Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserien
Arrangörsorganisation: Tumba-Mälarhöjden OK
Datum: torsdag 1 augusti 2019

Attunda OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Lars GerhardssonKlass A1:13:33+20:0811:18
27Madeleine LimparKlass B59:31+27:2112:39
38Göran LarboKlass C1:01:03+28:5517:57

Bodens BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
53Christina NordströmKlass C1:15:17+43:0922:08

Bromma-Vällingby SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jonas BerglundKlass D52:57+16:1518:15
10Mattias BerglundKlass A1:07:24+13:5910:22

Centrum OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Mattias HolmbergKlass B45:20+13:109:38
6Sverker LenasKlass A1:02:57+9:329:41
7Oskar HermanssonKlass A1:04:21+10:569:54
10Ulf FranzénKlass D54:31+17:4918:47
14Amanda WiknerKlass D58:35+21:5320:12
19Karin FägerlindKlass B54:10+22:0011:31
26Karin GillbergKlass C53:01+20:5315:35
Henrik HellborgKlass Cej godkänd

Enebybergs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Erik BoströmKlass Aej godkänd

Fredrikshofs IF Skid & OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Mats WindstedtKlass C38:37+6:2911:21
15Bengt ÖqvistKlass C44:08+12:0012:58
37Georg LarssonKlass C59:15+27:0717:25

Gustavsbergs OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Jonas HolmgrenKlass A1:06:42+13:1710:15
12Jonatan LindellKlass B49:15+17:0510:28
20Peter LandénKlass B54:27+22:1711:35
21Louise LindellKlass D1:11:48+35:0624:45
23Ingvar LarssonKlass D1:14:32+37:5025:42
24Clas-Göran HerrgårdKlass C51:52+19:4415:15
32Lotta ValentinKlass C57:51+25:4317:00
34Anna LindellKlass C58:09+26:0117:06
46Per SöderstenKlass C1:07:56+35:4819:58
47Matz LarssonKlass C1:08:19+36:1120:05

Göteborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Caroline WilboisKlass A1:19:43+26:1812:15

Hammarby IF OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Eric HuijsersKlass B55:14+23:0411:45

Haninge SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Henrik SjögrenKlass A1:04:29+11:049:55
27Helena KorhonenKlass C54:07+21:5915:55
28Reijo KorhonenKlass C54:13+22:0515:56

Hellas Orientering

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Leonas MockunasKlass B32:106:50
2Galina RibediucKlass B37:07+4:577:53
14Johan LindbomKlass C43:21+11:1312:45
36Bo RomsonKlass C59:14+27:0617:25

IFK Enskede

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mats HolmgrenKlass D41:46+5:0414:24

IK Trenne Ullared

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Marianne ThorssonKlass D1:02:30+25:4821:33

Järla Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Jan Olof NorénKlass D1:02:10+25:2821:26
15Rolf KarlssonKlass B52:50+20:4011:14

Kamrat och IF KIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emil LauriKlass A54:13+0:488:20
5Theodor LauriKlass E40:22+13:3816:49
Victor LauriKlass Eej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Erik FroodeKlass A1:01:19+7:549:26

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Emma RisbyKlass C38:50+6:4211:25

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Lena RisbyKlass C50:04+17:5614:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Kerstin JensenKlass Cej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Gunnar LindholmKlass D1:03:23+26:4121:51

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Karolina EliassonKlass E26:52+0:0811:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4David HedblomKlass E37:56+11:1215:48

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Priyanka NandaKlass E1:11:50+45:0629:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Kenneth DillmanKlass E1:22:49+56:0534:30

Nyköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Oscar ArmanKlass A54:34+1:098:23
35Olle ArmanKlass C58:29+26:2117:12

Nässjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Johan AnemyrKlass B48:40+16:3010:21

OK Enen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jan BurellKlass E53:36+26:5222:20

OK Loch ness

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sören AnderssonKlass D36:4212:39

OK Ravinen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per-Åke OlssonKlass A53:258:13
2Anette ÖnerudKlass D38:57+2:1513:25
6Niklas WansölinKlass B45:52+13:429:45
13Joachim WansölinKlass A1:16:00+22:3511:41
25Håkan FalkKlass C52:45+20:3715:30

OK Södertörn

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Tomas MattssonKlass B45:11+13:019:36
8Per FranzénKlass B46:10+14:009:49
10Niklas ErlandssonKlass B48:25+16:1510:18
11Torbjörn JohanssonKlass C40:46+8:3811:59
11Lena ErlandssonKlass D54:56+18:1418:56
12Pyttan AsplundKlass E1:04:15+37:3126:46
15Tove ErlandssonKlass E1:23:35+56:5134:49
16Ann FranzénKlass C45:50+13:4213:28
16Boel SundbergKlass A1:20:49+27:2412:26
17Christophe HerlyKlass B53:43+21:3311:25
18Anna SundbergKlass B54:05+21:5511:30
19Paul NorénKlass C48:14+16:0614:11
22Loke SundbergKlass D1:14:23+37:4125:38
24Ingemar JohnssonKlass D1:16:44+40:0226:27
24Fredrik AnderssonKlass B57:06+24:5612:08
26Ester AnderssonKlass B58:31+26:2112:27
28Daniela RennerKlass B59:38+27:2812:41
31Claes RennerKlass B1:06:06+33:5614:03
33Kjell HolmbergKlass C57:57+25:4917:02
41Linda RennerKlass C1:02:16+30:0818:18
42Kristina AnderssonKlass C1:03:54+31:4618:47

OK Älvsjö-Örby

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Margareta WadinKlass D47:51+11:0916:30
7Claes RundströmKlass E47:34+20:5019:49
11Edvin SchylanderKlass E1:03:11+36:2726:19
21Elisabeth SchylanderKlass B54:49+22:3911:39
39Jacob CarlénKlass C1:01:05+28:5717:57

OK Österåker

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Erik AnderssonKlass A1:20:04+26:3912:19

Sala OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
50Sören JohanssonKlass C1:13:00+40:5221:28

Skarpnäcks OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Fredrik GrimborgKlass Aej godkänd

Skogsluffarnas OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Jan StridhKlass B46:04+13:549:48
17Börje LenasKlass C45:55+13:4713:30
19Tomas BruceKlass D1:07:09+30:2723:09

Snättringe SK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tobias GeliusKlass C32:089:27
4Rune RådeströmKlass D43:49+7:0715:06
6Lena GeliusKlass E44:21+17:3718:28
9Lars CedérusKlass D53:45+17:0318:32
9Frida HectorKlass B47:30+15:2010:06
9Mikael MoserKlass C40:01+7:5311:46
12Jörgen HectorKlass A1:15:42+22:1711:38
17Anders HolmqvistKlass A1:21:34+28:0912:32
29Claes AnderssonKlass C54:25+22:1716:00
30Stina BorängKlass B1:04:41+32:3113:45
44Sven-Erik AmrénKlass C1:05:24+33:1619:14
49Leif HermundstadKlass C1:10:16+38:0820:40
52Gösta GutelandKlass C1:13:45+41:3721:41
56Elisabeth HectorKlass C1:38:41+1:06:3329:01

Solna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Lars NordinKlass D1:07:34+30:5223:17

Sundbybergs IK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lennart SwahnKlass B45:06+12:569:35
18Hans-Erik PerssonKlass C47:14+15:0613:53
57Juha KankaanpääKlass C17:43:29+17:11:215:12:47

Söders-Tyresö

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Tomas LiljaKlass A55:26+2:018:31
8Ingemar GardKlass C39:34+7:2611:38
10Björn RegerKlass C40:07+7:5911:47
18Rolf LöfqvistKlass D1:03:31+26:4921:54
22Åke WansölinKlass C50:26+18:1814:50
23Mattias HovmöllerKlass C51:43+19:3515:12
43Alf Eriksson-LångKlass C1:04:58+32:5019:06
45Staffan ElmhagenKlass C1:06:11+34:0319:27

Södertälje-Nykvarn OF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders LillstrandKlass C35:48+3:4010:31
5Moa Leijon LindKlass D46:01+9:1915:52
23Svante SandbergKlass B55:37+23:2711:50
25Hans JohanssonKlass B58:00+25:5012:20
31Björn SveréusKlass C57:46+25:3816:59
Daniel TjernbergKlass Eej start

T

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Torbjörn SvedinKlass B1:03:41+31:3113:32

Tullinge SK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Klara JunegardKlass E26:4411:08
2Hans SundqvistKlass C32:50+0:429:39
3Nova MatthewsKlass E29:52+3:0812:26
3Johnny JunegardKlass C35:46+3:3810:31
5Tina JunegardKlass C37:27+5:1911:00
7Rolf E. NilssonKlass D48:17+11:3516:38
12Jan LarssonKlass D55:33+18:5119:09
12Daniel HelanderKlass C41:31+9:2312:12
13Maria EhnKlass D58:19+21:3720:06
13Lina MatthewsKlass B50:03+17:5310:38
13Emil HelanderKlass C42:35+10:2712:31
14Per-Ove MelinderKlass B51:16+19:0610:54
16Wilma LeicktKlass B52:55+20:4511:15
19Ludvig FerdmanKlass C48:14+16:0614:11
30Cleopatra MattilaKlass C57:45+25:3716:59
55Carin MattilaKlass C1:35:56+1:03:4828:12
Maria BrattKlass Bej godkänd

Tumba-Mälarhöjden OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Jack CarlsundKlass E1:01:16+34:3225:31
10Hilma ÖdmanKlass E1:01:26+34:4225:35
48Isa CarlsundKlass C1:10:07+37:5920:37
51Per-Erik AnderssonKlass C1:13:29+41:2121:36
Alve VandinKlass Dutgått

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
40Annika LundströmKlass C1:01:11+29:0317:59

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
54Kurt ZanderKlass C1:24:11+52:0324:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila