Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Pustas Harberget

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Pustas Harberget
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: torsdag 12 september 2019

Långa

4 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FredbergKristinehamns OK33:347:08
2David HenrikssonKristinehamns OK40:59+7:258:43
3Jonas LarssonKristinehamns OK41:27+7:538:49
4Knut BjørkeloKolbotn o Skimt OL42:09+8:358:58
5Lars JacobssonOK Djerf46:30+12:569:53
6Johan PetriOK Djerf48:10+14:3610:14
7Jan HanssonOK Djerf50:37+17:0310:46
8Tord KarlssonOK Djerf51:47+18:1311:01
9Jan KarlssonKristinehamns OK52:52+19:1811:14
10Bertil JohanssonKristinehamns OK55:32+21:5811:48
11Michael ForslundKristinehamns OK56:41+23:0712:03
12Tomas ErikssonGranbergsdalIF1:02:45+29:1113:21
Paula KlavenessKristinehamns OKej godkänd

Mellan

3 200 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan JonssonKristinehamns OK28:478:59
2Stefan GunnarssonKristinehamns OK32:18+3:3110:05
3Jens AnderssonKristinehamns OK33:16+4:2910:23
4Anne NilsenÅs-NMBU Orientering37:33+8:4611:44
5Tobias KarlssonKristinehamns OK38:43+9:5612:05
6Andreas SöderbergKristinehamns OK38:44+9:5712:06
7Maria HelgesonKristinehamns OK39:02+10:1512:11
8Anders ElofssonOK Djerf40:15+11:2812:34
9Ingvar AnderssonOK Amne40:31+11:4412:39
10Sven-Erik BrodinKristinehamns OK40:32+11:4512:40
11Marie SandgrenKristinehamns OK40:55+12:0812:47
12Heléne SvenssonKristinehamns OK42:21+13:3413:14
13John-Åke ErikssonKristinehamns OK45:32+16:4514:13
14Britt GunnarssonKristinehamns OK46:17+17:3014:27
15Elisabet FalemoKristinehamns OK47:08+18:2114:43
16Lasse HageröKristinehamns OK48:56+20:0915:17
17Britt-Marie AnderssonOK Amne49:26+20:3915:26
18Roland ÖmanKristinehamns OK49:56+21:0915:36
19Yngve JohanssonKristinehamns OK54:05+25:1816:54
20Stig VahlbergKristinehamns OK54:33+25:4617:02
21Viveca JernstedtKristinehamns OK56:42+27:5517:43
22Johanna ForslundKristinehamns OK59:05+30:1818:27
23Sune AnderssonKristinehamns OK1:00:54+32:0719:01
24Eva Thorsell HanssonOK Djerf1:01:50+33:0319:19
25Magnus BjörkKristinehamns OK1:58:58+1:30:1137:10
Bo GustafssonKristinehamns OKej godkänd

Korta

2 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan JohanssonKristinehamns OK11:175:38
2Hjalmar HögsellKristinehamns OK17:50+6:338:55
3Gunnel GillenäsKristinehamns OK20:26+9:0910:13
4Sten AnderssonKristinehamns OK25:03+13:4612:31
5Nils GrannKristinehamns OK26:01+14:4413:00
6Peter HelgesonKristinehamns OK27:03+15:4613:31
7Siv AnderssonKristinehamns OK34:57+23:4017:28
8Sofia ForslundKristinehamns OK38:48+27:3119:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser