*** Instance-specific ***

Preliminär resultatlista för Motionsorientering Umeå + MTBO

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå + MTBO
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: söndag 22 september 2019

Öppen 1

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils SandströmUmeå OK29:3811:51
2Siri EdvardssonUmeå OK48:49+19:1119:31
Petra JacobsenKlubblösej godkänd

Öppen 3

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias CederlundUmeå OK51:1116:30
2Lotta EkmanKlubblös55:12+4:0117:48
3Max NordénUmeå OK1:01:53+10:4219:57
4David GidlundUmeå OK1:30:01+38:5029:02
Sofia OttenUmeå OKej godkänd
Bernt RausenKlubblösej godkänd
Marcel GuntnerKlubblösej godkänd
Beate RauserKlubblösej godkänd
Martin LoedtkeKlubblösej godkänd

Öppen 5

3 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna GrönKlubblös48:2213:49
2Tobias TovedalKlubblös49:22+1:0014:06
3Anton ErikssonKlubblös49:27+1:0514:07
4Boel SandströmUmeå OK51:36+3:1414:44
5Alfred GidlundUmeå OK52:18+3:5614:56
6Pontus vonSchoenbergKlubblös58:33+10:1116:43
7Juni ArvidssonKlubblös1:18:30+30:0822:25
8Elin  ArvidssonKlubblös1:18:32+30:1022:26
9Albin JohanssonUmeå OK1:21:34+33:1223:18
10Gunilla Forsgren-JohanssonUmeå OK1:21:41+33:1923:20
11Erik Lingbro DömstedtUmeå OK1:21:47+33:2523:22
12Lars-Johan DömstedtUmeå OK1:21:49+33:2723:22
13Jan AxelssonKlubblös1:22:34+34:1223:35

Öppen 7

3 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto TimbyUmeå OK37:0410:35
2Hans-Erik CarlborgIFK Umeå37:43+0:3910:46
3Annika ManniUmedalens IF54:24+17:2015:32
4Ove PerssonUmeå OK55:44+18:4015:55
5Elisabeth WidmarkKlubblös56:02+18:5816:00
6Henrik RamebäckUmeå OK57:16+20:1216:21
7Maria HjeltUmeå OK1:03:18+26:1418:05
8Lina ThorsUmeå OK1:08:22+31:1819:32
9Håkan ErikssonUmeå OK1:08:23+31:1919:32
10Chatarina KarlssonUmeå OK1:11:28+34:2420:25
11Jyrki ManniUmedalens IF1:15:15+38:1121:30

Öppen 8

4 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola SvahnIFK Mora OK33:597:23
2Erik AbelUmeå OK38:50+4:518:26 Ladda ner rutt i gpx-format
3Mattias JohanssonUmeå OK40:30+6:318:48
4Jesper RamebäckUmeå OK40:49+6:508:52
5Fredrik RagnarssonUmeå OK45:00+11:019:46
6Terho NevalainenUmeå OK50:45+16:4611:01
7Mats SandewallUmeå OK50:56+16:5711:04
8Andreas GällerstedtUmeå OK51:35+17:3611:12
9Tommy NilbrinkStöcksjö IS52:44+18:4511:27
10Linda SandbladUmeå OK55:01+21:0211:57
11Camilla WassSKyddsC57:46+23:4712:33
12Niklas TimbyUmeå OK1:02:46+28:4713:38
Staffan EdströmOK Gissleej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser