Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ligan #5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ligan #5
Arrangörsorganisation: OK Kroppefjäll
Datum: onsdag 4 september 2019

D16

4 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Skärmen1:06:3613:25
2Linnea AxelssonÅmåls OK1:20:45+14:0916:16
3Emilia SandinOK Skärmen1:22:07+15:3116:33

H16

4 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker AnderssonEds SK55:4511:14

D14

3 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga KällstrandÅmåls OK35:189:23
2Alva OlssonÅmåls OK36:12+0:549:37
3Emilie HellströmÅmåls OK38:50+3:3210:19
4Felicia SandinOK Skärmen46:48+11:3012:26
5Lina AhlstedtÅmåls OK50:07+14:4913:19

H14

3 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SkottÅmåls OK33:148:50
2Alexander LännhultEds SK40:53+7:3910:52

D12

2 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice KällstrandÅmåls OK25:1610:11
2Elsa ReuterÅmåls OK29:13+3:5711:46
3Emma HellströmÅmåls OK32:29+7:1313:05
4Ingela GlueOK Skärmen45:21+20:0518:17
Jenny ErikssonStigsökarnautgått

H12

2 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric ÅhlÅmåls OK21:468:46
2Pontus NilssonÅmåls OK24:03+2:179:41
3Noah OlssonStigsökarna28:10+6:2411:21
4William LännhultEds SK29:02+7:1611:42
5Vidar KrokströmOK Skärmen39:03+17:1715:44
6Melker MalmEds SK44:25+22:3917:54
Alfred DrottzOK Skärmenej start
Arvid ErikssonÅmåls OKej start
Noel JohanssonOK Skärmenej start

D10

2 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eira OlssonÅmåls OK18:278:30
2Jonna ÅhlÅmåls OK21:37+3:109:57
3Elin ReuterÅmåls OK22:48+4:2110:30
4Vilja OlssonÅmåls OK27:31+9:0412:40
5Rebecca ErikssonOK Skärmen28:13+9:4613:00
6Julia JohanssonEds SK29:30+11:0313:35
7Jessica ErikssonOK Skärmen31:38+13:1114:34
8Agnes MalmEds SK39:40+21:1318:16
9Inez LjungkvistEds SK40:20+21:5318:35
10Ellen ÓlafsdóttirOK Skärmen1:00:31+42:0427:53

H10

2 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus GustafssonEds SK16:477:44
2Joel GustafssonEds SK19:42+2:559:04
3Valfrid MattssonEds SK20:44+3:579:33
4Oscar AhlstedtÅmåls OK21:55+5:0810:05
5Oskar GalleEds SK28:58+12:1113:20
6Elvin GalborgenEds SK37:31+20:4417:17
7Anton SjöbergEds SK39:25+22:3818:09
Simon SkottÅmåls OKej start

U1

1 860 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ellie SamuelssonOK Skärmen19:53+0:2910:41
Arvid SamuelssonOK Skärmen21:17+1:5311:26
Amanda JohanssonEds SK23:45+4:2112:46
Tilde Cedervall ClaessonOK Kroppefjäll22:31+3:0712:06
Alfred SjöliEds SK32:12+12:4817:18
Algot MalmEds SK26:31+7:0714:15
Emil OscarssonStigsökarna19:2410:25
Lisa MalmStigsökarna22:00+2:3611:49
Hilda FredrikssonStigsökarna19:39+0:1510:33
Alma SolliStigsökarna19:59+0:3510:44
Klara MattssonEds SK41:35+22:1122:21
Signe LjungkvistEds SK23:08+3:4412:26
Kasper JohanssonEds SKej godkänd
William Christensen GranliStigsökarnaej start
Albin GalleEds SKej start
Klara GalleEds SKej start
Olivia Granli ChristensenStigsökarnaej start
Gabriel KällstrandÅmåls OKej start
Vanja SolliStigsökarnaej start

U2

2 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar OlssonÅmåls OK20:429:27
2Neo JohanssonOK Skärmen25:02+4:2011:25
3Patricia ErikssonOK Skärmen25:29+4:4711:38
4Carl Johansson PurontakaEds SK26:28+5:4612:05
5Noah Nilsson-DagEds SK28:11+7:2912:52
6Emma JohanssonOK Skärmen29:29+8:4713:27
7Sebastian LindquistEds SK30:52+10:1014:05
8Ludvig SjöbergOK Skärmen31:19+10:3714:17
9Natalie BernhoffOK Kroppefjäll32:05+11:2314:38
10Ella NylenÅmåls OK43:41+22:5919:56
11Artur SjöliEds SK49:38+28:5622:39
12Albert MattssonEds SK49:42+29:0022:41
13Ella BryntessonEds SK58:00+37:1826:29
Alma DrottzOK Skärmenej start
Ella JohanssonOK Skärmenej start
Felicia LarssonEds SKej start
Filip LarssonEds SKej start
Linnéa LarssonEds SKej start

U3

2 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eulalie LeroyOK Kroppefjäll38:1315:24
2Oskar BryntessonEds SK46:15+8:0218:38

Extra Kort

3 510 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda ErikssonOK Skärmen31:539:05
2Tomas JohanssonOK Skärmen36:28+4:3510:23
3Hanna OskarssonStigsökarna41:32+9:3911:49
4Simon ÖdmanStigsökarna45:41+13:4813:00
5Christine HarnellStigsökarna45:43+13:5013:01
6Nina PetterssonÅmåls OK45:54+14:0113:04
7Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK45:56+14:0313:05
8Fredrika Svaröd JensenEds SK48:20+16:2713:46
9Jenny OlssonStigsökarna49:35+17:4214:07
10Pernille PrahlOK Skärmen58:09+26:1616:34
11Ulrika SamuelssonOK Skärmen58:37+26:4416:41
12Lisbeth GalleEds SK1:00:52+28:5917:20
13Tony SamuelssonOK Skärmen1:02:18+30:2517:44
Thomas GlueOK Skärmenutgått
Mats ErikssonStigsökarnaej start

Extra Lång

3 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas JohanssonÅmåls OK48:0113:40
2Joakim GustafssonEds SK48:52+0:5113:55
3Erika JensenÅmåls OK50:20+2:1914:20
4Gert AnderssonEds SK56:59+8:5816:14
5Sofia JohanssonOK Skärmen1:00:56+12:5517:21
6Lars-Henrik GalborgenEds SK1:01:48+13:4717:36
7Jim MattssonEds SK1:03:20+15:1918:02
8Mikael JohanssonOK Skärmen1:07:44+19:4319:17
Bengt ZetterbergOK Skärmenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser