Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Byakavlen 2019

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Byakavlen 2019
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: lördag 17 augusti 2019

Byakavlen

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Köttbullarna1:18:09
1. Mattias Larsson (Sundsvalls OK) 12:08112:081
2. Irené Larsson (Sundsvalls OK) 27:415+12:3039:495+4+10:22+10:22
3. Anders Axling (Sundsvalls OK) 38:2011:18:091-4-10:22
2Släkten1:24:53+6:44
1. Simon Långberg Holgersson (Sundsvalls OK) 12:474+0:3912:474+0:39
2. Tobias Långberg (Sundsvalls OK) 20:202+5:0933:072-2+3:40+3:01
3. Wilmer Rex (Sundsvalls OK) 51:465+13:261:24:5320+6:44+3:04
3Hälglöparna1:25:01+6:52
1. Axel Molinder (Sundsvalls OK) 12:433+0:3512:433+0:35
2. Jenny Nääs (Sundsvalls OK) 29:348+14:2342:176+3+12:50+12:15
3. Tomas Kristofersson (Sundsvalls OK) 42:442+4:241:25:013-3+6:52-5:58
4Hemmanshöjden1:31:58+13:49
1. Clary Rex (Sundsvalls OK) 14:166+2:0814:166+2:08
2. Thomas Rex (Sundsvalls OK) 15:11129:271-5-2:08
3. Astrid Rex (Sundsvalls OK) 1:02:319+24:111:31:584+3+13:49+13:49
5Sista Minuten1:32:17+14:08
1. Thomas Högberg (Njurunda OK) 12:252+0:1712:252+0:17
2. Niklas Martin (Njurunda OK) 23:343+8:2335:593+1+6:32+6:15
3. Johnny Blästa (Njurunda OK) 56:187+17:581:32:175+2+14:08+7:36
6Team Andersson1:35:09+17:00
1. Lena Andersson (Sundsvalls OK) 14:187+2:1014:187+2:10
2. Alex Andersson (Sundsvalls OK) 31:0310+15:5245:2170+15:54+13:44
3. Torbjörn Andersson (Sundsvalls OK) 49:483+11:281:35:096-1+17:00+1:06
7Team Mjakke1:40:06+21:57
1. Emma Johansson (Sundsvalls OK) 12:585+0:5012:585+0:50
2. Kadri Kalvo (Sundsvalls OK) 25:504+10:3938:484-1+9:21+8:31
3. Ana Matkovic (Sundsvalls OK) 1:01:188+22:581:40:067+3+21:57+12:36
8Duvhöksvägen1:43:12+25:03
1. Sari Ahonen (Sundsvalls OK) 18:178+6:0918:178+6:09
2. Mikko Ahonen (Sundsvalls OK) 34:1511+19:0452:3211+3+23:05+16:56
3. Ivan Kuzmin (Sundsvalls OK) 50:404+12:201:43:128-3+25:03+1:58
9Ångströmskutarna1:43:27+25:18
1. Alice Högberg (Kovlands IF) 20:0511+7:5720:0511+7:57
2. Olivia Karlsson (Kovlands IF) 28:076+12:5648:129-2+18:45+10:48
3. Jonas Karlsson (Kovlands IF) 55:156+16:551:43:2790+25:18+6:33
10Kovlandsflickorna1:57:26+39:17
1. Elin Karlsson (Kovlands IF) 20:0410+7:5620:0410+7:56
2. Karin Viklund (Kovlands IF) 30:539+15:4250:57100+21:30+13:34
3. Viktoria Karlsson (Kovlands IF) 1:06:2910+28:091:57:26100+39:17+17:47
11Näsböle2:12:53+54:44
1. Christina Wibron (Njurunda OK) 18:199+6:1118:199+6:11
2. Peter Sjöbom (Njurunda OK) 29:307+14:1947:498-1+18:22+12:11
3. Leif Sundling (Njurunda OK) 1:25:0411+46:442:12:5311+3+54:44+36:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser