Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Boxholms OK
Datum: torsdag 10 oktober 2019

Lång

3 780 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL40:2310:41
2Sven GranathTjällmo-Godegårds OK43:41+3:1811:33
3Torsten BråmåOK Roxen44:31+4:0811:46
4Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK44:55+4:3211:52
5Göran BlombergTjalve IF Norrköping45:37+5:1412:04
6Pär ForsströmStjärnorps SK46:14+5:5112:13
7Leif EfraimssonMotala AIF OL47:44+7:2112:37
8Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK48:20+7:5712:47
9Bengt ÖstlundOK Roxen51:24+11:0113:35
10Peter HagströmTjalve IF Norrköping54:32+14:0914:25
11Sune CarlssonOK Motala56:30+16:0714:56
12Ingemar LöfqvistStjärnorps SK59:21+18:5815:42
13Peter JakobssonLinköpings OK1:01:38+21:1516:18
14Uno BergOK Motala1:05:58+25:3517:27
15Anders HedinMotala AIF OL1:33:48+53:2524:48
16Arne AnderssonOK Motala1:48:57+1:08:3428:49
Arne IrevallTjalve IF Norrköpingej godkänd
Stephan SvenssonLinköpings OKej godkänd

Mellan

2 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland AlsénOK Roxen35:2612:39
2Kjell WalleringOK Roxen37:12+1:4613:17
3Ulf WaldenfjordLinköpings OK37:55+2:2913:32
4Leif AnderssonOK Kolmården38:43+3:1713:49
5Claus PetersenOK Motala39:41+4:1514:10
6Per VåtzBoxholm-Mjölby OL45:11+9:4516:08
7Jan PetterssonOK Roxen45:19+9:5316:11
8Gerd HagströmTjalve IF Norrköping46:41+11:1516:40
9Thomas LarssonLinköpings OK50:03+14:3717:52
10Lars JohanssonOK Motala50:05+14:3917:53
11Gustaf OlssonLinköpings OK55:02+19:3619:39
12Barbro ÖstlundOK Roxen1:10:45+35:1925:16
13Hans GuldbrandMotala AIF OL1:29:37+54:1132:00

Kort

2 110 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore KarlssonTjällmo-Godegårds OK38:4818:23
2Inger GustafssonOK Roxen39:30+0:4218:43
3Mona PetersenOK Motala41:08+2:2019:29
4Stig BengtssonMotala AIF OL43:51+5:0320:46
5Sven JonssonOK Roxen46:02+7:1421:49
6Lars-Erik OlsOK Roxen49:46+10:5823:35
7Britt PetterssonOK Roxen50:25+11:3723:53
8Britt-Marie OlsOK Roxen52:20+13:3224:48
9Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:04:52+26:0430:44
10Ove PetterssonOK Motala1:11:20+32:3233:48
11Folke SimonssonOK Roxen1:13:37+34:4934:53
12Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:17:59+39:1136:57
Ulf BerggrundOK Roxenej godkänd
Ulf KorallMotala AIF OLej godkänd
Stina KorallMotala AIF OLej godkänd

Promenad

1 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro GustavsonTjällmo-Godegårds OK28:5617:07
2Brigitte AlsénOK Roxen34:08+5:1220:11
Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OLutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser