Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOK Motions-OL 9 (Vännäsby)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOK Motions-OL 9 (Vännäsby)
Arrangörsorganisation: Vännäs OK
Datum: måndag 12 augusti 2019

Inskolning

1 360 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lilly BergstrandVännäs OK28:3421:00
2Greta BergstrandVännäs OK28:54+0:2021:15
3Emmy GöranssonVännäs OK34:29+5:5525:21
4Tim OlofssonVännäs OK39:24+10:5028:58
5Isak OlofssonVännäs OK39:54+11:2029:20
6Gunnar GustafssonVännäs OK43:10+14:3631:44
7Nova WibergVännäs OK45:58+17:2433:47
8Vide WibergVännäs OK46:13+17:3933:58
9Amadeus GotthardssonVännäs OK46:59+18:2534:32
Alma StrandbergVännäs OKej godkänd

Öppen motion 1

1 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Albin GustafssonVännäs OKej godkänd

Öppen motion 3

1 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin LevissonVännäs OK34:2718:55
2Nils GöranssonVännäs OK38:49+4:2221:19
3Rebecka NilssonVännäs OK56:37+22:1031:06

Öppen motion 5

3 130 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar WallbergVännäs OK36:4911:45
2Vesa SärkiojaUmeå OK39:47+2:5812:42
3Kristina FridmanVännäs OK39:54+3:0512:44
4Karin SandströmUmeå OK41:33+4:4413:16
5Pernilla LarssonGammelstads IF41:59+5:1013:24
6Johan FriborgVännäs OK42:01+5:1213:25
7Gunnar TigerUmeå OK43:00+6:1113:44
8Ronny WernerssonVännäs OK45:03+8:1414:23
9Ove PerssonUmeå OK46:14+9:2514:46
10Thomas ErikssonUmeå OK48:02+11:1315:20
11Håkan NilssonVännäs OK51:42+14:5316:31
12Elisabet CarlborgVännäs OK56:54+20:0518:10
13Erika GällerstedtUmeå OK59:39+22:5019:03
14Björn SandströmUmeå OK1:01:11+24:2219:32
Daniel AnderssonUmeå OKej godkänd
Lars ÅbergUmeå OKej godkänd
Joar MattssonVännäs OKej godkänd

Öppen motion 9

5 710 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik NilbrinkVännäs OK56:569:58
2Jonas GustavssonVännäs OK1:01:04+4:0810:41
3Mats WållbergVännäs OK1:02:35+5:3910:57
4Gunnar KalénVännäs OK1:06:03+9:0711:34
5Ester LaudonUmeå OK1:08:08+11:1211:55
6Vega LaudonVännäs OK1:11:12+14:1612:28
7Hjalmar LaudonVännäs OK1:15:29+18:3313:13
8Tove NorenVännäs OK1:24:14+27:1814:45
9Linde HelmerssonVännäs OK1:32:20+35:2416:10
10Per StrömgrenVännäs OK1:32:25+35:2916:11
Alma LaudonVännäs OKej godkänd
Hans-Erik CarlborgIFK Umeåej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser