Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ljungsbrokampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ljungsbrokampen
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: torsdag 10 maj 2012

D21

4 010 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena AnderssonOK Tisaren31:377:53
2Linnea LidströmOK Kolmården32:06+0:298:00
3Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK34:48+3:118:40
4Lisa JohanssonStjärnorps SK36:02+4:258:59
5Annika IvarssonLinköpings OK37:45+6:089:24
6Lisa KaleredHagaby GOIF39:00+7:239:43
7Fredrika VångellLinköpings OK40:35+8:5810:07
8Terese WängdahlLinköpings OK41:00+9:2310:13
9Lovisa FalkHagaby GOIF41:05+9:2810:14
10Lucie WeissovaJönköpings OK41:29+9:5210:20
11Anna HåkanssonLinköpings OK41:37+10:0010:22
12Stina SternerLinköpings OK42:38+11:0110:37
13Lovisa LjungOK Njudung43:36+11:5910:52
14Karolina NygrenSkogspojkarnas OK45:10+13:3311:15
15Josefina BerntssonLinköpings OK45:39+14:0211:23
16Liselott EricsonLinköpings OK48:04+16:2711:59
17Julia Modig TjärnströmLinköpings OK1:13:09+41:3218:14
Anna-Stina PåledalLinköpings OKej godkänd
Julia AxelssonSol Tranåsej start
Jenni SimolaEspoon Suuntaej start
Helén PerssonFinspångs SOKej start

H21

4 860 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl WalheimÄrla IF29:366:05
2Josef NordlundOK Linné29:46+0:106:07
3Erik MartinssonLinköpings OK31:30+1:546:28
4Peter ErikssonLinköpings OK31:57+2:216:34
5Oscar VångellÄrla IF32:37+3:016:42
6Oleksandr StarovOK Denseln33:08+3:326:49
7Fredrik PetterssonLinköpings OK33:35+3:596:54
8Victor BergstrandMotala AIF OL34:25+4:497:04
9Marcus JanssonKFUM Örebro OK34:32+4:567:06
10Johan PerssonHagaby GOIF35:05+5:297:13
11Atte AxelssonTjällmo-Godegårds OK35:09+5:337:13
12Henrik JonssonOK Rodhen35:34+5:587:19
13Emil KaleredOK Denseln36:16+6:407:27
14Jonas VåtzBoxholm-Mjölby OL36:26+6:507:29
15Joel FrancénTjällmo-Godegårds OK36:28+6:527:30
16Peter AronssonLinköpings OK36:44+7:087:33
17Oscar ArmanNyköpings OK36:58+7:227:36
18Björn KarlssonOK Denseln37:24+7:487:41
19Erik SköldLinköpings OK39:00+9:248:01
20Axel BengtssonSol Tranås40:03+10:278:14
21Tim BjärengrenOK Hällen46:36+17:009:35
22Jonas BraamOK Denseln48:26+18:509:57
23Karl BengtssonSol Tranås1:19:31+49:5516:21
24Oskar SydSol Tranås1:22:05+52:2916:53
Jonas HallbergStjärnorps SKej start
Mattias ZackrissonOK Roxenej start
Jacob WesterbergFinspångs SOKej start
Jonas LundgrenLinköpings OKej start
Mikael AnderssonLinköpings OKej start
Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OLej start
Theo FleurentOK Denselnej start
Michal BestaFK Göingarnaej start
Per CarlborgLinköpings OKej start

D18

3 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa MalmströmGOIF Tjalve29:458:32
2Anna WehlinSkogspojkarnas OK31:13+1:288:58
3Linnéa AxelssonSol Tranås45:07+15:2212:57
4Ida MårtenssonOK Eken1:04:17+34:3218:28
Frida BergstrandMotala AIF OLej start

H18

4 010 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max BerggrenOK Denseln27:446:54
2Henrik HåkanssonOK Kolmården31:10+3:267:46
3Fredrik TegströmLinköpings OK35:14+7:308:47
4Simon LundinFinspångs SOK37:10+9:269:16
Albin DetterfeltLinköpings OKej start
Einar JohanssonLinköpings OKej start
Petter JohanssonLinköpings OKej start

D16

3 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fanny AsketunOK Roxen31:529:01
2Andrea SvenssonFinspångs SOK32:28+0:369:11
3Elin JohanssonFinspångs SOK36:28+4:3610:19
4Stina GuståsLinköpings OK53:27+21:3515:08
5Rebecca RieschelOK Roxen56:46+24:5416:04
6Hedda RundgrenFinspångs SOK58:46+26:5416:38
Emma LindellLinköpings OKej godkänd
Mai Ly SorriGOIF Tjalveej start
Frida JohanssonLinköpings OKej start

H16

3 650 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville JohanssonOK Kolmården24:466:47
2Oskar LeinonenOK Kolmården26:57+2:117:23
3David AxelssonFinspångs SOK27:43+2:577:35
4Albin LillieströmOK Roxen28:04+3:187:41
5Olle HanssonOK Roxen31:00+6:148:29
6Sven EngströmLinköpings OK31:44+6:588:41
7Alexander WiklundFinspångs SOK34:18+9:329:23
8Sebastian SvenssonFinspångs SOK35:40+10:549:46
9Lukas EvebornOK Roxen37:32+12:4610:16
10Adam ThellsénOK Roxen38:45+13:5910:36
11Simon KärrströmOK Roxen39:53+15:0710:55
12Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL40:53+16:0711:12
13Eric EkströmLinköpings OK45:11+20:2512:22
14Johan StenströmLinköpings OK49:14+24:2813:29
15Joakim EricssonLinköpings OK52:02+27:1614:15
Erik PetterssonBoxholm-Mjölby OLej start
Per LindmanFinspångs SOKej start

H16 Kort

3 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes TomassonLinköpings OK42:4913:43

D14

3 120 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL23:147:26
2Emma PetterssonOK Roxen26:36+3:228:31
3Sarah PerssonOK Denseln26:52+3:388:36
4Sarah MagnussonLinköpings OK27:25+4:118:47
5Lova EvebornOK Roxen27:46+4:328:53
6Malin KärrströmOK Roxen29:21+6:079:24
7Victoria AsketunOK Roxen29:51+6:379:34
8Tora WesterbergOK Kolmården30:07+6:539:39
9Emilia ÖstlundOK Kolmården34:07+10:5310:56
10Tilda MarmelidOK Roxen35:04+11:5011:14
11Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL35:11+11:5711:16
12Emma S JohanssonLinköpings OK35:33+12:1911:23
13Maja HultbergOK Kolmården36:18+13:0411:38
14Johanna GuståsLinköpings OK39:40+16:2612:42
15Wilma JanssonMotala AIF OL41:14+18:0013:12
16Emilia RieschelOK Roxen42:00+18:4613:27
Klara LjunggrenLinköpings OKej start

H14

3 120 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LjungemyrOK Kolmården20:006:24
2Hugo LillieströmOK Roxen22:57+2:577:21
3Johan WehlinSkogspojkarnas OK23:15+3:157:27
4Johan LindmanFinspångs SOK25:22+5:228:07
5Gustav EngmanOK Denseln25:27+5:278:09
6Oscar PrytzGOIF Tjalve26:22+6:228:27
7Pontus LindblomOK Roxen27:16+7:168:44
8Joel KarnehedOK Roxen29:28+9:289:26
9Joel SjödinOK Kolmården31:00+11:009:56
10Hugo EkingeOK Motala32:37+12:3710:27
11Eric JehrlanderGOIF Tjalve33:03+13:0310:35
12Hugo DalhammerOK Roxen36:49+16:4911:48
13Jonas AnderssonOK Roxen37:35+17:3512:02
14Gustav MalmströmGOIF Tjalve41:06+21:0613:10
15Emil KarlssonMotala AIF OL42:46+22:4613:42
Gustav BlomgrenMotala AIF OLej godkänd
Martin HägglundLinköpings OKej godkänd
Rikard SurinOK Roxenej start
August MollénOK Denselnej start

D14 Kort

2 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LindqvistBoxholm-Mjölby OL26:5210:08
2Sofia BorgLinköpings OK28:50+1:5810:52
3Hannele MöllerLinköpings OK31:51+4:5912:01
4Josefine SegerbergMotala AIF OL39:30+12:3814:54
5Henrietta MöllerLinköpings OK41:46+14:5415:45

H14 Kort

2 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig ForslundLinköpings OK25:089:29
2Jakob TomassonLinköpings OK29:55+4:4711:17
3Ludvig BrotzenLinköpings OK56:50+31:4221:26

D12

2 650 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea HanssonOK Roxen23:228:49
2Emma ErikssonOK Kolmården25:30+2:089:37
3Tove EkströmLinköpings OK25:41+2:199:41
4Olivia FröbergOK Roxen26:17+2:559:55
5Vilma KarlssonOK Denseln27:14+3:5210:16
6Tove PihlströmOK Roxen30:16+6:5411:25
7Towa PetterssonOK Denseln30:32+7:1011:31
8Malva EvebornOK Roxen31:52+8:3012:01
9Signe HedbrantOK Roxen56:12+32:5021:12
10Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb1:21:14+57:5230:39
Frida SahlmanLinköpings OKej godkänd
Amanda IvehammarLinköpings OKej godkänd
Tove PetterssonOK Roxenej start

H12

2 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid WesterbergOK Kolmården18:266:57
2Olof LjunggrenLinköpings OK19:18+0:527:16
3Elias AxelssonFinspångs SOK19:24+0:587:19
4Emanuel HerberthsonLinköpings OK19:34+1:087:23
5Jakob ThellsénOK Roxen20:27+2:017:43
6Leo JohanssonOK Kolmården21:15+2:498:01
7Thorsten SvenssonFinspångs SOK21:25+2:598:04
8Axel JohanssonFinspångs SOK25:55+7:299:46
9Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OL30:22+11:5611:27
Daniel KvistLinköpings OKej godkänd
Martin HerbertssonOK Roxenej godkänd
Gunnar EngströmLinköpings OKej start
Josef HelanderOK Roxenej start

H12 Kort

2 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan JylltorpLinköpings OK33:0714:51

D10

2 230 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jensine SvenssonFinspångs SOK25:4011:30
2Elvira KarnehedOK Roxen28:00+2:2012:33
3Kristin HerberthsonLinköpings OK30:08+4:2813:30
4Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK30:54+5:1413:51
5Olivia AsketunOK Roxen32:11+6:3114:25
6Hanna RothLinköpings OK32:15+6:3514:27
7Moa HjortOK Roxen38:01+12:2117:02
8Alice MarmelidOK Roxen39:30+13:5017:42
9Ellen EkingeOK Motala42:15+16:3518:56
10Karolina RönnbäckOK Eken45:01+19:2120:11
11Sigrid FröbergOK Skogsströvarna1:03:20+37:4028:24
Erica MolinBoxholm-Mjölby OLej start

H10

2 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David JosefssonOK Roxen20:119:03
2Viktor LindqvistBoxholm-Mjölby OL23:15+3:0410:25
3Albin EronnLinköpings OK24:20+4:0910:54
4Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb24:40+4:2911:03
5Malte EvebornOK Roxen31:36+11:2514:10
6Albin AlfredssonOK Roxen40:36+20:2518:12
7Marcus KvistLinköpings OK41:47+21:3618:44
8Simon KarlssonOK Motala44:40+24:2920:01

D35

3 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina KarlssonOK Denseln31:579:10
2Anna KorallMotala AIF OL41:06+9:0911:48

H35

4 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK31:027:21
2Christian EnbergLinköpings OK34:01+2:598:03
3Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK34:17+3:158:07
4Ulrik KarlssonMotala AIF OL34:57+3:558:16
5Mikael HagströmGOIF Tjalve40:14+9:129:32
6Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK44:34+13:3210:33
Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OKej godkänd

D40

3 480 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL34:019:46
2Agneta ErikssonOK Kolmården34:54+0:5310:01
3Lena LindmanFinspångs SOK35:29+1:2810:11
4Maria OlofssonLinköpings OK37:19+3:1810:43
5Jenny ÖstlundOK Kolmården40:21+6:2011:35
6Sofia WesterbergOK Kolmården41:24+7:2311:53
7Lena MalmströmGOIF Tjalve44:21+10:2012:44
8Malin JanssonMotala AIF OL50:20+16:1914:27
9Helena HolmOK Roxen1:00:10+26:0917:17
Åsa HägglundLinköpings OKej godkänd
Petra NilssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Kristina LjunggrenLinköpings OKej start

H40

4 220 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KarlssonOK Denseln27:446:34
2Johan OtterströmLinköpings OK27:52+0:086:36 Ladda ner rutt i gpx-format
3Per MagnussonLinköpings OK29:56+2:127:05
4Johan PetterssonOK Motala32:05+4:217:36
5Åke LjunggrenLinköpings OK33:50+6:068:01
6Christian ErikssonLinköpings OK35:32+7:488:25
7Per KempeOK Denseln35:50+8:068:29
8Erik HelanderOK Roxen35:52+8:088:29
9Henrik MarmelidOK Roxen37:13+9:298:49
10Fredrik KorallMotala AIF OL38:09+10:259:02
11Anders EkingeOK Motala40:41+12:579:38
12Pontus JohnssonMatteus SI43:30+15:4610:18
13Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb43:50+16:0610:23
14John HylandStjärnorps SK45:44+18:0010:50
15Lars DanielsonMatteus SI46:30+18:4611:01
16Patric MalmströmGOIF Tjalve46:40+18:5611:03
17Hans AxOK Eken48:10+20:2611:24
18Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve49:19+21:3511:41
19Magnus UrdalBoxholm-Mjölby OL53:53+26:0912:46
20Anders MalmqvistMotala AIF OL54:43+26:5912:57
Fredrik JönssonMotala AIF OLej godkänd
Per-Ola KvistLinköpings OKej start
Magnus DjerfstenLinköpings OKej start
Krister HultbergOK Kolmårdenej start

D45

2 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL32:1710:47
2Maria BergstrandMotala AIF OL33:37+1:2011:14
3Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK35:36+3:1911:54
4Inger GuståsLinköpings OK36:47+4:3012:18
5Gitte EngströmLinköpings OK37:06+4:4912:24
6Åsa DetterfeltLinköpings OK41:39+9:2213:55
7Karin SkullmanLinköpings OK43:21+11:0414:29
Lena StrömbäckLinköpings OKej godkänd

H45

3 810 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK26:056:50
2Olle LindmanFinspångs SOK28:01+1:567:21
3Mikael WesterbergOK Kolmården29:06+3:017:38
4Niklas RönnbäckOK Eken29:48+3:437:49
5Per GuståsLinköpings OK32:39+6:348:34
6Per JohanssonMotala AIF OL33:29+7:248:47
7Anders MolinBoxholm-Mjölby OL34:12+8:078:58
8Christer ErikssonOK Kolmården38:05+12:009:59
9Jörgen SköldLinköpings OK40:41+14:3610:40
10Christer LindellLinköpings OK46:13+20:0812:07
Johan ÅttingLinköpings OKej start
Dag JehrlanderGOIF Tjalveej start
Anders SvenskTjällmo-Godegårds OKej start
Henric KarlssonMotala AIF OLej start

D50

2 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK29:259:50
2Marianne NymanLinköpings OK35:48+6:2311:58
3Pia GustafssonLinköpings OK35:52+6:2711:59
4EVA LINDSTÉNStjärnorps SK37:18+7:5312:28
5Lena RosanderFinspångs SOK37:53+8:2812:40
6Ingrid RoosMotala AIF OL50:47+21:2216:59

H50

3 810 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF25:566:48
2Pedro LundquistLinköpings OK34:55+8:599:09
3Lennart GustafssonBoxholm-Mjölby OL35:22+9:269:16
4Rikard BorgLinköpings OK36:38+10:429:36
5Thomas StenströmLinköpings OK37:05+11:099:43
6Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL37:12+11:169:45
7Tommy ErikssonGOIF Tjalve38:03+12:079:59
8Håkan HahnLinköpings OK56:25+30:2914:48
9Mikael AxelssonSol Tranås59:21+33:2515:34
10Christer SvenssonRonneby OK1:14:56+49:0019:40
Peter LindebringOK Denselnej godkänd
Bengt SchwartzOK Kolmårdenej start

D55

2 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie SvernestamLinköpings OK37:4214:13
2Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb38:50+1:0814:39
3Carin AnderssonOK Denseln40:40+2:5815:20
4Eva-Karin SkullmanOK Kolmården41:13+3:3115:33
5Gerd HagströmGOIF Tjalve43:02+5:2016:14
6Lena FornanderSkogspojkarnas OK44:54+7:1216:56
7Lena JohanssonSkogspojkarnas OK54:32+16:5020:34
8Inger EkmanOK Roxen1:01:28+23:4623:11

H55

3 280 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL28:128:35
2Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK33:30+5:1810:12
3Mats RosanderFinspångs SOK34:52+6:4010:37
4Björn TholénStjärnorps SK35:29+7:1710:49
5Arne MårtenssonOK Eken40:14+12:0212:15
6Christer FranssonMotala AIF OL42:04+13:5212:49
7Torgny JohanssonBjörkfors GOIF43:38+15:2613:18
8Kjell ErikssonStjärnorps SK46:15+18:0314:06
9Hans OlstrandStjärnorps SK46:37+18:2514:12
10Lennart SvernestamLinköpings OK51:58+23:4615:50
11Ulf BengtssonSol Tranås59:19+31:0718:05
12Per-Ove EkmanOK Roxen1:13:49+45:3722:30
Jan LundgrenLinköpings OKej start
Pär ForsströmStjärnorps SKej start

D60

2 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NordwallOK Kolmården30:1812:47
2Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF32:22+2:0413:39
3Mona PetersenOK Motala35:15+4:5714:52
4Elisabet WiklundLinköpings OK56:11+25:5323:42
5Kerstin BlomOK Kolmården58:21+28:0324:37

H60

3 280 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ErikssonLinköpings OK31:599:45
2Erik HallgrenFinspångs SOK35:06+3:0710:42
3Magnus WretmanOK Roxen36:00+4:0110:58
4Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK36:49+4:5011:13
5Lars-Erik SpaakEksjö SOK38:00+6:0111:35
6Anders LarssonOK Roxen39:41+7:4212:05
7Tord FranssonMotala AIF OL41:02+9:0312:30
8Leif LundbergMotala AIF OL42:18+10:1912:53
9Christer JohanssonOK Motala45:38+13:3913:54
10Anders HallbergStjärnorps SK48:28+16:2914:46
11Ove JohanssonOK Kolmården49:33+17:3415:06
12Anders LarssonIFK Norrköpings OK56:06+24:0717:06
13Torgny FaxénLinköpings OK58:26+26:2717:48
14Olle ArmanNyköpings OK1:04:53+32:5419:46
14Sune CarlssonOK Motala1:04:53+32:5419:46
Pelle SkullmanLinköpings OKej godkänd
Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OKej start

D65

2 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina LindmanFinspångs SOK34:4614:40
2Ulla LindellOK Hällen35:30+0:4414:58
3Kerstin BengtssonMotala AIF OL35:40+0:5415:02
4Eva LindgrenLinköpings OK36:16+1:3015:18
5Stina KorallMotala AIF OL48:29+13:4320:27
Sonja HanssonGOIF Tjalveej godkänd

H65

2 990 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen30:4010:15
2Bo JernbergOK Roxen31:16+0:3610:27
3Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL31:26+0:4610:30
4Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL32:49+2:0910:58
5Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL33:21+2:4111:09
6Roger DanielssonLinköpings OK33:24+2:4411:10
7Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OL35:40+5:0011:55
8Hans-Gösta BernhardMariestads FK35:43+5:0311:56
9Nils SjödinGOIF Tjalve37:11+6:3112:26
10Rune RingsgårdOK Roxen39:07+8:2713:04
11Jerry MartinssonOK Motala39:39+8:5913:15
12Gunnar CarlsonOK Roxen39:56+9:1613:21
13Peter HagströmGOIF Tjalve41:35+10:5513:54
14Kjell HolmströmBjörkfors GOIF41:53+11:1314:00
15Leif SamorTjällmo-Godegårds OK45:47+15:0715:18
16Ulf WaldenfjordLinköpings OK48:27+17:4716:12
17Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK54:46+24:0618:18
18Arne AnderssonOK Motala1:00:21+29:4120:11
19Göran SjögrenIFK Norrköpings OK1:01:13+30:3320:28
Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OLej start
Gunnar EnbergMålilla OKej start
Claus PetersenOK Motalaej start
Roland AlsénOK Roxenej start

D70

2 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britten PerssonFinspångs SOK29:4914:24
2Inger GustafssonOK Roxen31:59+2:1015:27
3Jonna EngblomLinköpings AIK36:01+6:1217:23
4Ingrid JigerströmOK Roxen43:32+13:4321:01
5Chatarina AnderssonOK Motala1:10:29+40:4034:02

H70

2 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Uno BergOK Motala37:3514:10
2Bengt KarlssonLinköpings AIK38:35+1:0014:33
3Arne BergStjärnorps SK39:14+1:3914:48
4Bertil EngmanIFK Norrköpings OK39:30+1:5514:54
5Per-Inge SvenssonOK Eken40:21+2:4615:13
6Kjell HagströmLinköpings OK40:47+3:1215:23
7Bertil ArdellOK Roxen41:04+3:2915:29
8Börje OlssonLinköpings AIK41:10+3:3515:32
9Stig BengtssonMotala AIF OL43:09+5:3416:16
10Alf MattssonOK Kolmården49:32+11:5718:41
11Leif AnderssonOK Motala54:00+16:2520:22
Sune LindellOK Hällenej start
Kent Åke OhlssonFinspångs SOKej start

H75

2 650 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola KleistBoxholm-Mjölby OL40:0115:06
2Bernt PetterssonOK Kolmården40:36+0:3515:19
3Roland SkyttOK Roxen41:09+1:0815:31
4Evert ElgefjordOK Kolmården43:27+3:2616:23
5Holger PerssonOK Eken45:00+4:5916:58
6Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL45:13+5:1217:03
7Sven JonssonOK Roxen46:32+6:3117:33
8Rune FritzLinköpings OK51:37+11:3619:28
9Karl ÅkermanMotala AIF OL56:10+16:0921:11
Anders AdlerLinköpings AIKej start
Otto HolmdahlLinköpings OKej start

H80

2 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK32:0115:28
2Rubert EngblomLinköpings AIK36:15+4:1417:30
3Rune KarlssonLinköpings OK36:37+4:3617:41
4Olof WalfridssonSOK Aneby54:30+22:2926:19
5Per GustafssonIFK Linköpings OS1:44:42+1:12:4150:34

Inskolning

1 520 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ludvig AhlundSkogspojkarnas OKfullföljt
Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OKfullföljt
Lisa AnderssonSkogspojkarnas OKfullföljt
Tindra BjärnfjällSkogspojkarnas OKfullföljt
Måns BjörnskiöldOK Roxenfullföljt
Sofie EttlingSkogspojkarnas OKfullföljt
Tilde EvebornOK Roxenfullföljt
Adrian Glavich SandellOK Roxenfullföljt
Max JanssonSkogspojkarnas OKfullföljt
Meja JanssonSkogspojkarnas OKfullföljt
Johanna JosefssonOK Roxenfullföljt
Malin KvistLinköpings OKfullföljt
Emma LundbergSkogspojkarnas OKfullföljt
Mattias LundbergSkogspojkarnas OKfullföljt
Oskar NyströmOK Roxenfullföljt
Jakob PåledalLinköpings OKfullföljt
Rasmus PåledalLinköpings OKfullföljt
Melker SvartzOK Roxenfullföljt
Mattias HallinderSkogspojkarnas OKej godkänd
Moa Algers-OmholtSkogspojkarnas OKej start
Elvira HahnLinköpings OKej start
My WesterbergFinspångs SOKej start

U1

2 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus KarlssonOK Denseln23:5910:54
2August EkingeOK Motala24:38+0:3911:11
3Linn AldénOK Roxen24:40+0:4111:12
4Oskar FRITZTjällmo-Godegårds OK24:52+0:5311:18
5Moa HallinderSkogspojkarnas OK25:26+1:2711:33
6Mattias JosefssonOK Roxen30:15+6:1613:44
7Annabella EräpuroOK Roxen30:30+6:3113:51
8Josefin JohanssonLinköpings OK30:45+6:4613:58
9Ida HjortOK Roxen34:53+10:5415:51
10Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK36:47+12:4816:43
11Arvid RothLinköpings OK39:07+15:0817:46
12Ludvig EronnLinköpings OK40:10+16:1118:15
13Tim MartinssonOK Motala41:50+17:5119:00
Tronje SkoglundOK Motalaej godkänd
Tyr PerssonFinspångs SOKej start

U2

2 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa EngströmOK Denseln23:589:39
2Alice JohanssonFinspångs SOK33:42+9:4413:35
3Jonna AlfredssonOK Roxen40:33+16:3516:21
4Johanna TörnqvistMotala AIF OL42:34+18:3617:09
5Erik BlomgrenMotala AIF OL52:53+28:5521:19
Alexander ZhangLinköpings OKej start

Öppen motion 1

2 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor OlsLinköpings OK27:0110:53
2Anna KallinOK Motala27:56+0:5511:15
3Susan OlsIFK Linköpings OS28:19+1:1811:25
4Britt-Marie OlsOK Roxen28:26+1:2511:27
5Carolina MagnussonLinköpings OK34:00+6:5913:42
6Isabella TörnqvistMotala AIF OL42:20+15:1917:04
7Simon StenbäckNAIS Orienteringsklubb46:32+19:3118:45
8Olle MathiassonOK Roxen1:44:46+1:17:4542:14
Wilhelm, Agnes GrindestamLinköpings OKej start
Jakob PetersonLinköpings OKej start

Öppen motion 3

3 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese LindqvistBoxholm-Mjölby OL32:2910:10
2Lennart NilssonLinköpings OK34:57+2:2810:57
3Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb35:08+2:3911:00
4Jonas MiltonBoxholm-Mjölby OL39:35+7:0612:24
5Johan JylltorpLinköpings OK40:58+8:2912:50
6Torbjörn AnderssonOK Motala42:15+9:4613:14
7Simon KvarlinLinköpings OK49:30+17:0115:31
8Barbro FrelinIFK Linköpings OS1:04:55+32:2620:21
9Gunnel IrewallTjällmo-Godegårds OK1:05:51+33:2220:38

Öppen motion 5

3 540 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HerberthsonLinköpings OK31:569:01
2Mats RieschelOK Roxen37:42+5:4610:38
3Martin BlombergÖdeshögs SK42:47+10:5112:05
4Ilona SchoutenOK Roxen42:49+10:5312:05
5Ida MiltonBoxholm-Mjölby OL44:18+12:2212:30
6Nils-Åke SkoglundOK Motala49:03+17:0713:51
7Inger MiltonBoxholm-Mjölby OL50:30+18:3414:15
8Magnus JohanssonLinköpings OK52:39+20:4314:52
9Sixten ElehedLinköpings OK52:41+20:4514:52
10Urban PeterssonLinköpings OK52:47+20:5114:54
11Kajsa Holmgren PetersonLinköpings OK52:53+20:5714:56
12Jörgen HjortOK Roxen55:30+23:3415:40
13Ove MöllerLinköpings OK59:51+27:5516:54
14Helena AnderssonKlubblös1:01:14+29:1817:17
15Berit EklöfMatteus SI1:13:18+41:2220:42

Öppen motion 7

2 920 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK28:219:42
2Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL31:12+2:5110:41
3Magnus NygrenSkogspojkarnas OK33:28+5:0711:27
4Lars ÖstlinBjörkfors GOIF36:32+8:1112:30
5Benny WiklundFinspångs SOK42:03+13:4214:24
6Malin MiltonBoxholm-Mjölby OL43:28+15:0714:53
7Magnus AllardTjällmo-Godegårds OK44:30+16:0915:14
8Lars AnderssonOK Roxen45:12+16:5115:28
9Anders HedinMotala AIF OL47:25+19:0416:14
10George EkströmLinköpings OK48:49+20:2816:43
11Josabeth HultbergOK Kolmården49:36+21:1516:59
12Andreas PihlströmOK Landehof50:23+22:0217:15 Ladda ner rutt i gpx-format
13Bo FrisbergOK Roxen53:14+24:5318:13
14Ellert ThunholmOK Roxen56:37+28:1619:23
15Malin AnderssonSkogspojkarnas OK57:19+28:5819:37
16Monika LundqvistSkogspojkarnas OK57:50+29:2919:48
17Elke MyrhedeMotala AIF OL1:01:43+33:2221:08
18Ann-Sofie UrdalBoxholm-Mjölby OL1:08:03+39:4223:18
19Thure MylnereMotala AIF OL1:10:15+41:5424:03
20Urban HellstrandBjörkfors GOIF1:11:03+42:4224:19

Öppen motion 8

4 350 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas PerssonOK Denseln34:467:59
2Kristin LöfgrenOK Kolmården35:07+0:218:04
3Örjan PetterssonTjällmo-Godegårds OK36:05+1:198:17
4Fredrik EngmanOK Denseln37:51+3:058:42
5Johan AllardTjällmo-Godegårds OK39:14+4:289:01
6Martin EngmanOK Denseln41:14+6:289:28
7Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF43:46+9:0010:03
8Lena MolinBoxholm-Mjölby OL44:08+9:2210:08
9Anneli BerggrenOK Denseln44:37+9:5110:15
10Peter BergstrandMotala AIF OL45:40+10:5410:29
11Sara HelanderDomnarvets GOIF47:00+12:1410:48
12Oscar AllardTjällmo-Godegårds OK47:34+12:4810:56
13Karin HedbergOK Linné50:36+15:5011:37
14Patric JohanssonBoxholm-Mjölby OL50:37+15:5111:38
15Klas JohanssonVäxjö OK51:04+16:1811:44
16Niklas JakobssonSol Tranås51:16+16:3011:47
17Tobias ConradssonÖdeshögs SK51:32+16:4611:50
18Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL53:09+18:2312:13
19Sofie LarssonBoxholm-Mjölby OL56:30+21:4412:59
20Susanna AlfBoxholm-Mjölby OL56:36+21:5013:00
21Anna NilssonBoxholm-Mjölby OL56:45+21:5913:02
22Per VåtzBoxholm-Mjölby OL58:01+23:1513:20
23Mårten LindqvistBoxholm-Mjölby OL1:01:14+26:2814:04
24Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:04:35+29:4914:50
25Lennart SturessonLinköpings OK1:05:33+30:4715:04
26Daniel EloffTjällmo-Godegårds OK1:08:54+34:0815:50
Per JohansenLillomarka OLej godkänd
Jonas RingsgårdOK Roxenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser