Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL Södra Vätterbygden (TSOK)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL Södra Vätterbygden (TSOK)
Arrangörsorganisation: Tenhults SOK
Datum: torsdag 29 augusti 2019

Damer Kort

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Turid PeterssonIK Hakarpspojkarna33:51
2Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK33:59+0:08
3Vega SlottnerJönköpings OK34:27+0:36
4Marianne CarlssonIK Vista34:38+0:47
5Ann-Britt BjörnlingerIK Vista36:46+2:55
6Carina WennblomJönköpings OK36:54+3:03
7Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK38:09+4:18
8Janet TenlidJönköpings OK41:32+7:41
9Ingrid KullmanOK Alehof42:59+9:08
10Gunvor ArnessonJönköpings OK43:11+9:20
11Gerd WallinJönköpings OK44:33+10:42
12Katarina OlssonTenhults SOK46:45+12:54
13Eva RybergJönköpings OK47:29+13:38
14Kristina JohanssonMullsjö SOK48:28+14:37
15Karin ClaessonJönköpings OK54:25+20:34
16Birgitta EkJönköpings OK54:27+20:36
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej godkänd

Herrar Kort

38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Torild BornetunSkillingaryds FK27:38
2Anders FrönellIK Hakarpspojkarna28:08+0:30
3Hans BredhIK Hakarpspojkarna28:12+0:34
4Agne PerssonTenhults SOK28:28+0:50
5Arne JohanssonTenhults SOK30:01+2:23
6Per LarssonJönköpings OK32:09+4:31
7Lennart KammenhedJönköpings OK33:12+5:34
8Eskil FolkelidTenhults SOK33:26+5:48
9Leo KullmanOK Alehof33:28+5:50
10Kenneth CarlssonIK Vista33:39+6:01
11Kjell HolmqvistIK Hakarpspojkarna34:27+6:49
12Elis TällbergIK Hakarpspojkarna34:30+6:52
13Ingemar IvarssonBottnaryds IF36:32+8:54
14Kenneth GattmalmJönköpings OK37:06+9:28
15Arne LarssonIK Vista37:32+9:54
16Åke RommedahlJönköpings OK37:40+10:02
17Gunnar GrönkvistBottnaryds IF37:49+10:11
18Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna37:52+10:14
19Ingemar EmilssonVaggeryds SOK39:15+11:37
20Stig VikströmTenhults SOK39:31+11:53
21John-Erik ErikssonJönköpings OK40:12+12:34
22Per-Åke SandbergIK Vista42:53+15:15
23Kurt ErikssonKFUM44:47+17:09
24Åke PerssonJönköpings OK45:00+17:22
25Jan GustavssonIK Vista45:17+17:39
26Bernt EmanuelssonSkillingaryds FK48:55+21:17
27Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK51:20+23:42
28Sture KarlssonOK Gränsen52:06+24:28
29Bo CarlströmJönköpings OK56:01+28:23
30Alf LarssonIK Vista56:18+28:40
Björn MalmqvistJönköpings OKej godkänd
Anders HjorthJönköpings OKej godkänd
Sture FilipssonSkillingaryds FKej godkänd
Carl-Johan StillströmTenhults SOKej godkänd
Rolf FridénOK Gränsenej godkänd
Eibert DanielssonSkillingaryds FKej godkänd
Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKutgått

Damer Mellan

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna38:56
2Agneta BjersgårdVaggeryds SOK43:14+4:18
3Kerstin GustafssonOK Gränsen52:22+13:26
4Marianne SjöbergOK Gränsen55:22+16:26
5Carolina ÖnstenIK Vista56:04+17:08
6Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK56:05+17:09
7Liselott SigbyIK Vista56:52+17:56
8Ulla LingJönköpings OK1:01:44+22:48

Herrar Mellan

25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hans-Åke ArnessonBottnaryds IF32:52
2Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna36:35+3:43
3Ingemar GustavssonVaggeryds SOK38:10+5:18
4Gunnar EckertIK Hakarpspojkarna39:03+6:11
5Rainer ScholzIK Vista39:58+7:06
6Thomas PeterssonIK Hakarpspojkarna40:12+7:20
7Bengt SörensenJönköpings OK40:17+7:25
8Torbjörn BlomqvistJönköpings OK41:17+8:25
9Erland LingJönköpings OK42:15+9:23
10Ingemar KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna42:46+9:54
11Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna42:50+9:58
12Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna42:54+10:02
13Gunnar WallinJönköpings OK44:57+12:05
14Berndt TenlidJönköpings OK45:38+12:46
15Per-Olof NilssonJönköpings OK46:26+13:34
16Rune AhlanderJönköpings OK46:38+13:46
17Lars WürsigJönköpings OK47:38+14:46
18Bo GustafssonOK Gränsen47:59+15:07
19Rolf JonassonJönköpings OK49:24+16:32
20Gunnar AntonssonJönköpings OK51:05+18:13
21Gunnar AnderssonIK Vista59:46+26:54
22Tomas LindbladJönköpings OK1:08:48+35:56
Bo EklöfIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Bernt EkfeldtVaggeryds SOKej godkänd
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FKej godkänd

Damer Lång

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Monica MartinssonOK Tranan53:23
2Lena SternerBottnaryds IF1:03:53+10:30

Herrar Lång

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna33:57
2Ulf PalmérUlricehamns OK34:37+0:40
3Ingemar SkaarJönköpings OK36:46+2:49
4Lennart GustafssonJönköpings OK39:49+5:52
5Lars GustafssonOK Gränsen44:07+10:10
6Stefan HåmåsIK Hakarpspojkarna44:16+10:19
7Lars FranssonBottnaryds IF46:58+13:01
8Allan ArnessonJönköpings OK47:32+13:35
9Klas BjörkIK Hakarpspojkarna47:40+13:43
10Åke SjöbergOK Gränsen51:13+17:16
11Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna56:26+22:29
12Per GranevikJönköpings OK56:50+22:53
13Bengt JanssonMullsjö SOK59:04+25:07
14Jan LenhammarOK Gränsen1:12:35+38:38
Kjell MartinssonOK Trananej godkänd

Motion

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jan WennerbergIF Hallby SOK21:05
2Bengt LindmanOK Gränsen21:33+0:28
3Marie-Louise PeterssonJönköpings OK29:48+8:43
4Monica KammenhedJönköpings OK29:49+8:44
5Gunnel LarssonIK Vista29:53+8:48
6Harald HåkanssonOK Gränsen32:15+11:10
7Bengt CarlheimKFUM33:58+12:53
8Anita HolmqvistIK Hakarpspojkarna33:59+12:54
9Kristina HåmåsIK Hakarpspojkarna34:39+13:34
10Lennart RunströmKFUM37:27+16:22
11Gunnel TellbergIK Hakarpspojkarna40:00+18:55
11Inger BlomkvistJönköpings OK40:00+18:55
13Arnold BäckJönköpings OK41:56+20:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser