Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Träningstävling, Ekön.

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Träningstävling, Ekön.
Arrangörsorganisation: Hammarkinds OK
Datum: onsdag 31 juli 2019

Bana A

4 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian KjellbergerIFK Göteborg39:058:18 Ladda ner rutt i gpx-format
2Tommy JohanssonStångenäs AIS52:55+13:5011:15
3Jimmy PetterssonIFK Göteborg53:14+14:0911:19
4Andreas HellgrenHammarkinds OK56:42+17:3712:03
5Albin PetterssonHammarkinds OK57:49+18:4412:18
6Mattias PalmeståhlStora Skedvi IK1:01:40+22:3513:07
7Mats RosanderFinspångs SOK1:03:11+24:0613:26

Bana B

3 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BockgårdHammarkinds OK1:00:0417:40
2Lena RosanderFinspångs SOK1:04:12+4:0818:52
3Martin JakobssonHammarkinds OK1:12:48+12:4421:24
4Monika LundqvistSkogspojkarnas OK1:21:10+21:0623:52
5Jörgen AskbrinkHammarkinds OK1:26:12+26:0825:21

Bana C

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Krister LundbladHammarkinds OK43:4416:49
2Hannes CarlssonHammarkinds OK43:50+0:0616:51
3Lina EngstandHammarkinds OK46:30+2:4617:53
4Petra PalmeståhlStora Skedvi IK1:26:22+42:3833:13
Sven-Erik JonssonHammarkinds OKej godkänd

Bana D

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FornanderSkogspojkarnas OK30:3815:19
2Kevin KarlssonHammarkinds OK36:35+5:5718:17
3Collin ViklundÅre SLK37:42+7:0418:51
4Lisa HellgrenHammarkinds OK37:51+7:1318:55
5Maria RossanderHammarkinds OK45:28+14:5022:44
5Hilda RossanderHammarkinds OK45:28+14:5022:44
7Eveline HermanssonKlubblös45:35+14:5722:47
8Carolina HellmanHammarkinds OK45:36+14:5822:48
9Milton ViklundÅre SLK54:53+24:1527:26
10Lovisa HemanssonKlubblös56:57+26:1928:28

Bana E

1 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jon MagnussonHammarkinds OK16:258:38
2Noel KjellbergerIFK Göteborg19:14+2:4910:07
3Anna KjellbergerIFK Göteborg21:58+5:3311:33
4Tore RowaStora Skedvi IK26:36+10:1114:00
5Åke HermanssonHammarkinds OK33:39+17:1417:42
6Karin HermanssonKlubblös33:40+17:1517:43
7Elsa FornanderSkogspojkarnas OK40:05+23:4021:05
8Alva FornanderSkogspojkarnas OK40:07+23:4221:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser