Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomscup #2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomscup #2
Arrangörsorganisation: Strängnäs-Malmby OL
Datum: torsdag 5 september 2019

Eskilstuna OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Eskilstuna OL 1U1 (9)39:49
1. Liv Moberg15:51115:511
1. Svante Moberg15:592+0:0815:59
2. Olle Winnerstam23:589+9:5739:495+4
2. Theodor Ringkvist23:5910+9:5847:575

Strängnäs-Malmby OL

20 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Strängnäs-Malmby OL 2U3/U4 (8)1:30:11
1. Jonathan Ihrsén43:18143:181
2. Kajsa Wallin46:532+5:211:30:112+1
2Strängnäs-Malmby OL 4U1 (9)33:17
1. William Haglund16:294+0:3816:293
2. Ossian Haglund16:483+2:4733:172-1
3Strängnäs-Malmby OL 6U2 (16)43:29
1. Alfred Ahlin22:226+2:5922:226
2. Hannalina Haraldsson21:073+1:2543:293-3
3Strängnäs-Malmby OL 2U1 (9)38:13
1. Filip Westbom16:345+0:4316:344
2. Tim Andersson21:396+7:3838:133-1
4Strängnäs-Malmby OL 7U2 (16)43:30
1. Frej Söderholm20:313+1:0820:313
2. Sofia Westbom22:596+3:1743:304+1
4Strängnäs-Malmby OL 3U1 (9)39:10
1. Edith Rahmqvist19:208+3:2919:207
2. Dag Söderholm19:504+5:4939:104-3
5Strängnäs-Malmby OL 1U3/U4 (8)1:44:02
1. Vidar Söderholm50:534+7:3550:534
2. Olle Ihrsén53:095+11:371:44:025+1
5Eskilstuna OL 1U1 (9)39:49
1. Liv Moberg15:51115:511
1. Svante Moberg15:592+0:0815:59
2. Olle Winnerstam23:589+9:5739:495+4
2. Theodor Ringkvist23:5910+9:5847:575
6Strängnäs-Malmby OL 8U2 (16)47:15
1. Matheus Hammar Bengtsson26:167+6:5326:167
2. Linus Hallenek20:592+1:1747:156-1
6Södertälje-Nykvarn OF 2U1 (9)39:58
1. Elin Carlsson19:259+3:3419:258
2. Ida Strind20:335+6:3239:586-2
8Strängnäs-Malmby OL 3U2 (16)53:41
1. Emilia Lennell30:0910+10:4630:0910
2. Jonathan Alneberg23:327+3:5053:418-2
9Södertälje-Nykvarn OF 1U2 (16)54:12
1. Robin Rotticci20:344+1:1120:344
2. Siri Carlsson33:3812+13:5654:129+5
9Strängnäs-Malmby OL 1U1 (9)44:54
1. Lova Hallin30:5310+15:0230:539
2. Jakob Sterner14:01144:5490
10Strängnäs-Malmby OL 1U2 (16)55:16
1. Agnes Lundagårds32:1814+12:5532:1814
2. Gösta Wallin22:585+3:1655:1610-4
11Strängnäs-Malmby OL 2U2 (16)55:17
1. Hilda Haraldsson30:5411+11:3130:5411
2. Jeremiah Hammar Bengtsson24:239+4:4155:17110
13Strängnäs-Malmby OL 4U2 (16)1:05:55
1. Ivar Öqvist31:3612+12:1331:3612
2. Alexander Lundagårds34:1914+14:371:05:5513+1
14Strängnäs-Malmby OL 5U2 (16)1:05:56
1. Knut Öqvist31:3813+12:1531:3813
2. Noah Alneberg34:1813+14:361:05:5614+1
15OK Klemmingen 2U2 (16)1:46:31
1. Mindy Bäckström55:4315+36:2055:4315
2. Adna Muratovic50:4816+31:061:46:31150
Strängnäs-Malmby OL 3U3/U4 (8)ej godkänd
1. August Ahlin51:366+8:1851:366
1. Hanna Lundström1:02:299+19:111:02:29
2. Sixten Wallinej godkändej godkänd
Strängnäs-Malmby OL 4U3/U4 (8)ej godkänd
1. Lovisa Hallenek51:417+8:2351:417
2. Oscar Lennellej godkändej godkänd
Strängnäs-Malmby OL 5U1 (9)ej start
1. Leah Alnebergej startej start
2. ej startej start

Södertälje-Nykvarn OF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Södertälje-Nykvarn OF 2U1 (9)39:58
1. Elin Carlsson19:259+3:3419:258
2. Ida Strind20:335+6:3239:586-2
9Södertälje-Nykvarn OF 1U2 (16)54:12
1. Robin Rotticci20:344+1:1120:344
2. Siri Carlsson33:3812+13:5654:129+5

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser