Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering IF Thor

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering IF Thor
Arrangörsorganisation: IF Thor
Datum: tisdag 27 augusti 2019

Öppen 1

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus WikborgIK Hakarpspojkarna41:1918:46
2Valter WikborgIK Hakarpspojkarna41:22+0:0318:48
3August BrattEj klubbansluten41:37+0:1818:55
4Ulrika BrattEj klubbansluten41:40+0:2118:56
5Valdemar YlvenKlubblös43:17+1:5819:40
6Harald SegerbergKlubblös1:15:39+34:2034:23
7Ylva SegerbergKlubblös1:15:41+34:2234:24
8Idcun SegerbergKlubblös1:15:44+34:2534:25
Tage LindhagenOK Linnéej godkänd

Öppen 2

3 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin ArkåVimmerby OK39:0110:55

Öppen 3

3 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida KjällquistKlubblös36:2011:57
2Wilhelm SödermanOK Rodhen37:05+0:4512:11
3Vidar LarssonIF Thor43:07+6:4714:10
4Mattias SundstedtRasbo IK43:26+7:0614:17
5Ida HörnqvistKlubblös55:15+18:5518:10
Jesper JonssonIF Thorej godkänd
Maria Jonssonklubblösej godkänd
Maximilian HertzRasbo IKutgått

Öppen 4

4 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kirsi JokinenRasbo IK1:23:5018:37

Öppen 5

3 820 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna StaafUIF38:4210:07
2Lars LindhagenOK Linné51:10+12:2813:23
3Emma KällTumba-Mälarhöjden OK56:10+17:2814:42
4Viktoria LöfgrenEj klubbansluten1:03:09+24:2716:31
5Johan Henrikssonklubblös1:07:11+28:2917:35
6Max NillsonIF Thor1:09:37+30:5518:13
7Mari KaviKlubblös1:12:49+34:0719:03
8Malin KadiKlubblös1:12:53+34:1119:04
9Fabian NillsonIF Thor1:15:26+36:4419:44
Simon SegermanIF Thorej godkänd
Ingegärd ErikssonIF Thorutgått

Öppen 6

5 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders GreijerKlubblös1:11:4412:37
Anders HassisKlubblösej godkänd

Öppen 7

3 190 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna25:127:53
2Josefin BengtssonIF Thor27:51+2:398:43
3Johan HartwikLänna IF35:53+10:4111:14
4Magnus NidebornKlubblös36:25+11:1311:24
5Peter NyströmIF Thor37:48+12:3611:50
6Carina HammarlingLänna IF38:59+13:4712:13
7Valle LarssonIF Thor39:45+14:3312:27
8Alex ÖstermanRasbo IK42:18+17:0613:15
9Albin JemthIF Thor45:09+19:5714:09
10Per JemthIF Thor45:12+20:0014:10
11Mattias JäderOK Rodhen49:05+23:5315:23
12Per-Ola KjellssonEj klubbansluten49:24+24:1215:29
13Ida SundstedtRasbo IK49:32+24:2015:31
14Isabelle StåhlbrandtRasbo IK52:08+26:5616:20
15Alva NyströmIF Thor54:08+28:5616:58
16Curt ReinoldssonIF Thor54:24+29:1217:03
17Gunilla ReinoldssonIF Thor54:25+29:1317:03
18Hedvig SundstedtRasbo IK54:31+29:1917:05
19Henrik BergmanOK Linné56:09+30:5717:36
20Felicia SvenssonRasbo IK57:41+32:2918:04
21Kenneth ArnelöfStockholms Godtemplares IF1:02:10+36:5819:29
22Claes HammarlingLänna IF1:03:12+38:0019:48
23Ann-Sofie JemthIF Thor1:05:42+40:3020:35
24Mathias JonssonUIF1:15:31+50:1923:40
Birgitta LindellLånghundra IFej godkänd
Jimmy LarssonIF Thorutgått

Öppen 8

6 310 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo SegermanIF Thor49:027:46
2Nils JanssonRasbo IK50:03+1:017:55
3Jenny WesterberghRasbo IK51:56+2:548:13
4David FrieibergKlubblös52:44+3:428:21
5Fredrik ElwingerIF Thor54:38+5:368:39
6Anders TvärånaOK Linné55:50+6:488:50
7Johan WesterberghRasbo IK57:34+8:329:07
8Viktor JemthIF Thor57:39+8:379:08
9Elias WesterberghRasbo IK58:24+9:229:15
10Jan LindellLånghundra IF58:42+9:409:18
11Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:04:00+14:5810:08
12Axel AnderssonIF Thor1:06:51+17:4910:35
13Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK1:07:08+18:0610:38
14Mikko AarnioOK Linné1:08:46+19:4410:53
15Lukas AarnioOK Linné1:09:25+20:2311:00
16Lars PetterssonOK Linné1:10:44+21:4211:12
17Magnus EklundVimmerby OK1:11:25+22:2311:19
18Ellen HannrupIF Thor1:11:58+22:5611:24
19Johan StenbergIF Thor1:12:09+23:0711:26
20Magnus ThorOK Linné1:13:54+24:5211:42
21Tommy HögEj klubbansluten1:15:13+26:1111:55
22Jonas StåhlbrandtRasbo IK1:16:24+27:2212:06
23Felix SvenssonRasbo IK1:28:58+39:5614:05
Henrik SödermanOK Rodhenej godkänd
Andreas PerssonRasbo IKej start
Anton SegermanIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser