Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rolles nattcup, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rolles nattcup
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 2 oktober 2019 - onsdag 16 oktober 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Damer Lång

5 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin JonssonOK Tyr57:1110:59
2Jessica KarlssonKristinehamns OK1:41:00+43:4919:25
3Stina BacklundKristinehamns OK1:44:33+47:2220:06

Herrar Lång

5 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FredbergKristinehamns OK47:539:12
2Magnus MossbergLesjöfors SK59:10+11:1711:22
3Anton JonssonOK Tyr1:00:16+12:2311:35
4Andrey AbadzhievOK Tyr1:01:51+13:5811:53
5Daniel BrohedeOK Tyr1:04:52+16:5912:28
6Edvard PelanderOK Djerf1:25:44+37:5116:29
7Anders PelanderOK Djerf1:26:16+38:2316:35
Anders HedqvistOK Tyrutgått
Tobias KatvalaOK Älgenutgått
Jens AnderssonKristinehamns OKej start
Mattias HaneOK Tyrej start
Thomas HollowellOK Tyrej start
Johan SöderlundOK Tyrej start
Sixten WestlundOK Tyrej start

Damer Mellan

3 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen PelanderOK Djerf39:0510:33
2Milla ForkéusOK Tyr43:13+4:0811:40
3Izabella LjungbergOK Tyr47:13+8:0812:45
4Linn AnderssonOK Tyr50:01+10:5613:31
5Ann HyvönenSkattkärrs SOK50:04+10:5913:31
6Anna NordströmKils OK55:17+16:1214:56
7Marie SandgrenKristinehamns OK1:03:51+24:4617:15
8Ylva EkbergSkattkärrs SOK1:12:40+33:3519:38
9Charlotte SkoglundKils OK1:12:57+33:5219:42
10Lotte JohanssonSkattkärrs SOK1:19:53+40:4821:35
11Elisabet FalemoKristinehamns OK1:20:40+41:3521:48
Tone HollowellOK Tyrej start
Amanda JanssonOK Djerfej start
Anna JanssonOK Djerfej start
Ingrid KensbyOK Tyrej start
Viktoria LindbergOK Djerfej start
Karin MoodhOK Tyrej start
Ella NordströmKils OKej start
Sara Storm-AnderssonOK Tyrej start
Heléne SvenssonKristinehamns OKej start

Herrar Mellan

3 700 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars NordströmKils OK38:4510:28
2Jonas LarssonKristinehamns OK39:38+0:5310:42
3Oscar AnderssonOK Tyr40:28+1:4310:56
4Magnus LöfqvistDegerfors OK43:17+4:3211:41
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK43:37+4:5211:47
6Jan KarlssonKristinehamns OK47:22+8:3712:48
7Jonas BergenfurSkattkärrs SOK47:25+8:4012:48
8Mats HaglundOK Djerf51:57+13:1214:02
9Marcus LekmanKristinehamns OK52:20+13:3514:08
10Ulf SkoglundKils OK57:19+18:3415:29
11Örjan BeckiusOK Tyr59:07+20:2215:58
12Hans PerssonOK Älgen59:14+20:2916:00
13Rickard KristofferssonKristinehamns OK1:01:22+22:3716:35
14Leif LindhIK Vikings OK1:09:19+30:3418:44
15Anders NybergKristinehamns OK1:17:50+39:0521:02
16Kjell JohanssonSkattkärrs SOK1:19:38+40:5321:31
Mats VesterbergOK Tyrej godkänd
Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OKej godkänd
Lars LönnbergKristinehamns OKutgått
Sven-Erik BrodinKristinehamns OKej start
Axel EkbergSkattkärrs SOKej start
Jörgen ErikssonKristinehamns OKej start
Åke GustavssonOK Älgenej start
Bertil JohanssonKristinehamns OKej start
Håkan JonssonKristinehamns OKej start
Mats KensbyOK Tyrej start
Håkan LindbergOK Djerfej start
Ulf NordzellOK Djerfej start
Rolf SteinerKristinehamns OKej start
Björn SvenssonOK Djerfej start
Ingemar ZiljatKristinehamns OKej start

Prova på

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar HögsellKristinehamns OK17:559:25
2Linda MagnussonKlubblös34:32+16:3718:10
Astrid AnderssonKristinehamns OKej start
Sten AnderssonKristinehamns OKej start
Magnus BjörkKristinehamns OKej start
John-Åke ErikssonKristinehamns OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser