Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO träning
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: tisdag 6 augusti 2019

Främmestads IK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Thomas KarlssonKort (33)40:02+12:3614:43
16Robert JessenMellan (25)1:04:36+20:3614:10
24Ingrid JessenKort (33)57:52+30:2621:16

Göteborg-Majorna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Axel HalvarssonLånga (14)56:59+7:318:40
3Torbjörn AronssonMellan (25)51:07+7:0711:12
8Arvid AronssonLånga (14)1:09:57+20:2910:38

Halden SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Viktor WassénLånga (14)49:287:31

Ljungskile FK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Kent KardellKort (33)31:30+4:0411:34
13Bo KarlssonMellan (25)1:01:31+17:3113:29
15Göte NatanaelssonKort (33)47:07+19:4117:19
20Clyde PerssonKort (33)52:06+24:4019:09
29Sven PerssonKort (33)1:12:38+45:1226:42

OK Alehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Per LjungbergKort (33)1:13:05+45:3926:52

OK Flundrehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Karin LaurellMellan (25)1:10:52+26:5215:32

OK Gipen

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3ara MattsonKort lätt (12)29:27+6:2812:35
4Max NymanKort lätt (12)33:41+10:4214:23
5Johan NymanMellan (25)52:39+8:3911:32
5Lola NymanKort lätt (12)40:59+18:0017:30
7Börje SundbergMellan (25)55:07+11:0712:05
8Elin TörnelandKort lätt (12)49:04+26:0520:58
9Hampus TörnelandKort lätt (12)50:10+27:1121:26
9Yngve NilssonKort (33)40:29+13:0314:53
12skar EnbergKort lätt (12)1:17:17+54:1833:01
12Sofia SamuelssonKort (33)43:51+16:2516:07
16Matts MattssonKort (33)48:24+20:5817:47
18Johanna RonnedeMellan (25)1:06:13+22:1314:31
21Kalevi MononenKort (33)53:02+25:3619:29
31Monica BrönnestamKort (33)1:14:33+47:0727:24
Jörgen NymanMellan (25)ej godkänd
Axel BrönnestamLånga (14)ej godkänd

OK Kroppefjäll

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Christina HalvarssonMellan (25)1:00:26+16:2613:15

OK Skogsvargarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Peter StrömdahlMellan (25)57:08+13:0812:31
11Anders AxelssonMellan (25)59:26+15:2613:02
27Berkley StaggKort (33)1:06:00+38:3424:15

Stenungsunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Jan HanssonLånga (14)1:13:20+23:5211:09
21Christina BirathMellan (25)1:16:09+32:0916:41

Stångenäs AIS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Lennart HermanssonMellan (25)1:05:11+21:1114:17

Trollhättans SOK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Janne MattssonMellan (25)44:009:38
2Tomas StigssonKort (33)28:56+1:3010:38
4Martina Dahlström StigssonKort (33)34:52+7:2612:49
4Stefan JohanssonMellan (25)51:30+7:3011:17
4Tobias MattssonLånga (14)1:00:57+11:299:16
5Björn KristianssonLånga (14)1:01:30+12:029:21
6Martin EnströmKort (33)38:52+11:2614:17
6Oskar GustafssonKort lätt (12)41:58+18:5917:56
6Johan ErikssonMellan (25)54:44+10:4412:00
7Jan-Åke SörliklevKort (33)39:10+11:4414:23
7Patrik SvantessonLånga (14)1:08:56+19:2810:29
7Sofia GustafssonKort lätt (12)42:01+19:0217:57
8Martin MandingerMellan (25)55:40+11:4012:12
10Thomas LundgrenMellan (25)57:36+13:3612:37
10Magnus VedinLånga (14)1:13:26+23:5811:10
11Amanda HallénLånga (14)1:19:23+29:5512:04
12Jörgen HallénLånga (14)1:19:27+29:5912:05
17Eskil LeonKort (33)50:19+22:5318:29
18Fredrik LeonKort (33)50:23+22:5718:31
20Stefan HornebrantMellan (25)1:12:05+28:0515:48
22Mats LarssonMellan (25)1:19:03+35:0317:20
23Matti LindqvistMellan (25)1:55:55+1:11:5525:25
28Lars LjungbergKort (33)1:09:51+42:2525:40
Christoffer JohanssonLånga (14)ej godkänd
Jonas GustafssonKort (33)ej godkänd
Olivia GustafssonKort (33)ej godkänd
Johan OckbornMellan (25)ej godkänd
Thord EkströmMellan (25)ej start
Jonas MelénMellan (25)ej start
Hugo MandingerLånga (14)ej start

Uddevalla OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Eva KarlssonKort (33)51:29+24:0318:55
25Johnny KarlssonKort (33)58:37+31:1121:33
Per-Arne KällénMellan (25)utgått
Hans StrinningMellan (25)ej start

Vänersborgs SK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gabriel HogedalKort lätt (12)22:599:49
1Liam HogedalKort (33)27:2610:05
2Tommy AnderssonLånga (14)56:15+6:478:33
2Johannes AnderssonKort lätt (12)23:00+0:019:49
2Emelie SvalinMellan (25)49:48+5:4810:55
5Andrea EnbomKort (33)37:52+10:2613:55
6Robert EnbomLånga (14)1:04:13+14:459:46
10Ida AnderssonKort (33)40:43+13:1714:58
10Max SylvanKort lätt (12)51:31+28:3222:00
11Sara AnderssonKort (33)43:24+15:5815:57
11Åsa SylvanKort lätt (12)51:46+28:4722:07
13Lars WassénKort (33)45:52+18:2616:51
14Katarina EnbomMellan (25)1:01:35+17:3513:30
14Linn EnbomKort (33)46:03+18:3716:55
15Lars HogedalMellan (25)1:01:44+17:4413:32
22Ida SylvanKort (33)53:10+25:4419:32
23Mattias BillsonKort (33)53:15+25:4919:34
26Gunilla HogedalKort (33)1:00:39+33:1322:17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser