Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Krets/Motions-OL Sandfallet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Krets/Motions-OL Sandfallet
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: tisdag 10 september 2019

Långa

4 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FredbergKristinehamns OK41:228:37
2Fredrik SundbergMultisport44:15+2:539:13
3David HenrikssonKristinehamns OK44:43+3:219:18
4Tord KarlssonOK Djerf54:24+13:0211:20
5Mats WelanderOK Djerf54:50+13:2811:25
6Johan PetriOK Djerf55:34+14:1211:34
7Patrik NyströmKristinehamns OK1:04:39+23:1713:28
8Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1:08:04+26:4214:10
9Jörgen ErikssonKristinehamns OK1:41:41+1:00:1921:11

Mellan

3 300 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer ElfsbergKristinehamns OK34:3710:29
2Ellen PelanderOK Djerf36:32+1:5511:04
3Stefan GunnarssonKristinehamns OK37:36+2:5911:23
4Göran LarssonDegerfors OK37:47+3:1011:26
5Emma JohanssonKristinehamns OK37:48+3:1111:27
6Jan KarlssonKristinehamns OK39:05+4:2811:50
7Ulf NordzellOK Djerf41:18+6:4112:30
8Bertil JohanssonKristinehamns OK41:42+7:0512:38
9Heléne SvenssonKristinehamns OK41:46+7:0912:39
10Michael ForslundKristinehamns OK41:48+7:1112:40
11John-Åke ErikssonKristinehamns OK43:43+9:0613:14
12Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK43:54+9:1713:18
13Jonna LindbladOK Djerf44:15+9:3813:24
14Rolf SteinerKristinehamns OK45:38+11:0113:49
15Bo HävertDegerfors OK45:57+11:2013:55
16Monica DjurbergOK Tyr46:02+11:2513:56
17Leif SalinOK Tyr46:24+11:4714:03
18Bo GustafssonKristinehamns OK47:15+12:3814:19
19Anders SäveKristinehamns OK48:07+13:3014:34
20Magnus BjörkKristinehamns OK50:14+15:3715:13
21Lasse HageröKristinehamns OK50:49+16:1215:23
22Marie SandgrenKristinehamns OK52:42+18:0515:58
23Karin MoodhOK Tyr53:10+18:3316:06
24Britt GunnarssonKristinehamns OK53:59+19:2216:21
25Eva TrangiusOK Tyr54:15+19:3816:26
26Stig VahlbergKristinehamns OK57:53+23:1617:32
27Ann-Sofi WelanderOK Djerf58:08+23:3117:36
28Gunnel GillenäsKristinehamns OK1:00:10+25:3318:13
29Anders ElofssonOK Djerf1:00:44+26:0718:24
30Hjalmar HögsellKristinehamns OK1:05:44+31:0719:55
31Viveca JernstedtKristinehamns OK1:26:41+52:0426:16
Yngve JohanssonKristinehamns OKej godkänd
Jonas LarssonKristinehamns OKej godkänd

Korta

2 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars BroströmDegerfors OK21:2110:40
2Sten AnderssonKristinehamns OK25:52+4:3112:56
3Roland ÖmanKristinehamns OK27:00+5:3913:30
4Nils GrannKristinehamns OK27:26+6:0513:43
5Åke IvanssonDegerfors OK30:14+8:5315:07
6Johanna ForslundKristinehamns OK31:59+10:3815:59
7Roger AnderssonKristinehamns OK32:15+10:5416:07
8Samuel ErikssonOK Letstigen34:49+13:2817:24
9Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr34:55+13:3417:27
10Siv AnderssonKristinehamns OK37:10+15:4918:35
Risto HakolaKristinehamns OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser