Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM dag GBG SYD

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM dag GBG SYD
Arrangörsorganisation: Mölndal Outdoor IF
Datum: torsdag 12 september 2019

D21

4 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules52:0511:19
2Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL56:33+4:2812:17
3Anna NordelöfMölndal Outdoor IF57:34+5:2912:30
4Lena MaxFrölunda OL59:09+7:0412:51
5Lydia NorinFrölunda OL1:05:47+13:4214:18
6Åsa AgapievIK Uven1:06:45+14:4014:30
Ronja ArvidssonIK Uvenej godkänd
Hanna BoquistIK Uvenej godkänd

H21

6 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin KällménOK Tisaren53:388:47
2Simon LindbergIK Uven55:01+1:239:01
3Hannes PerssonFK Herkules58:06+4:289:31
4Johan AntonssonOK Löftan58:55+5:179:39
5Jonas LauriFK Herkules59:53+6:159:49
6Henrik WiknerMölndal Outdoor IF1:14:42+21:0412:14
7Oskar BörjesonFK Herkules1:15:00+21:2212:17
8Arvid HammarFK Herkules1:16:34+22:5612:33
9Tom EkenstråleFK Herkules1:18:37+24:5912:53
10Anders NordelöfMölndal Outdoor IF1:19:05+25:2712:57
Axel ForsmanFK Herkulesåterbud
Johan GrahnIK Uvenåterbud
Gustav le DousMölndal Outdoor IFåterbud
Daniel NybergMölndal Outdoor IFåterbud

D16

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia KraftIK Uven1:03:4917:14
2Louise OlssonMölndal Outdoor IF1:10:41+6:5219:06

H16

4 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid PerssonMölndal Outdoor IF44:329:40
Jacob GrahnIK Uvenåterbud

D14

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice OlssonMölndal Outdoor IF51:3816:39
Elin SottFrölunda OLej godkänd
Audrey HanssonFrölunda OLåterbud

H14

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon GrahnIK Uven37:5312:13
2Alexander FedjeFrölunda OL40:21+2:2813:00
3Viktor JanssonMölndal Outdoor IF50:42+12:4916:21
4Martin EkFrölunda OL59:06+21:1319:03
5Vilgot LöfFK Herkules1:00:28+22:3519:30
Melvin KarlssonFK Herkulesutgått
Elias LauriFK Herkulesåterbud

D12

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma PerssonFK Herkules28:349:51
2Elina KarlssonFK Herkules31:28+2:5410:51
3Maja NordelöfMölndal Outdoor IF43:54+15:2015:08
4Maja ÖjerskogFrölunda OL44:09+15:3515:13
5Stella TormenaFK Herkules47:43+19:0916:27
6Wilma SandeliusFK Herkules48:46+20:1216:48
7Alva JunkellFK Herkules50:39+22:0517:27

H12

2 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn DjupströmFrölunda OL30:0110:21
2Emil WalleniusFrölunda OL31:06+1:0510:43
3William KraftIK Uven34:47+4:4611:59
4Albin SvenssonFK Herkules37:14+7:1312:50
5Theander HulthénMölndal Outdoor IF38:37+8:3613:18
6Hugo OlssonMölndal Outdoor IF51:48+21:4717:51
7Eric EkströmIK Uven52:27+22:2618:05
8Noel GallianisMölndal Outdoor IF57:36+27:3519:51
9Alvar NivertFK Herkules1:01:31+31:3021:12
10Otto BondesonIK Uven1:01:53+31:5221:20
Noel Carlsson NilssonFrölunda OLåterbud
Jarvis HanssonFrölunda OLåterbud
Albert JonforsenFrölunda OLåterbud

D10

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga TormenaFK Herkules30:1615:08
2Molly NordelöfMölndal Outdoor IF39:52+9:3619:56
3Signe BergerFK Herkules57:50+27:3428:55
Hilda NivertFK Herkulesutgått

H10

2 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid JunkellFK Herkules32:5916:29
2Axel PerssonFK Herkules36:30+3:3118:15
3Viggo OlssonMölndal Outdoor IF42:03+9:0421:01
4Jesaja BergerFK Herkules57:33+24:3428:46
William FedjeFrölunda OLej godkänd
Frederik HulthénMölndal Outdoor IFutgått
Folke BergmanMölndal Outdoor IFutgått

D45

3 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette BernhedSävedalens AIK51:4713:59
2Åsa BrusehedFK Herkules57:51+6:0415:38
3Susanne BerghMölndal Outdoor IF1:03:44+11:5717:13
4Annika AasaIK Uven1:03:55+12:0817:16
5Tuuli SaariFK Herkules1:08:06+16:1918:24
6Mari KraftIK Uven1:11:41+19:5419:22
7Maria JunkellFK Herkules1:12:27+20:4019:34
8Kristina KarlssonFK Herkules1:16:49+25:0220:45
9Malin LammFrölunda OL1:20:29+28:4221:45
10Agnetha Le ClaireFK Herkules1:37:44+45:5726:24
Anna BeischerIK Uvenåterbud

H45

4 600 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus HanssonFrölunda OL43:029:21
2Anders AspMölndal Outdoor IF44:47+1:459:44
3Richard SottFrölunda OL46:06+3:0410:01
4Johan BergmanMölndal Outdoor IF46:09+3:0710:01
5Carl NorinFrölunda OL50:10+7:0810:54
6Mikael SvenssonFK Herkules51:33+8:3111:12
7Tommy JohanssonStångenäs AIS51:58+8:5611:17
8Erik LauriFK Herkules51:59+8:5711:18
9Anders LammFrölunda OL53:28+10:2611:37
10Johan WettergrenFK Herkules54:12+11:1011:46
11Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL56:38+13:3612:18
12Thomas BorneFrölunda OL57:47+14:4512:33
13Gustaf ÖjerskogFrölunda OL57:48+14:4612:33
14Pontus KastrupFK Herkules59:23+16:2112:54
15Torbjörn GrahnIK Uven1:00:41+17:3913:11
16Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:01:59+18:5713:28
17Mats RönnborgIK Uven1:10:19+27:1715:17
18Jimmy BondesonIK Uven1:17:48+34:4616:54
19Mats DahlrotIK Uven1:22:49+39:4718:00
20Lars KarlssonFK Herkules1:26:18+43:1618:45
21Audun TengsFK Herkules1:28:20+45:1819:12
Jan JohanssonFrölunda OLej godkänd
Peter GallianisMölndal Outdoor IFej godkänd
Anders HellgrenFrölunda OLåterbud
Anders le DousMölndal Outdoor IFåterbud

H55

4 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Olov DavalliusFK Herkules54:0811:46
2Robert HallbergIK Uven55:49+1:4112:08
3Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK56:23+2:1512:15
4Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK56:44+2:3612:20
5Mats G AnderssonIFK Göteborg Orientering56:56+2:4812:22
6Ulf AlmehedFrölunda OL1:00:33+6:2513:09
7Leif HagmanIK Uven1:06:36+12:2814:28
8Karl SchneiderMölndal Outdoor IF1:07:14+13:0614:36
9Philip MullinsSjövalla FK1:14:38+20:3016:13
10Magnus UppströmFK Herkules1:18:13+24:0517:00
Magnus WideFrölunda OLej godkänd
Hans EricssonHalmstad OKutgått Ladda ner rutt i gpx-format
Clas BörjessonIK Uvenåterbud

D65

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin AxelssonIK Uven50:2516:15
2Inga GustavssonIK Uven1:20:05+29:4025:50
Rosa JohanssonIK Uvenåterbud

H65

3 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats HemströmGävle OK53:2814:27
2Björn JägerströmIK Uven57:44+4:1615:36
3Magne HagströmFrölunda OL1:13:34+20:0619:52
4Lennart VamlingFrölunda OL1:13:57+20:2919:59
5Karl-Axel JohanssonIK Uven1:27:55+34:2723:45

Vuxna Nybörjare

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan KleimarkMölndal Outdoor IF41:2014:15
2Josefin PeterssonMölndal Outdoor IF52:36+11:1618:08
3Gary Smith JonforsenFrölunda OL56:20+15:0019:25
4Cecilia SchneiderMölndal Outdoor IF1:17:01+35:4126:33
Bengt Le ClaireFK Herkulesej godkänd
Carina SihlbomMölndal Outdoor IFej godkänd
Lina GustafssonMölndal Outdoor IFutgått
Josefine FridmarMölndal Outdoor IFåterbud

Vuxen Utveckling Svart

3 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan EkströmIK Uven44:3412:02
2David JohanssonMölndal Outdoor IF59:32+14:5816:05 Ladda ner rutt i gpx-format
3Klas RapphedMölndal Outdoor IF1:21:49+37:1522:06
4Jessica PegeniusMölndal Outdoor IF1:21:53+37:1922:07
5Anders BossMölndal Outdoor IF1:51:34+1:07:0030:09
6Annika BossMölndal Outdoor IF1:51:42+1:07:0830:11
Annika ÅkerfeldtEj klubbanslutenej godkänd
Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SKej godkänd

Öppen orange

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Glen NivertFK Herkules44:2914:20
2Josefine HemströmGävle OK56:16+11:4718:09
3Jessika LöfFK Herkules59:23+14:5419:09
4Emma NivertFK Herkules1:04:24+19:5520:46
Helena HemströmGävle OKej godkänd
Catarina ÅkerströmFK Herkulesej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser