Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Magasinsvägen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Magasinsvägen
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: tisdag 24 september 2019

Långa

4 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per FredbergKristinehamns OK38:178:42
2Jonas LarssonKristinehamns OK45:01+6:4410:13
3Johan PetriOK Djerf46:23+8:0610:32
4Per NymanKristinehamns OK46:25+8:0810:32
5Fredrik SundbergKristinehamns OK46:55+8:3810:39
6Stefan GunnarssonKristinehamns OK50:48+12:3111:32
7David LindqvistKristinehamns OK53:01+14:4412:02
8Bertil JohanssonKristinehamns OK55:51+17:3412:41
9Patrik NyströmKristinehamns OK1:02:29+24:1214:12
David HenrikssonKristinehamns OKej godkänd

Mellan

3 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GustavssonOK Älgen44:0212:13 Ladda ner rutt i gpx-format
2Elisabet FalemoKristinehamns OK46:52+2:5013:01
3Hans PerssonOK Älgen47:07+3:0513:05
4Rickard KristofferssonKristinehamns OK47:38+3:3613:13
5Anders NybergKristinehamns OK49:34+5:3213:46
6Marie SandgrenKristinehamns OK50:33+6:3114:02
7Monica DjurbergOK Tyr51:00+6:5814:10
8Magnus BjörkKristinehamns OK51:22+7:2014:16
9Sven-Erik BrodinKristinehamns OK51:28+7:2614:17
10Leif SalinOK Tyr51:57+7:5514:25
11Bo GustafssonKristinehamns OK52:23+8:2114:33
12Karin MoodhOK Tyr59:36+15:3416:33
13Anders SäweKristinehamns OK59:58+15:5616:39
14Stig VahlbergKristinehamns OK1:02:24+18:2217:20
15Marcus LekmanKristinehamns OK1:04:25+20:2317:53
16Maria ÖsterlundKristinehamns OK1:12:20+28:1820:05
Heléne SvenssonKristinehamns OKej godkänd

Korta

1 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John-Åke ErikssonKristinehamns OK26:5914:12
2Lennart MikaelssonKristinehamns OK31:17+4:1816:27
3Gunnel GillenäsKristinehamns OK31:37+4:3816:38
4Börje MüllerKristinehamns OK31:42+4:4316:41
5Britt GunnarssonKristinehamns OK35:41+8:4218:46
6Yngve JohanssonKristinehamns OK36:36+9:3719:15
7Roland ÖmanKristinehamns OK37:38+10:3919:48
8Viveca JernstedtKristinehamns OK43:28+16:2922:52
9Hjalmar HögsellKristinehamns OK44:10+17:1123:14
10Johanna ForslundKristinehamns OK44:13+17:1423:16

Lätta

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten AnderssonKristinehamns OK25:0714:46
2Nils GrannKristinehamns OK25:59+0:5215:17
3Lars JohanssonKristinehamns OK28:32+3:2516:47
4Sigrid FahlénKristinehamns OK34:52+9:4520:30
5Oliver KarlbergKristinehamns OK47:33+22:2627:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser