Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM medeldistans
Arrangörsorganisation: Väsby OK
Datum: torsdag 22 augusti 2019

D21

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Maria HellströmVäsby OK41:58
2Katarina HammasVäsby OK53:55+11:57
3Wilma JosefssonVäsby OK59:24+17:26
4Ylva LidénVäsby OK1:08:36+26:38

H21

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Björn RundlöfVäsby OK38:39
2Jonas ÖhmanVäsby OK52:51+14:12
3Joakim OlssonVäsby OK53:37+14:58
Petter IsakssonVäsby OKutgått
Magnus JosefssonVäsby OKej start

H20

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Robert ColeVäsby OK59:43
2Emil KarlssonVäsby OK1:14:21+14:38
Samuel KyletoftVäsby OKej start

H14

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Noah SantaliusVäsby OK15:06
2Emil AnterudVäsby OK18:38+3:32
3Erik LidénVäsby OK37:28+22:22

D12

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Matilda ModigVäsby OK21:38
2Fanny KarlsVäsby OK26:40+5:02

D10

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Iben StattinVäsby OK31:47
Juni RylanderVäsby OKutgått
Mary RylanderVäsby OKutgått

H10

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Vincent RylanderVäsby OK15:56
2Theo SantaliusVäsby OK16:48+0:52
3Tage StattinVäsby OK23:42+7:46

D45

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Katrin JosefssonVäsby OK57:08
2Maria LidénVäsby OK1:03:08+6:00
Mia StattinVäsby OKutgått

H45

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Mårten AnterudVäsby OK35:18
2Björn JanssonVäsby OK38:39+3:21
Petter FogelbrinkVäsby OKutgått
Tobias AtterbrandVäsby OKej start

H50

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Petri SantaliusVäsby OK41:21
2Jonas KarlssonVäsby OK42:05+0:44
3Anders BerkelundVäsby OK44:16+2:55
4Tomas SandqvistVäsby OK48:37+7:16
Pekka AlakuljuVäsby OKej start
Hans JonssonVäsby OKej start

D55

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Pia BoudrieVäsby OK39:46
2Annika LundströmVäsby OK44:12+4:26
3Margareta HagstedtVäsby OK50:30+10:44
4Ulla GummesonVäsby OK54:34+14:48

H55

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Lars BerzellVäsby OK35:05
2Robert ElveröVäsby OK42:21+7:16
3Nigel ColeVäsby OK44:19+9:14
4Roger TinglöfVäsby OK50:00+14:55

H60

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Jan LarssonVäsby OK40:55
2Lars BoudrieVäsby OK49:32+8:37
3Erik LinderVäsby OK53:31+12:36

H70

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Leif WallenbroVäsby OK43:43 Ladda ner rutt i gpx-format
2Per-Åke CarlenstamVäsby OK44:00+0:17
3Bengt TörnqvistVäsby OK52:16+8:33
4Lars-Erik LindellVäsby OK1:03:51+20:08

ÖM3

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Alexander Segolsson LarssonVäsby OK48:29
2Albin FlodellVäsby OK53:17+4:48
3Edvin FlodellVäsby OK54:15+5:46
4Eskil IsakssonVäsby OK1:01:50+13:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser