3 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK46:0211:51
2Pär EricssonHelsingborgs SOK54:29+8:2714:02
3Willie OlssonHelsingborgs SOK57:37+11:3514:50
4Erik AhlströmHelsingborgs SOK1:01:44+15:4215:54
5Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:10:45+24:4318:14
6Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:15:32+29:3019:28

Damer Lång

5 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta Lewis-JonssonHelsingborgs SOK44:448:09
2Sandra LejonbergHelsingborgs SOK50:27+5:439:12
3Marie NilssonFK Boken51:49+7:059:27
Cecilia BrandtsfridhHelsingborgs SOKutgått

Herrar Lång

5 480 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John OskarssonHelsingborgs SOK32:205:54
2Axel OrrhedeHelsingborgs SOK34:49+2:296:21
3Patrik JohanssonHelsingborgs SOK34:56+2:366:22
4Mikael LöfvingTibro OK35:05+2:456:24
5Jacob MobergHelsingborgs SOK36:07+3:476:35
6Victor EricssonHelsingborgs SOK43:30+11:107:56
7Jonas NorénHelsingborgs SOK43:35+11:157:57
8Felix AlnervikHelsingborgs SOK43:54+11:348:00
9Anders BrandtsfridhHelsingborgs SOK44:52+12:328:11
10Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK45:19+12:598:16
11Magnus LjungbergHelsingborgs SOK46:24+14:048:28
12David PerssonHelsingborgs SOK47:19+14:598:38
13Anders LohavHelsingborgs SOK50:02+17:429:07
14Dan JohanssonHelsingborgs SOK50:56+18:369:17
15Anders PerssonHelsingborgs SOK54:25+22:059:55
16Martin NilssonHelsingborgs SOK59:34+27:1410:52
17Stig JohanssonHelsingborgs SOK1:02:02+29:4211:19
Kurt SjöbergHelsingborgs SOKej godkänd

ÖM1

1 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa TullbergIS Kullen18:0314:19
Justus LejonbergHelsingborgs SOKutgått

ÖM2

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna MobergHelsingborgs SOK20:219:41

ÖM3

3 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf LarssonKlubblös37:5012:21
2Anette OlofssonHelsingborgs SOK43:37+5:4714:15
3Ulrika FranzonHelsingborgs SOK43:55+6:0514:21
4Marlen LjungdahlKlubblös55:32+17:4218:08
5Desiree LjungdahlKlubblös55:33+17:4318:09

ÖM4

3 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jonas KylmäHelsingborgs SOKej godkänd

ÖM5

5 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Daniel SvanbergKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser