Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Teknikträning GBG SYD med GOFs Sommarserie

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Teknikträning GBG SYD med GOFs Sommarserie
Arrangörsorganisation: Mölndal Outdoor IF
Datum: torsdag 15 augusti 2019

GUL 2km

2 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus BergströmFrölunda OL15:187:39
2Albert JonforsenFrölunda OL17:27+2:098:43
3Gary Smith JonforsenFrölunda OL18:20+3:029:10
4Alvar NivertFK Herkules19:11+3:539:35
5David BergströmFrölunda OL20:59+5:4110:29
6Benjamin ReulOK Orinto29:22+14:0414:41
7Hilda NivertFK Herkules41:31+26:1320:45
8Emma NivertFK Herkules41:34+26:1620:47
9Arvid ÅbergMölndal Outdoor IF1:01:49+46:3130:54
Daniel GudmundssonOK Landehofej start
Jakob GudmundssonOK Landehofej start

RÖD 3,3km

3 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil WalleniusFrölunda OL39:1911:54
2Gustav AspIFK Göteborg Orientering41:28+2:0912:33
3Alexander FedjeFrölunda OL43:05+3:4613:03
4Linus KarlssonIF Rigor50:31+11:1215:18
5Selma PerssonFK Herkules1:00:56+21:3718:27
6Axel PerssonFK Herkules1:00:58+21:3918:28
7Frida PerssonFK Herkules1:01:02+21:4318:29
8Hans BergelindFK Herkules1:01:31+22:1218:38
9Ella BergelindFK Herkules1:09:53+30:3421:10
10William KraftIK Uven1:19:50+40:3124:11
11Reinhold ReulOK Orinto1:33:47+54:2828:25
12Johanna HulthénMölndal Outdoor IF1:36:39+57:2029:17
Catarina ÅkerströmFK Herkulesfullföljt
Elisabet CullbrandMölndal Outdoor IFej godkänd
Åsa AgapievIK Uvenej start
Elias LauriFK Herkulesej start
Lise-lotte RybergFK Herkulesej start
Elina KarlssonFK Herkulesej start
Kristina KarlssonFK Herkulesej start
Edvin SonedahlOK Landehofej start

SVART Kort

3 500 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia StuhlhoferOK Landehof34:459:55
2Anette BernhedSävedalens AIK38:16+3:3110:56
3Tom EkenstråleFK Herkules39:42+4:5711:20
4Ann ChihaniFK Herkules46:09+11:2413:11
5Håkan BerndtssonFrölunda OL46:25+11:4013:15
6Elsa AspMölndal Outdoor IF46:30+11:4513:17
7Annika AasaIK Uven47:57+13:1213:42
8Fredrik BergströmFrölunda OL49:53+15:0814:15
9Maria PollMölndal Outdoor IF50:58+16:1314:33
10Torbjörn WikströmOK Orinto51:28+16:4314:42
11Åsa BrusehedFK Herkules53:35+18:5015:18
12Solrun GottebergMölndal Outdoor IF53:52+19:0715:23
13Linda JakobssonIK Uven1:01:17+26:3217:30
14Louise OlssonMölndal Outdoor IF1:03:10+28:2518:02
15Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:03:37+28:5218:10
16Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK1:06:24+31:3918:58
17Jan SveideFrölunda OL1:08:36+33:5119:36
18Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:03+37:1820:35
19Håkan EggertIF Hagen1:18:55+44:1022:32
20Mari KraftIK Uven1:19:57+45:1222:50
21Nina KastrupFK Herkules1:21:41+46:5623:20
Emilia KraftIK Uvenej godkänd
Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OLej godkänd
Agnetha le ClaireFK Herkulesej godkänd
Viktor ÅkerlindIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Solrun GottebergMölndal Outdoor IFej godkänd
Maria PollMölndal Outdoor IFej godkänd
Håkan BerndtssonFrölunda OLutgått
Martin RådboMölndal Outdoor IFej start
Göran StuhlhoferOK Landehofej start
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OKej start

SVART Lång

5 400 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto StuhlhoferOK Landehof40:597:35
2Magnus HomannOK Orinto49:11+8:129:06
3Jesper NilssonUlricehamns OK49:14+8:159:07
4Jonas LauriFK Herkules50:06+9:079:16
5Marcus HanssonFrölunda OL50:16+9:179:18
6Anders AspMölndal Outdoor IF51:00+10:019:26
7Jonas SalénUlricehamns OK55:15+14:1610:13
8John KumlinIK Ymer56:12+15:1310:24
9Thomas AspIFK Göteborg Orientering1:01:24+20:2511:22
10Arvid HammarFK Herkules1:01:52+20:5311:27
11Erik LauriFK Herkules1:02:55+21:5611:39
12Laila B HöglundFK Herkules1:03:10+22:1111:41
13Pontus KastrupFK Herkules1:03:11+22:1211:42
14Per-Olov DavalliusFK Herkules1:03:19+22:2011:43
15John LandstedtIFK Göteborg Orientering1:04:15+23:1611:53
16Martin AhlqvistFrölunda OL1:07:43+26:4412:32
17Per PerssonFK Herkules1:11:40+30:4113:16
18Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF1:15:43+34:4414:01
19Eric van GyselMölndal Outdoor IF1:23:20+42:2115:25
20Mats DahlrotIK Uven1:24:14+43:1515:35
21Henrik WiknerMölndal Outdoor IF1:28:36+47:3716:24
22Axel NiklassonIK Uven1:29:03+48:0416:29
23Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF1:32:19+51:2017:05
24Lennart VamlingFrölunda OL1:32:43+51:4417:10
25Niclas NygrenFrölunda OL1:57:40+1:16:4121:47
Daniel LarssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SKej godkänd
Hannes PerssonFK Herkulesej godkänd
Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OLej godkänd
Anders CullbandMölndal Outdoor IFej godkänd
Anders ÅdahlMölndal Outdoor IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser