Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Lerums SOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Lerums SOK
Arrangörsorganisation: Lerums SOK
Datum: tisdag 27 augusti 2019

H16-H90

4 090 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob GunnarssonLerums SOK32:347:57
2Arvid BacktemanLerums SOK34:15+1:418:22
3Jonas AxelssonLerums SOK34:51+2:178:31
4Sören SturessonLerums SOK35:44+3:108:44
5Magnus ZetterlundLerums SOK38:15+5:419:21
6Henrik EdmanLerums SOK42:11+9:3710:18
7Torsten BacktemanLerums SOK43:26+10:5210:37
8Pär MoqvistLerums SOK43:52+11:1810:43
9Håkan B SamorLerums SOK47:26+14:5211:35
10Stefan O JanssonLerums SOK47:40+15:0611:39
11Anders BäckLerums SOK48:10+15:3611:46
12Jonas OlandersLerums SOK49:00+16:2611:58
13Kent ErikssonLerums SOK49:03+16:2911:59
14Henrik MelkstamLerums SOK49:10+16:3612:01
15Patrick DjerfLerums SOK52:43+20:0912:53
16Lars AxviLerums SOK52:51+20:1712:55
17Patrik JohanssonLerums SOK56:58+24:2413:55
18Simon AlfredssonLerums SOK1:05:52+33:1816:06
19Gustaf HederströmLerums SOK1:08:40+36:0616:47
20Bo LissLerums SOK1:12:34+40:0017:44
21Mikael AlfredssonLerums SOK1:15:53+43:1918:33
Stefan JanssonLerums SOKej godkänd

D16-D90

3 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina SamorLerums SOK32:149:12
2Tilda MelkstamLerums SOK37:27+5:1310:42
3Susanne CoxLerums SOK40:00+7:4611:25
4Ebba NäsmanLerums SOK45:08+12:5412:53
5Nina DjerfLerums SOK45:48+13:3413:05
6Karolina MelkstamLerums SOK51:36+19:2214:44
7Linda GunnarssonLerums SOK56:33+24:1916:09
8Marie-Louise LarssonLerums SOK59:40+27:2617:02
9Klara MartinssonLerums SOK1:02:34+30:2017:52
10Malin AlfredssonLerums SOK1:03:00+30:4618:00
11Solveig EdmanLerums SOK1:39:45+1:07:3128:30
12Cecilia BäckLerums SOK1:57:58+1:25:4433:42

H14

3 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Levin LummanderLerums SOK52:5915:48

D14

3 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja AxelssonLerums SOK30:369:08
2Elsa MoqvistLerums SOK36:13+5:3710:48

D12

2 300 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elin AxelssonLerums SOKej start

H10

2 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilding MartinssonLerums SOK22:1010:30
2Anton BäckLerums SOK24:20+2:1011:31
3Emil ZetterlundLerums SOK26:52+4:4212:43
Alfred EdmanLerums SOKej godkänd
Melker SamorLerums SOKej godkänd

D10

2 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ellen HederströmLerums SOKej godkänd

U1

1 660 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid MelanderLerums SOK16:4510:05
2Emilia HederströmLerums SOK19:27+2:4211:43
3Elvira EdmanLerums SOK24:16+7:3114:37
4Meja WolmhagLerums SOK24:20+7:3514:39
5Alice WolmhagLerums SOK25:05+8:2015:06
6Tilda BäckLerums SOK25:22+8:3715:16
7Astrid ZetterlundLerums SOK27:56+11:1116:49
8Oskar StenborgLerums SOK35:19+18:3421:16
Viktor SamorLerums SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser