Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-KM Linköpings OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM Linköpings OK
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: måndag 12 augusti 2019

D21

4 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OlssonLinköpings OK32:187:25
2Frida Jönsson HellstadiusLinköpings OK33:15+0:577:38
3Sofia SalomonssonLinköpings OK39:29+7:119:04
4Klara LjunggrenLinköpings OK43:25+11:079:58
5Johanna GuståsLinköpings OK44:01+11:4310:07
6Stina NeroLinköpings OK45:39+13:2110:29
7Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK49:40+17:2211:25
8Therese EnengeHestra IF52:50+20:3212:08
9Julia Modig TjärnströmLinköpings OK55:10+22:5212:40
10Frida KarlssonLinköpings OK57:46+25:2813:16
11Linnéa BorgLinköpings OK1:01:16+28:5814:05
12Anna LjusbergLinköpings OK1:15:14+42:5617:17
Emmy LindgrenLinköpings OKej start

H21

5 840 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MartinssonLinköpings OK36:056:10
2Olof LjunggrenLinköpings OK36:08+0:036:11
3Niklas OlssonLinköpings OK37:20+1:156:23
4Victor BergstrandLinköpings OK40:05+4:006:51
5Emanuel HerberthsonLinköpings OK40:11+4:066:52
6Peter OlinLinköpings OK42:03+5:587:12
7Johan AllardLinköpings OK42:20+6:157:14
8Sven EngströmLinköpings OK43:03+6:587:22
9Gustav LidénLinköpings OK47:25+11:208:07
10Marcus HanssonLinköpings OK49:12+13:078:25
11Jonathan JylltorpLinköpings OK49:57+13:528:33
12Erik BacktemanLinköpings OK52:23+16:188:58
13Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL53:41+17:369:11
14Fredrik GustafssonLinköpings OK1:01:07+25:0210:27
15Andreas BergLinköpings OK1:01:26+25:2110:31
16Johan StenströmLinköpings OK1:01:39+25:3410:33
Peter ErikssonLinköpings OKej godkänd
Oskar DanielsAttunda OKej start
Mathias HallménOK Denselnej start
Erik SahlmanLinköpings OKej start

D12

1 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba SkullmanLinköpings OK14:017:15
2Tova KihlbergLinköpings OK28:14+14:1314:37

H12

1 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin ÅttingLinköpings OK13:256:57
2Love OtterströmLinköpings OK29:57+16:3215:31
Alve AdolfssonLinköpings OKej start

H10

1 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar KihlbergLinköpings OK22:1816:46
2Arvid BomanLinköpings OK44:47+22:2933:40
3Olle SognellLinköpings OK47:05+24:4735:24
Linnea LarssonLinköpings OKej start

H35

4 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil EronnLinköpings OK29:556:52
2Jonas SchedinLinköpings OK57:29+27:3413:12
Urban AnderssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd

D45

3 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika IvarssonLinköpings OK30:248:47
2Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL32:29+2:059:23
3Maria SarbergLinköpings OK55:37+25:1316:04
Tina LindgrenLinköpings OKej start

H45

3 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per MagnussonLinköpings OK26:326:38
2Åke LjunggrenLinköpings OK28:59+2:277:15
3Tomas BomanLinköpings OK31:16+4:447:50
4Christian Eriksson SternerLinköpings OK33:24+6:528:22
Mats AdolfssonLinköpings OKej start
Leif LindgrenLinköpings OKej start

D50

3 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Sofie BarkLinköpings OK32:1810:35
2Inger GuståsLinköpings OK32:40+0:2210:42
3Maria OlofssonLinköpings OK33:35+1:1711:00
4Lotta BorgLinköpings OK35:41+3:2311:41
5Lena StrömbäckLinköpings OK46:46+14:2815:20

H50

3 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan OtterströmLinköpings OK27:316:53
2Roger KihlbergLinköpings OK34:28+6:578:38
3Per GuståsLinköpings OK34:51+7:208:44
4Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL37:32+10:019:24
Magnus SahlmanLinköpings OKej start
Johan ÅttingLinköpings OKej start

D55

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger BergLinköpings OK27:399:03
2Carina FaxénLinköpings OK41:08+13:2913:29

H55

3 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BergLinköpings OK28:597:15
2Pedro LundqvistLinköpings OK37:04+8:059:17
3Rikard BorgLinköpings OK39:38+10:399:55
4Jörgen SköldLinköpings OK40:52+11:5310:14
5Lennart GustafssonBoxholm-Mjölby OL41:58+12:5910:31
6Magnus HerberthsonLinköpings OK42:03+13:0410:32
7Peter SvenmarckLinköpings OK51:03+22:0412:47
8Sören BremerBoxholm-Mjölby OL52:25+23:2613:08

H60

3 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL29:038:23
2Thomas StenströmLinköpings OK34:07+5:049:51
3Börje AnderssonLinköpings OK35:34+6:3110:16
4Jan LundgrenLinköpings OK42:48+13:4512:22
Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OLej start

H65

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pelle SkullmanLinköpings OK33:1210:53
2Stephan SvenssonLinköpings OK34:43+1:3111:22

H70

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL38:4912:43
2Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL39:01+0:1212:47
3Ulf WaldenfjordLinköpings OK42:03+3:1413:47
4Peter JakobssonLinköpings OK42:13+3:2413:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser