Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM, stafett
Arrangörsorganisationer: Segersta OK / Söderhamns OK
Datum: söndag 22 september 2019

D21

49 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Göteborg Orientering 13:06:52
Camilla Engstrand1:09:0927+9:171:09:0927
Sara Hagström57:3212:06:411-26
Elin Månsson1:00:116+5:413:06:5210
2Stora Tuna OK 13:08:07
Magdalena Olsson1:08:3114+8:391:08:3114
Frida Sandberg1:05:0610+7:342:13:3711-3
Tove Alexandersson54:3013:08:072-9
3OK Tisaren 13:08:17
Ellinor Tjernlund1:08:058+8:131:08:058
Lovisa Persson1:02:465+5:142:10:516-2
Josefin Tjernlund57:262+2:563:08:173-3
4IFK Lidingö SOK 13:08:18
Helena Karlsson1:05:333+5:411:05:333
Emma Bjessmo1:03:519+6:192:09:242-1
Anna Bachman58:545+4:243:08:184+2
5OK Kåre 13:09:42
Jenny Eriksson1:08:149+8:221:08:149
Kajsa Risby1:02:465+5:142:11:007-2
Lisa Risby58:424+4:123:09:425-2
6Göteborg-Majorna OK 13:09:45
Amanda Hansson1:08:2712+8:351:08:2712
Line Cederberg1:03:448+6:122:12:119-3
Lina Strand57:343+3:043:09:456-3
7IFK Lidingö SOK 23:13:09
Ausrine Kutkaite1:06:565+7:041:06:565
Alice Hugosson1:03:077+5:352:10:0350
Synnøve Bråten1:03:0610+8:363:13:097+2
8Alfta-Ösa OK 13:13:48
Katarina Svahn1:08:3918+8:471:08:3918
Josefine Heikka1:01:232+3:512:10:024-14
Irina Nyberg1:03:4611+9:163:13:488+4
9Linköpings OK 13:19:07
Frida Jönsson Hellstadius1:12:0132+12:091:12:0132
Anna Wehlin1:05:1811+7:462:17:1914-18
Alva Olsson1:01:487+7:183:19:079-5
10Ärla IF 13:19:12
Julia Davidsson1:08:2211+8:301:08:2211
Lisa Andersson1:09:0016+11:282:17:2215+4
Susen Lösch1:01:508+7:203:19:1210-5
11OK Pan-Kristianstad 13:19:20
Lena Eliasson-Lööf1:08:4624+8:541:08:4624
Olivia Nilsson1:06:3212+9:002:15:1812-12
Elin Carlsson1:04:0212+9:323:19:2011-1
12Domnarvets GOIF 13:19:34
Jessica Halliday1:08:2712+8:351:08:2712
Sara Johansson1:09:0617+11:342:17:3317+5
Emma Johansson1:02:019+7:313:19:3412-5
13Järla Orientering 13:26:28
Petrina Costermans1:10:0131+10:091:10:0131
Anna Dahlgren-Rosén1:08:5815+11:262:18:5919-12
Sara Sjökvist1:07:2915+12:593:26:2813-6
14OK Pan-Kristianstad 23:26:36
Jannie Hagård1:08:3315+8:411:08:3315
Nelly Carlsson1:02:434+5:112:11:168-7
Pim Hedberg1:15:2021+20:503:26:3614+6
15Sundsvalls OK 13:28:05
Stina Nordin1:08:5125+8:591:08:5125
Johanna Sjölund1:09:1018+11:382:18:0118-7
Hanna Hugosson1:10:0417+15:343:28:0515-3
16Tullinge SK 13:29:04
Anna Ställberg1:08:027+8:101:08:027
Rebecka Heinrup1:09:2720+11:552:17:2916+9
Sofia Lönnkvist1:11:3518+17:053:29:04160
17Sävedalens AIK 13:33:23
Frida Brogren1:14:4939+14:571:14:4939
Lovisa Nilsson1:12:3724+15:052:27:2631-8
Maria Magnusson1:05:5714+11:273:33:2317-14
18Vittjärvs IK 13:33:34
Emma Bergström1:08:3817+8:461:08:3817
Linnea Sundström1:19:0535+21:332:27:4333+16
Evelina Wickbom1:05:5113+11:213:33:3418-15
19Eksjö SOK 13:35:11
Sanna Fast59:52159:521
Gabriella S Bergander1:12:2723+14:552:12:1910+9
Linda Nordin1:22:5229+28:223:35:1119+9
20Alfta-Ösa OK 23:35:26
Ylva Kindlundh1:13:5137+13:591:13:5137
Sara Eskilsson1:08:1114+10:392:22:0221-16
Ellen Davidsson1:13:2420+18:543:35:2620-1
21IFK Mora OK 13:36:11
Isabel Salén1:09:1828+9:261:09:1828
Sara Kindlund1:17:5133+20:192:27:0929+1
Olha Panchenko1:09:0216+14:323:36:1121-8
22Trollhättans SOK 13:37:30
Malin Kristiansson1:15:2240+15:301:15:2240
Ida Kristiansson1:09:1219+11:402:24:3422-18
Josefine Kristiansson1:12:5619+18:263:37:30220
23Umeå OK 13:42:54
Klara Yngvesson1:12:2533+12:331:12:2533
Åsa Otterbjörk1:12:3724+15:052:25:0224-9
Stina Nilsson1:17:5223+23:223:42:5423-1
24IFK Göteborg Orientering 23:43:04
Erica Pettersson1:09:4830+9:561:09:4830
Thea Fagerström1:14:5929+17:272:24:4723-7
Olivia Asp1:18:1725+23:473:43:0424+1
25OK Linné 13:43:26
Hedwig Haas1:15:4141+15:491:15:4141
Kristin Olovsson1:09:3221+12:002:25:1326-15
Kate Morrison1:18:1324+23:433:43:2625-1
26OK Roxen 13:48:25
Emma Helmersson1:12:5634+13:041:12:5634
Emma Pettersson1:19:2037+21:482:32:1636+2
Fanny Asketun1:16:0922+21:393:48:2526-10
27IK Hakarpspojkarna 13:50:38
Gabriella Gustafsson1:08:4321+8:511:08:4321
Alice Axelsson1:22:2139+24:492:31:0435+14
Tova Olsson1:19:3427+25:043:50:3827-8
28IF Thor 13:51:04
Gunilla Svärd1:08:4423+8:521:08:4423
Josefin Bengtsson1:13:0426+15:322:21:4820-3
Annika Ridell1:29:1633+34:463:51:0428+8
29Malungs OK Skogsmårdarna 13:51:11
Jennie Börjesson Eriksson1:07:026+7:101:07:026
Johanna Börjesson Eriksson1:02:343+5:022:09:363-3
Elin Fjellström1:41:3538+47:053:51:1129+26
30Falköpings AIK OK 13:54:05
Johanna Hagström1:09:3229+9:401:09:3229
Amanda Blennow1:15:3831+18:062:25:1025-4
Alma Vilhelmsson1:28:5532+34:253:54:0530+5
31Hagaby GoIF Örebro 13:56:00
Elin Vinblad1:20:4044+20:481:20:4044
Josefine Wallenhammar1:14:4528+17:132:35:2537-7
Amélie Wallenhammar1:20:3528+26:053:56:0031-6
32Järla Orientering 23:56:31
Hilda Mattsson1:22:3045+22:381:22:3045
Signe Klinting1:15:0030+17:282:37:3039-6
Elsa Jansson1:19:0126+24:313:56:3132-7
33Sundsvalls OK 23:59:37
Jonna Jungåker1:14:4538+14:531:14:4538
Elin Vedin1:12:0222+14:302:26:4728-10
Annika Carlberg1:32:5034+38:203:59:3733+5
34OK Tranan 14:02:01
Lisa Johansson1:08:4321+8:511:08:4321
Emma Nilsson1:19:0836+21:362:27:5134+13
Maja Kindlund1:34:1035+39:404:02:01340
35Haninge SOK 14:04:31
Carolin Svensson1:15:5842+16:061:15:5842
Nina Persson1:21:2938+23:572:37:2738-4
Hanna Korhonen1:27:0431+32:344:04:3135-3
36OK Kåre 24:05:55
Matilda Eriksson1:08:4220+8:501:08:4220
Julia Adolfsson1:33:4242+36:102:42:2441+21
Linda Byström1:23:3130+29:014:05:5536-5
37OK Milan 14:13:39
Josefin Erlandsson1:08:3315+8:411:08:3315
Saga Sander1:18:4834+21:162:27:2130+15
Jessica Nilsson1:46:1839+51:484:13:3937+7
38OK Hällen 14:15:19
Johanna Öberg1:08:4119+8:491:08:4119
Chantelle Hesselberg1:16:4132+19:092:25:2227+8
Ella Stenils1:49:5740+55:274:15:1938+11
39IFK Lidingö SOK 34:17:53
Johanna Sanderi1:08:1710+8:251:08:1710
Ramona Åkermarck-Mähönen1:34:0643+36:342:42:2340+30
Karin Hagwall1:35:3036+41:004:17:5339-1
40Bredaryds SOK 14:28:34
Moa Hansson1:13:3435+13:421:13:3435
Linnea Skalberg1:38:1945+40:472:51:5343+8
Amelia Skalberg1:36:4137+42:114:28:3440-3
Ärla IF 2ej godkänd
Emelie Walheim1:36:3346+36:411:36:3346
Sandra Hansson2:03:4746+1:06:153:40:2045-1
Malin Bierfeldtej startej godkänd
IFK Lidingö SOK 4ej godkänd
Nadja Rutzej godkändej godkänd
Isabella Tapper1:36:3944+39:07ej godkänd
Matleena Boström1:53:4641ej godkänd
Leksands OK 1ej godkänd
Rebecca Lindberg1:05:374+5:451:05:374
vacant ej startej start
vacant (vacant)ej startej godkänd
Linköpings OK 2ej godkänd
Tove Ekström1:36:3847+36:461:36:3847
Elisabeth Ahlgren1:22:4640+25:142:59:2444-3
Fredrika Vångellej startej godkänd
OK Linné 2ej godkänd
Sandra Näslund1:16:4743+16:551:16:4743
Annika Björk1:28:2941+30:572:45:1642-1
Anna Karlströmej startej godkänd
OK Orion 1ej godkänd
Tilda Johansson1:05:072+5:151:05:072
Cecilia Brattej startej start
Tilda Johanssonej startej godkänd
Vittjärvs IK 2ej godkänd
Andrea Wickbomej godkändej godkänd
Amanda Holmgrenej startej godkänd
Carin Bergenstenej startej godkänd
Växjö OK 1utgått
Alicia Lundgren1:08:5526+9:031:08:5526
Louise Lundgren1:06:4513+9:132:15:4013-13
ej startej start
Göteborg-Majorna OK 2utgått
Aina Edgren1:13:4136+13:491:13:4136
Lucyna Wiktor1:13:5927+16:272:27:4032-4
ej startej start
OK Ravinen 1ej start
Tilda Anderssonej startej start
Helena Bergmanej startej start
Josefine Klintbergej startej start
OK Tisaren 2ej start
Lovisa Perssonej startej start
vacant ej startej start
vacant (vacant)ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser