Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprintcup 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprintcup 3
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 30 juli 2019

Bana 1

1 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil BjörksvedGotlands Bro OK11:146:31
2Hendri GrundellBurge14:42+3:288:32
3David Rondahl ÅströmVisborgs OK18:41+7:2710:51
4Norah GardellGotlands Bro OK18:42+7:2810:52
5Mateus ThorenGotlands Bro OK20:14+9:0011:45
6Nina JakobssonGarda OK31:40+20:2618:24

Bana 2

2 270 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LevinSvaide Roma SOK17:347:44
2Gunnar ErikssonGotlands Bro OK19:11+1:378:27
3Annika ErikssonGotlands Bro OK19:21+1:478:31
4Ing-Marie BergmanVisborgs OK21:00+3:269:15
5Rolf MalmrosVisborgs OK22:15+4:419:48
6Brita AugustssonVisborgs OK22:37+5:039:57
7Oskar JenshammarHansa Hoburg24:11+6:3710:39
8Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg24:20+6:4610:43
9Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK29:40+12:0613:04
10Mattias ÅkerblomGotlands Bro OK29:43+12:0913:05
11Rasmus GunnarssonVisborgs OK32:26+14:5214:17
12August Santos AnderssonVisborgs OK32:29+14:5514:18

Bana 3

2 680 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias GrundellGotlands Bro OK14:445:29
2Åsa GunnarssonVisborgs OK16:41+1:576:13
3Anders LevinSvaide Roma SOK17:23+2:396:29
4Max BoströmJärfälla OK18:59+4:157:04
5Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK19:25+4:417:14
6Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg19:36+4:527:18
7Anna BäckstädeVisborgs OK20:25+5:417:37
8Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK21:57+7:138:11
9Lena NyströmVisborgs OK22:36+7:528:25
10Veronika EdgrenGotlands Bro OK23:04+8:208:36
11Inga-Britt PetterssonSala OK23:56+9:128:55
12Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg24:57+10:139:18
13Karin MårtenssonGotlands Bro OK26:33+11:499:54
14Gurli Hörnell RondahlVisborgs OK30:20+15:3611:19
15Annika JakobssonGarda OK35:57+21:1313:24

Bana 4

3 050 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix BäckstädeVisborgs OK16:055:16
2Fredrik LevinSvaide Roma SOK16:30+0:255:24
3Mattias ÖsterdahlVisborgs OK16:41+0:365:28
4Ronny LiljegrenGotlands Bro OK17:26+1:215:42
5Göran KimellGotlands Bro OK17:47+1:425:49
6Mattias WhiteGarda OK18:59+2:546:13
7Pontus GustafssonSvaide Roma SOK19:41+3:366:27
8Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg19:46+3:416:28
9Gert LundquistGotlands Bro OK20:22+4:176:40
10Frej HeggSvaide Roma SOK20:30+4:256:43
11Anders HellminVisborgs OK21:04+4:596:54
12Måns PerssonVisborgs OK22:00+5:557:12
13Paula JakobssonGarda OK22:32+6:277:23
14Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg23:28+7:237:41
15Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg24:28+8:238:01
16Kristina LorentzonGöteborg Majorna26:42+10:378:45
17Johan BjörksvedGotlands Bro OK28:06+12:019:12
18Crisofer JohansonSala OK29:26+13:219:39
19Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg30:51+14:4610:06
20Jacob JonssonKlubblös39:03+22:5812:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser