Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet kretsmästerskap

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet kretsmästerskap
Arrangörsorganisation: Tidaholm SOK Sisu
Datum: tisdag 27 augusti 2019

D18-35

4 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SonessonFalköpings AIK OK34:357:36
2Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna43:07+8:329:28
3Malin FallgrenGudhems IF43:47+9:129:37
4Lisa WeimannFalköpings AIK OK1:09:21+34:4615:14

H18-35

5 960 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik BalaguéFalköpings AIK OK52:548:52
2Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna53:56+1:029:02
3Pontus KronmarkerMullsjö SOK56:09+3:159:25 Ladda ner rutt i gpx-format
4Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:01:50+8:5610:22
5Simon WesthMullsjö SOK1:02:06+9:1210:25
6Patrick EricsonMullsjö SOK1:06:15+13:2111:06
7Jens NyströmIF Hagen1:06:49+13:5511:12
8Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu1:39:38+46:4416:43
Oscar NiklassonFalköpings AIK OKej godkänd
Niclas StåhlFalköpings AIK OKej godkänd
Patrik WallinFalköpings AIK OKej godkänd
Ludvig DanforsMullsjö SOKutgått

D16

3 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia WesthMullsjö SOK47:3812:03
2Stina NalbinMullsjö SOK58:28+10:5014:48
Elin AxelssonMullsjö SOKej start

H16

3 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kasper VemdalMullsjö SOK36:289:13

D14

2 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK24:408:37
2Alice WahlbergFalköpings AIK OK40:44+16:0414:14
3Moa VemdalMullsjö SOK42:46+18:0614:57
4Fredrika FurehillMullsjö SOK1:10:10+45:3024:32

H14

2 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julius WiklundFalköpings AIK OK33:2911:42
Alexander AnderssonTidaholm SOK Sisuej godkänd
Wilhelm VictorzonMullsjö SOKutgått
Adam SamuelssonFalköpings AIK OKej start

D12

2 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arek MilevaTidaholm SOK Sisu23:4811:26
2Cornelia FurehillMullsjö SOK31:39+7:5115:12
3Selma RössvikMullsjö SOK32:40+8:5215:42
4Lydia LindénMullsjö SOK48:03+24:1523:06

H12

2 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo GustavssonMullsjö SOK16:017:42
2Carl SjögrenTidaholm SOK Sisu21:08+5:0710:09

D10

1 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa FallgrenGudhems IF13:238:58
2Hansson AlvaMullsjö SOK23:48+10:2515:58
3Vera WesthMullsjö SOK28:32+15:0919:08
4Althea VictorzonMullsjö SOK34:11+20:4822:56

H10

1 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK13:429:11
2Theo RydénMullsjö SOK14:09+0:279:29
3Theo KronmarkerMullsjö SOK14:46+1:049:54
4Hugo FallgrenGudhems IF18:45+5:0312:35
5Fabian FurehillMullsjö SOK23:17+9:3515:37
6Axel LindénMullsjö SOK23:33+9:5115:48
7Efraim VictorzonMullsjö SOK23:39+9:5715:52
8Henry LarssonMullsjö SOK29:22+15:4019:42

D40

3 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SonessonFalköpings AIK OK56:5614:24
Angelica BrandqvistTibro OKej godkänd
Erika KlarTidaholm SOK Sisuutgått

H40

5 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HedfjärdGudhems IF44:348:49
2Niklas FallgrenGudhems IF48:04+3:309:31 Ladda ner rutt i gpx-format
3Jonas FurehillMullsjö SOK56:51+12:1711:15
4Jan SamuelssonFalköpings AIK OK1:04:34+20:0012:47
5Kiril MilevTidaholm SOK Sisu1:28:49+44:1517:35
Alexander NormanMullsjö SOKej godkänd
Pär-Magnus BjurekTibro OKej start

D50

3 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline HagströmFalköpings AIK OK32:319:35
2Pia Käck FritzellGudhems IF35:38+3:0710:30
3Karin TorstenssonFalköpings AIK OK37:28+4:5711:03
4Ann-Marie AnderssonTenhults SOK39:36+7:0511:40
5Marie OlssonMullsjö SOK40:31+8:0011:57
6Clary SiewertzGudhems IF41:21+8:5012:11 Ladda ner rutt i gpx-format
7Ann NyströmIF Hagen41:53+9:2212:21
8Anki BlennowFalköpings AIK OK43:58+11:2712:58
9Elisabeth FredrikssonGudhems IF48:01+15:3014:09
10Susanne OlssonGudhems IF59:33+27:0217:33
Helena HammarTidaholm SOK Sisuej start

H50

4 550 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas NiklassonFalköpings AIK OK38:298:27
2Jens LindströmTibro OK39:10+0:418:36
3Jan WiklundFalköpings AIK OK40:07+1:388:49
4Torbjörn LöfvingMullsjö SOK40:36+2:078:55
5Bo HallbergFalköpings AIK OK41:42+3:139:09
6Magnus BlennowFalköpings AIK OK44:07+5:389:41
7Klaes AxelssonMullsjö SOK47:15+8:4610:23
8Stefan MusslinderFalköpings AIK OK47:23+8:5410:24
9Pontus FritzellGudhems IF49:47+11:1810:56
10Per KlarTidaholm SOK Sisu55:54+17:2512:17
11Arne SääfGudhems IF58:24+19:5512:50
12Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:04:59+26:3014:16
13Peter RavnellGudhems IF1:06:59+28:3014:43
Fredrik MouchardIF Hallby SOKej godkänd

D60

2 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia SvenssonFalköpings AIK OK37:3212:53
2Katarina SjöholmMullsjö SOK44:42+7:1015:21
3Monica AbrahamssonGudhems IF49:00+11:2816:50
4Lena WallströmTidaholm SOK Sisu52:09+14:3717:55
5Elise JohanssonFalköpings AIK OK59:26+21:5420:25
Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisuej start

H60

3 950 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SjöholmMullsjö SOK37:269:28
2Ulf PalmérUlricehamns OK46:00+8:3411:38
3Lars GrehnMullsjö SOK48:14+10:4812:12
4Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK48:18+10:5212:13
5Jan-Eric RemängMullsjö SOK53:36+16:1013:34
6Sören KarlssonMullsjö SOK58:52+21:2614:54
7Yngve AlfvénIK Wilske1:03:12+25:4616:00
8Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:06:35+29:0916:51
Bo AnderssonFalköpings AIK OKej godkänd
Jan-Åke EmilssonGudhems IFej start
Thomas HjertFalköpings AIK OKej start

D70

2 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monika NiklassonIK Albion57:0919:38
Kristina JohanssonMullsjö SOKej start

H70

3 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig JohanssonFalköpings AIK OK35:0410:20
2Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu46:03+10:5913:35
3Sven Erik SjöholmMullsjö SOK57:59+22:5517:06
4Regor NiklassonIK Albion1:00:25+25:2117:49
5Kenneth MörkIK Wilske1:18:08+43:0423:02
6Gunnar BrystHjobygdens OK1:27:20+52:1625:45
Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisuej start

Öppen motion 1

2 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar LeijgårdGudhems IF53:4225:49
2August LeijgårdGudhems IF53:45+0:0325:50

Öppen motion 5

2 860 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David WesthMullsjö SOK32:1311:15
2Pär AnderssonTidaholm SOK Sisu37:32+5:1913:07
3Pia WallinFalköpings AIK OK38:10+5:5713:20
4Andreas SjögrenTidaholm SOK Sisu52:51+20:3818:28
5Ulrika EnerothTidaholm SOK Sisu1:10:03+37:5024:29
Konrad EnerothTidaholm SOK Sisuej godkänd
Leo OlssonTidaholm SOK Sisuej godkänd
Annie AnderssonTidaholm SOK Sisuej godkänd
Eric ÅstrandFalköpings AIK OKej godkänd
Amanda HammarTidaholm SOK Sisuej start

Öppen motion 7

3 390 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo KLarTidaholm SOK Sisu28:498:30
2Johan LaageGudhems IF31:14+2:259:12
3Elin LeijgårdGudhems IF39:31+10:4211:39
4Sofia JanssonHjobygdens OK41:01+12:1212:05
5Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK41:04+12:1512:06
6Helena SödervallIK Gandvik45:16+16:2713:21
7Frida LaageGudhems IF51:11+22:2215:05
8Monica LaageGudhems IF53:01+24:1215:38
Sigrid VemdalMullsjö SOKutgått

Öppen motion 8

5 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa AlsiöIF Hagen50:129:56
2Hanna AlsiöIF Hagen52:23+2:1110:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser