Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM, stafett
Arrangörsorganisationer: Segersta OK / Söderhamns OK
Datum: söndag 22 september 2019

Alfta-Ösa OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Alfta-Ösa OK 1D213:13:48
1. Katarina Svahn1:08:3918+8:471:08:3918
2. Josefine Heikka1:01:232+3:512:10:024-14
3. Irina Nyberg1:03:4611+9:163:13:488+4
20Alfta-Ösa OK 2D213:35:26
1. Ylva Kindlundh1:13:5137+13:591:13:5137
2. Sara Eskilsson1:08:1114+10:392:22:0221-16
3. Ellen Davidsson1:13:2420+18:543:35:2620-1

Attunda OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
31Attunda OK 1H213:06:15
1. Oskar Daniels1:01:5444+5:451:01:5444
2. Axel Wrådhe1:02:0838+8:052:04:0242-2
3. Karl Enges1:02:1328+10:373:06:1531-11
43Attunda OK 1H203:37:04
1. Marcus Stenebo57:349+3:3057:349
2. Samuel Lindén1:23:0956+33:152:20:4350+41
3. Elis Ivers1:16:2143+24:593:37:0443-7
63Attunda OK 2H213:41:30
1. Thomas Pettersson1:18:2278+22:131:18:2278
2. Simon Martelius1:18:2970+24:262:36:5174-4
3. Daniel Roos1:04:3935+13:033:41:3063-11

Bergnäsets AIK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
44Bergnäsets AIK 1H213:15:42
1. Ulrik Nordberg1:00:2336+4:141:00:2336
2. Rasmus Wickbom1:01:2531+7:222:01:4834-2
3. Albert Askengren1:13:5457+22:183:15:4244+10
Bergnäsets AIK 2H21ej godkänd
1. Oskar Öqvist1:11:5373+15:441:11:5373
2. Nils Henrikssonej startej start
3. Gunnar Holmgrenej startej godkänd

Bredaryds SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Bredaryds SOK 1H202:37:04
1. Filip Trofast54:04154:041
2. Axel Elmblad49:5411:43:5810
3. Emil Auselius53:064+1:442:37:0410
40Bredaryds SOK 1D214:28:34
1. Moa Hansson1:13:3435+13:421:13:3435
2. Linnea Skalberg1:38:1945+40:472:51:5343+8
3. Amelia Skalberg1:36:4137+42:114:28:3440-3

Domnarvets GOIF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12Domnarvets GOIF 1D213:19:34
1. Jessica Halliday1:08:2712+8:351:08:2712
2. Sara Johansson1:09:0617+11:342:17:3317+5
3. Emma Johansson1:02:019+7:313:19:3412-5
Domnarvets GOIF 1D20ej godkänd
1. Moa Hjorth59:5816+9:0459:5816
2. Vilma Berger1:39:3635+45:552:39:3433+17
3. Elsa Nilssonej startej godkänd

Eksjö SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11Eksjö SOK 1D203:05:38
1. Klara Axelsson55:565+5:0255:565
2. Lovisa Blomgren1:08:4916+15:082:04:4511+6
3. Emma Eriksson1:00:5311+10:453:05:38110
19Eksjö SOK 1D213:35:11
1. Sanna Fast59:52159:521
2. Gabriella S Bergander1:12:2723+14:552:12:1910+9
3. Linda Nordin1:22:5229+28:223:35:1119+9
53Eksjö SOK 1H213:23:26
1. Lucas Sundblad58:5523+2:4658:5523
2. Andreas Bergander1:10:0362+16:002:08:5848+25
3. Oskar Lind1:14:2858+22:523:23:2653+5
Eksjö SOK 1H20ej godkänd
1. Mattis Persson1:00:0719+6:031:00:0719
2. Hugo Djurstedt1:01:2125+11:272:01:2822+3
3. Hugo Jakobssonej godkändej godkänd

Falköpings AIK OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Falköpings AIK OK 1D202:46:54
1. Elsa Sonesson58:1811+7:2458:1811
2. Ellen Blennow58:282+4:471:56:463-8
3. Alva Sonesson50:0812:46:542-1
30Falköpings AIK OK 1D213:54:05
1. Johanna Hagström1:09:3229+9:401:09:3229
2. Amanda Blennow1:15:3831+18:062:25:1025-4
3. Alma Vilhelmsson1:28:5532+34:253:54:0530+5

Forsa OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
69Forsa OK 1H213:48:43
1. Anders Lindberg1:14:1577+18:061:14:1577
2. Robert Pettersson1:19:3871+25:352:33:5373-4
3. Anders Trolin1:14:5059+23:143:48:4369-4

Gävle OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Gävle OK 1H203:24:51
1. Felix Silver1:04:5339+10:491:04:5339
2. Jakob Sjöberg57:5011+7:562:02:4327-12
3. Alfred Liljeström1:22:0847+30:463:24:5138+11
52Gävle OK 1H213:22:44
1. Erik Boman1:03:3248+7:231:03:3248
2. Richard Hejdenberg1:10:1463+16:112:13:4656+8
3. Lasse Jansson1:08:5845+17:223:22:4452-4

Göteborg-Majorna OK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Göteborg-Majorna OK 1D213:09:45
1. Amanda Hansson1:08:2712+8:351:08:2712
2. Line Cederberg1:03:448+6:122:12:119-3
3. Lina Strand57:343+3:043:09:456-3
17Göteborg-Majorna OK 1H203:02:48
1. Viktor Jellvert Börjeson1:00:2423+6:201:00:2423
2. Arvid Aronsson1:02:1930+12:252:02:4327+4
3. Axel Halvarsson1:00:0519+8:433:02:4817-10
21Göteborg-Majorna OK 1D203:26:06
1. Alva Sellgren1:02:4123+11:471:02:4123
2. Klara Wallinder1:25:5333+32:122:28:3427+4
3. Hanna Mårtensson57:3210+7:243:26:0621-6
26Göteborg-Majorna OK 1H212:58:47
1. Henrik Håkansson57:005+0:5157:005
2. Anders Hedberg1:02:0237+7:591:59:0226+21
3. Mikael Eliasson59:4527+8:092:58:47260
27Göteborg-Majorna OK 2H213:00:14
1. Viktor Runnby59:1431+3:0559:1431
2. Joakim Eliasson57:3812+3:351:56:5213-18
3. Daniel Martinsson1:03:2231+11:463:00:1427+14
45Göteborg-Majorna OK 3H213:16:49
1. Mattis Hallberg1:05:0754+8:581:05:0754
2. Måns Östman59:5926+5:562:05:0643-11
3. Philip Persson1:11:4352+20:073:16:4945+2
Göteborg-Majorna OK 2D21utgått
1. Aina Edgren1:13:4136+13:491:13:4136
2. Lucyna Wiktor1:13:5927+16:272:27:4032-4
3. ej startej start

Hagaby GoIF Örebro

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Hagaby GoIF Örebro 1H212:47:59
1. Per Carlborg1:01:3343+5:241:01:3343
2. Filip Dahlgren54:0311:55:367-36
3. Martin Regborn52:232+0:472:47:594-3
31Hagaby GoIF Örebro 1D213:56:00
1. Elin Vinblad1:20:4044+20:481:20:4044
2. Josefine Wallenhammar1:14:4528+17:132:35:2537-7
3. Amélie Wallenhammar1:20:3528+26:053:56:0031-6
56Hagaby GoIF Örebro 2H213:25:10
1. Love Sintring1:04:4953+8:401:04:4953
2. Jakob Wallenhammar1:02:1240+8:092:07:0145-8
3. Johan Persson1:18:0963+26:333:25:1056+11

Haninge SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
35Haninge SOK 1D214:04:31
1. Carolin Svensson1:15:5842+16:061:15:5842
2. Nina Persson1:21:2938+23:572:37:2738-4
3. Hanna Korhonen1:27:0431+32:344:04:3135-3
49Haninge SOK 1H204:00:48
1. Jakob Gadefors-Nau1:04:1337+10:091:04:1337
2. Alvar Melin1:15:0251+25:082:19:1546+9
3. Martin Skärlén1:41:3351+50:114:00:4849+3

Hestra IF

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
14Hestra IF 1D203:15:17
1. Ebba Hjertberg1:04:1525+13:211:04:1525
2. Alma Hjertberg1:04:4711+11:062:09:0217-8
3. Elsa Lindeblom1:06:1517+16:073:15:1714-3
39Hestra IF 1H213:13:54
1. Filip Grahn58:5825+2:4958:5825
2. Johan Törnroth1:02:5342+8:502:01:5135+10
3. Martin Larsson1:12:0354+20:273:13:5439+4
42Hestra IF 1H203:32:00
1. Emil Karlsson57:5211+3:4857:5211
2. Erik Ingemarsson1:03:4937+13:552:01:4123+12
3. Filip Ingemarsson1:30:1948+38:573:32:0042+19

Härnösands OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
24Härnösands OK 1D203:28:56
1. Tilde Engberg1:06:1026+15:161:06:1026
2. Elin Edström1:02:306+8:492:08:4014-12
3. Elsa Lindahl1:20:1626+30:083:28:5624+10

IF Hagen

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5IF Hagen 1H202:51:29
1. Daniel Bogren54:523+0:4854:523
2. Axel Olsson57:198+7:251:52:1130
3. Olle Hedman59:1818+7:562:51:295+2
IF Hagen 2H20ej godkänd
1. Johan Mårtensson1:00:3925+6:351:00:3925
2. Marcus Carlssonej godkändej godkänd
3. Carl Holmberg1:05:2430+14:02ej godkänd
IF Hagen 3H20ej start
1. Anton Carlssonej startej start
2. Oscar Stombergej startej start
3. Hampus Nyströmej startej start

IF Thor

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11IF Thor 1H202:56:26
1. Aron Hellgren1:00:3124+6:271:00:3124
2. Erik Hannrup51:342+1:401:52:052-22
3. Viktor Jemth1:04:2124+12:592:56:2611+9
13IF Thor 1D203:15:10
1. Ebba Lindell1:01:4621+10:521:01:4621
2. Ellen Hannrup1:07:1115+13:302:08:5716-5
3. Alva Lindell1:06:1316+16:053:15:1013-3
28IF Thor 1D213:51:04
1. Gunilla Svärd1:08:4423+8:521:08:4423
2. Josefin Bengtsson1:13:0426+15:322:21:4820-3
3. Annika Ridell1:29:1633+34:463:51:0428+8
IF Thor 2H20ej godkänd
1. Jesper Nyström1:56:1960+1:02:151:56:1960
2. Victor Bylundej godkändej godkänd
3. Emil Jonsellej startej godkänd

IFK Göteborg Orientering

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Göteborg Orientering 1D213:06:52
1. Camilla Engstrand1:09:0927+9:171:09:0927
2. Sara Hagström57:3212:06:411-26
3. Elin Månsson1:00:116+5:413:06:5210
3IFK Göteborg Orientering 1H212:47:53
1. Arvid Våg57:318+1:2257:318
2. Vetle Ruud Bråten56:377+2:341:54:084-4
3. Max Peter Bejmer53:455+2:092:47:533-1
24IFK Göteborg Orientering 2D213:43:04
1. Erica Pettersson1:09:4830+9:561:09:4830
2. Thea Fagerström1:14:5929+17:272:24:4723-7
3. Olivia Asp1:18:1725+23:473:43:0424+1
29IFK Göteborg Orientering 2H213:02:55
1. Jonas Pilblad58:2013+2:1158:2013
2. Erik Engstrand1:01:4032+7:372:00:0029+16
3. Jens Wängdahl1:02:5529+11:193:02:55290

IFK Lidingö SOK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4IFK Lidingö SOK 1D213:08:18
1. Helena Karlsson1:05:333+5:411:05:333
2. Emma Bjessmo1:03:519+6:192:09:242-1
3. Anna Bachman58:545+4:243:08:184+2
7IFK Lidingö SOK 2D213:13:09
1. Ausrine Kutkaite1:06:565+7:041:06:565
2. Alice Hugosson1:03:077+5:352:10:0350
3. Synnøve Bråten1:03:0610+8:363:13:097+2
15IFK Lidingö SOK 1D203:16:38
1. Ebba Ganslandt1:00:3017+9:361:00:3017
2. Julia Rajan1:02:427+9:012:03:129-8
3. Amelie Rajan1:13:2623+23:183:16:3815+6
20IFK Lidingö SOK 1H212:55:03
1. Mårten Boström56:312+0:2256:312
2. Hector Haines1:01:4233+7:391:58:1322+20
3. Johan Runesson56:5016+5:142:55:0320-2
34IFK Lidingö SOK 1H203:17:25
1. Petter Boding1:12:0654+18:021:12:0654
2. Lukas Werner1:06:1541+16:212:18:2144-10
3. Gustav Wirén59:0417+7:423:17:2534-10
34IFK Lidingö SOK 2H213:07:19
1. Felix Späth58:0912+2:0058:0912
2. Rasmus Palmqvist Aslaksen1:00:0728+6:041:58:1624+12
3. Simon Schuster1:09:0347+17:273:07:1934+10
39IFK Lidingö SOK 3D214:17:53
1. Johanna Sanderi1:08:1710+8:251:08:1710
2. Ramona Åkermarck-Mähönen1:34:0643+36:342:42:2340+30
3. Karin Hagwall1:35:3036+41:004:17:5339-1
41IFK Lidingö SOK 3H213:14:27
1. Bryan Russel-Keely1:02:2045+6:111:02:2045
2. Ville Keskisaari1:06:5358+12:502:09:1349+4
3. Timo Mähönen1:05:1437+13:383:14:2741-8
IFK Lidingö SOK 4D21ej godkänd
1. Nadja Rutzej godkändej godkänd
2. Isabella Tapper1:36:3944+39:07ej godkänd
3. Matleena Boström1:53:4641ej godkänd

IFK Mora OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
20IFK Mora OK 1H203:03:24
1. Albin Gezelius1:00:5728+6:531:00:5728
2. Gustav Johnsson56:566+7:021:57:5314-14
3. Gustav Björklund1:05:3131+14:093:03:2420+6
21IFK Mora OK 1D213:36:11
1. Isabel Salén1:09:1828+9:261:09:1828
2. Sara Kindlund1:17:5133+20:192:27:0929+1
3. Olha Panchenko1:09:0216+14:323:36:1121-8
57IFK Mora OK 1H213:25:17
1. Per Holm1:12:0374+15:541:12:0374
2. Artem Panchenko1:02:5643+8:532:14:5959-15
3. Simon Hodler1:10:1850+18:423:25:1757-2
IFK Mora OK 2H21diskvalificerad
1. Roman Ryapolov58:5422+2:4558:5422
2. Evgeniya Ryapolovadiskvalificeraddiskvalificerad
3. Kristian Dahlströmdiskvalificeraddiskvalificerad

IFK Umeå

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
40IFK Umeå 1H213:14:19
1. Oskar Malmberg1:05:1556+9:061:05:1556
2. Hans Persson1:04:0448+10:012:09:1950-6
3. Martin Nilsson1:05:0036+13:243:14:1940-10
62IFK Umeå 2H213:40:49
1. Sixten Walheim1:09:2066+13:111:09:2066
2. David Lundsten1:07:1559+13:122:16:3562-4
3. Rasmus Behrenfeldt1:24:1469+32:383:40:49620

IK Hakarpspojkarna

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 1D202:42:45
1. Emma Ling55:234+4:2955:234
2. Hilda Holmqvist Johansson53:4111:49:041-3
3. Isa S Envall53:414+3:332:42:4510
6IK Hakarpspojkarna 2D202:56:45
1. Ella Palm58:049+7:1058:049
2. Alice Svensson Finndahl1:03:059+9:242:01:097-2
3. Sara Granstedt55:368+5:282:56:456-1
14IK Hakarpspojkarna 1H202:57:32
1. Andreas Gustafsson1:01:5231+7:481:01:5231
2. Lukas Granstedt58:2416+8:302:00:1618-13
3. Joar Hertin57:1611+5:542:57:3214-4
25IK Hakarpspojkarna 1H212:58:41
1. Arvid Nord59:3834+3:2959:3834
2. Joakim Hederskog59:5122+5:481:59:2927-7
3. Filip Ossiansson59:1222+7:362:58:4125-2
27IK Hakarpspojkarna 1D213:50:38
1. Gabriella Gustafsson1:08:4321+8:511:08:4321
2. Alice Axelsson1:22:2139+24:492:31:0435+14
3. Tova Olsson1:19:3427+25:043:50:3827-8
IK Hakarpspojkarna 2H20ej godkänd
1. Jakob Ingström1:05:1843+11:141:05:1843
2. Emil Öhlund1:24:0457+34:102:29:2252+9
3. Mattias Öhlundej startej godkänd
IK Hakarpspojkarna 2H21ej godkänd
1. Markus Hederskog1:05:1155+9:021:05:1155
2. Martin Djerf1:03:3446+9:312:08:4546-9
3. Anton Hanssonej startej godkänd

Järfälla OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22Järfälla OK 1H203:05:01
1. Anton Silier1:01:3330+7:291:01:3330
2. Johan Langerak58:3517+8:412:00:0816-14
3. Oskar Edvardsson1:04:5325+13:313:05:0122+6
30Järfälla OK 1D204:12:21
1. Miia Roller1:10:4028+19:461:10:4028
2. Sofia Edvardsson1:23:0830+29:272:33:4829+1
3. Sara Hertegren1:38:3330+48:254:12:2130+1
33Järfälla OK 2H203:16:24
1. Manne Hammarberg1:03:0935+9:051:03:0935
2. Niklas Svensson1:02:0529+12:112:05:1431-4
3. Benjamin Langerak1:11:1040+19:483:16:2433+2

Järla Orientering

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Järla Orientering 1H212:51:11
1. David Bejbom58:5020+2:4158:5020
2. Olle Boström58:2218+4:191:57:1217-3
3. Jens Rönnols53:596+2:232:51:118-9
13Järla Orientering 1D213:26:28
1. Petrina Costermans1:10:0131+10:091:10:0131
2. Anna Dahlgren-Rosén1:08:5815+11:262:18:5919-12
3. Sara Sjökvist1:07:2915+12:593:26:2813-6
32Järla Orientering 2H213:06:43
1. Anton Nilsson58:4517+2:3658:4517
2. Erik Berzell58:4220+4:391:57:2720+3
3. Dan Wester1:09:1648+17:403:06:4332+12
32Järla Orientering 2D213:56:31
1. Hilda Mattsson1:22:3045+22:381:22:3045
2. Signe Klinting1:15:0030+17:282:37:3039-6
3. Elsa Jansson1:19:0126+24:313:56:3132-7
Järla Orientering 3H21ej start
1. Oscar Björckej startej start
2. Dan Westerej startej start
3. Victor Sadaranganiej startej start

Jönköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
24Jönköpings OK 1H203:08:22
1. Benjamin Claesson1:06:5648+12:521:06:5648
2. Filip Rosjö1:03:4235+13:482:10:3837-11
3. Victor Hansson57:4413+6:223:08:2224-13
49Jönköpings OK 1H213:18:30
1. Eric Rosjö1:09:1265+13:031:09:1265
2. Boris Navratil1:06:1557+12:122:15:2760-5
3. Arvid Claesson1:03:0330+11:273:18:3049-11

Karlskrona SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15Karlskrona SOK 1H202:58:12
1. Maxim Omelchenko59:1815+5:1459:1815
2. Emil Pettersson1:01:1323+11:192:00:3120+5
3. Oscar Johansson57:4112+6:192:58:1215-5
46Karlskrona SOK 2H203:51:21
1. Lukas Katvala1:18:2557+24:211:18:2557
2. Hugo Larsson1:12:1649+22:222:30:4154-3
3. Jakob Wilhelmsson1:20:4045+29:183:51:2146-8

KFUM Örebro OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
KFUM Örebro OK 1H20ej godkänd
1. Melker Forsberg56:567+2:5256:567
2. Anton Kruseej godkändej godkänd
3. Jonatan Gustafsson52:533+1:31ej godkänd
KFUM Örebro OK 1H21ej godkänd
1. Marcus Klasenius1:30:5879+34:491:30:5879
2. Linus Malm1:31:1875+37:153:02:1676-3
3. William Seguraej startej godkänd

Kils OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Kils OK 1H202:57:24
1. Jonathan Uller1:00:1722+6:131:00:1722
2. Lukas Olm58:1212+8:181:58:2915-7
3. Olof Skoglund58:5516+7:332:57:2413-2
43Kils OK 1H213:15:22
1. Viktor Skoog1:10:1971+14:101:10:1971
2. Ludvig Eriksson1:05:4956+11:462:16:0861-10
3. Andreas Uller59:1423+7:383:15:2243-18

Leksands OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Leksands OK 1D21ej godkänd
1. Rebecca Lindberg1:05:374+5:451:05:374
2. vacant ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej godkänd

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19Lerums SOK 1H203:02:53
1. William Sturesson59:2116+5:1759:2116
2. Jakob Gunnarsson1:03:1833+13:242:02:3926+10
3. Emil Axelsson1:00:1420+8:523:02:5319-7

Linköpings OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Linköpings OK 1D213:19:07
1. Frida Jönsson Hellstadius1:12:0132+12:091:12:0132
2. Anna Wehlin1:05:1811+7:462:17:1914-18
3. Alva Olsson1:01:487+7:183:19:079-5
25Linköpings OK 1H203:08:44
1. Olof Ljunggren56:166+2:1256:166
2. Emanuel Herberthson1:00:5922+11:051:57:1511+5
3. Jonathan Jylltorp1:11:2941+20:073:08:4425+14
60Linköpings OK 1H213:27:22
1. Maxime Bonneau1:08:5963+12:501:08:5963
2. Sven Engström1:10:3564+16:322:19:3466+3
3. Victor Jiglund1:07:4841+16:123:27:2260-6
Linköpings OK 2D21ej godkänd
1. Tove Ekström1:36:3847+36:461:36:3847
2. Elisabeth Ahlgren1:22:4640+25:142:59:2444-3
3. Fredrika Vångellej startej godkänd

Lunds OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
27Lunds OK 1D203:52:47
1. Olivia Larsson1:24:3735+33:431:24:3735
2. Elin Hugosson1:15:4127+22:002:40:1834-1
3. Moa Wallenborg1:12:2921+22:213:52:4727-7
44Lunds OK 1H203:41:21
1. Carl Ås1:22:2259+28:181:22:2259
2. Loke Hedberg1:07:0342+17:092:29:2553-6
3. Allan Hedberg1:11:5642+20:343:41:2144-9

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
51Långhundra IF 1H213:22:28
1. Samuel Hedlund1:06:2160+10:121:06:2160
2. Jesper Kullin Alfredsson1:07:2760+13:242:13:4857-3
3. Waldemar Andersson1:08:4043+17:043:22:2851-6

Malungs OK Skogsmårdarna

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
17Malungs OK Skogsmårdarna 2H212:54:40
1. Jakob Lööf1:00:3439+4:251:00:3439
2. Johan Bäckman57:3711+3:341:58:1121-18
3. John Börjesson56:2915+4:532:54:4017-4
22Malungs OK Skogsmårdarna 1H212:55:55
1. Erik Rost57:267+1:1757:267
2. Ludvig Åhlund59:5524+5:521:57:2119+12
3. Rickard Börjesson58:3421+6:582:55:5522+3
24Malungs OK Skogsmårdarna 3H212:56:42
1. Albin Lillieström58:2914+2:2058:2914
2. Filip Wadsten59:5323+5:501:58:2225+11
3. Johan Nordlund58:2020+6:442:56:4224-1
28Malungs OK Skogsmårdarna 4H213:00:30
1. Linus Bohman59:0730+2:5859:0730
2. Martin Hammarberg57:5415+3:511:57:0115-15
3. Oskar Lundqvist1:03:2932+11:533:00:3028+13
29Malungs OK Skogsmårdarna 1D213:51:11
1. Jennie Börjesson Eriksson1:07:026+7:101:07:026
2. Johanna Börjesson Eriksson1:02:343+5:022:09:363-3
3. Elin Fjellström1:41:3538+47:053:51:1129+26
Malungs OK Skogsmårdarna 5H21ej godkänd
1. Dag Stridh1:05:2459+9:151:05:2459
2. Jonas Bäckström Arlestedtej startej start
3. Dag Stridhej startej godkänd

Markbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
32Markbygdens OK 1H203:15:50
1. Felix Axelsson1:00:5127+6:471:00:5127
2. Petter Bergstedt1:10:0345+20:092:10:5438+11
3. Olle Sörqvist1:04:5626+13:343:15:5032-6

Mullsjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
31Mullsjö SOK 1H203:14:59
1. Alfred Pettersson1:05:1342+11:091:05:1342
2. Hugo Ström1:02:5032+12:562:08:0336-6
3. Axel Nalbin1:06:5634+15:343:14:5931-5

Nyköpings OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Nyköpings OK 1H202:47:01
1. Albin Falk1:00:4426+6:401:00:4426
2. Carl Carlsson53:014+3:071:53:455-21
3. Philip Carlsson53:165+1:542:47:013-2
10Nyköpings OK 1D203:04:49
1. Alice Ek55:576+5:0355:576
2. Signe Nilsson1:05:3613+11:552:01:338+2
3. Caroline Guttke1:03:1615+13:083:04:4910+2
55Nyköpings OK 1H213:24:51
1. Daniel Nilsson1:04:0951+8:001:04:0951
2. Didrik Hall1:04:3851+10:352:08:4747-4
3. Oscar Arman1:16:0461+24:283:24:5155+8
Nyköpings OK 2H20ej godkänd
1. Edvin Hellstenej godkändej godkänd
2. Edvin Hellstenej startej godkänd
3. Kasper Lagerströmej startej godkänd

OK Denseln

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18OK Denseln 1H212:54:52
1. Mathias Hallmén58:5927+2:5058:5927
2. Erik Ivarsson Sandberg56:186+2:151:55:176-21
3. August Mollén59:3526+7:592:54:5218+12

OK Djerf

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
66OK Djerf 2H213:45:29
1. Rasmus Pettersson1:09:2767+13:181:09:2767
2. Per Jansson1:09:0961+15:062:18:3664-3
3. Alexander Jansson1:26:5370+35:173:45:2966+2
OK Djerf 2D20ej godkänd
1. Elin Lindblad1:11:2729+20:331:11:2729
2. Amanda Jansson1:23:2231+29:412:34:4931+2
3. Frida Johanssonej godkändej godkänd

OK Hammaren

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
20OK Hammaren 1D203:25:00
1. Emma Blixt1:01:1920+10:251:01:1920
2. Cornelia Ivarsson1:14:4424+21:032:16:0323+3
3. Moa Karlsson1:08:5719+18:493:25:0020-3

OK Hällen

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38OK Hällen 1D214:15:19
1. Johanna Öberg1:08:4119+8:491:08:4119
2. Chantelle Hesselberg1:16:4132+19:092:25:2227+8
3. Ella Stenils1:49:5740+55:274:15:1938+11
OK Hällen 1H20ej godkänd
1. Karl Lundin1:11:4051+17:361:11:4051
2. Hugo Kindborn59:3319+9:392:11:1339-12
3. Melker Lundinej startej godkänd

OK Kolmården

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10OK Kolmården 1H202:52:52
1. Viktor Waernqvist59:2718+5:2359:2718
2. Arvid Westerberg57:389+7:441:57:058-10
3. Leo Johansson55:4710+4:252:52:5210+2
16OK Kolmården 1H212:54:25
1. Oskar Leinonen58:5321+2:4458:5321
2. Ville Johansson58:1116+4:081:57:0416-5
3. Emil Ljungemyr57:2119+5:452:54:25160
47OK Kolmården 2H213:18:25
1. Tom Campbell1:08:5162+12:421:08:5162
2. Simon Lundin1:05:1953+11:162:14:1058-4
3. Mikael Håkansson1:04:1534+12:393:18:2547-11

OK Kåre

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3OK Kåre 1D202:49:24
1. Vendela Söderqvist58:0910+7:1558:0910
2. Ronja Jungåker58:403+4:591:56:494-6
3. Vilma V Von Krusenstierna52:353+2:272:49:243-1
5OK Kåre 1D213:09:42
1. Jenny Eriksson1:08:149+8:221:08:149
2. Kajsa Risby1:02:465+5:142:11:007-2
3. Lisa Risby58:424+4:123:09:425-2
6OK Kåre 1H212:50:37
1. Fredrik Mattsson59:0429+2:5559:0429
2. Jonas Gustafsson57:4914+3:461:56:5314-15
3. Isac Von Krusenstierna53:444+2:082:50:376-8
36OK Kåre 2D214:05:55
1. Matilda Eriksson1:08:4220+8:501:08:4220
2. Julia Adolfsson1:33:4242+36:102:42:2441+21
3. Linda Byström1:23:3130+29:014:05:5536-5
58OK Kåre 2H213:26:00
1. Emil Åberg1:08:0361+11:541:08:0361
2. André Andersson1:04:1749+10:142:12:2055-6
3. Mathias Wilhelmsson1:13:4056+22:043:26:0058+3
OK Kåre 1H20ej godkänd
1. Melker Nordgren1:04:2038+10:161:04:2038
2. Johannes Öhgren1:03:3334+13:392:07:5334-4
3. Rasmus Nordgrenej startej godkänd

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12OK Landehof 1H202:57:06
1. Felix Drejmo1:02:4033+8:361:02:4033
2. Nils Körle1:00:5721+11:032:03:3729-4
3. Samuel Pihlström53:296+2:072:57:0612-17

OK Linné

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10OK Linné 1H212:51:34
1. Oskar Sjöberg57:549+1:4557:549
2. Rassmus Andersson56:398+2:361:54:335-4
3. Albin Ridefelt57:0118+5:252:51:3410+5
14OK Linné 2H212:53:41
1. Jakob Andersson57:136+1:0457:136
2. Mats Troeng59:3721+5:341:56:5012+6
3. Jan Troeng56:5117+5:152:53:4114+2
18OK Linné 1D203:19:11
1. Sandra Boström1:00:3618+9:421:00:3618
2. Klara Möller1:10:3219+16:512:11:0820+2
3. Anna Lithell1:08:0318+17:553:19:1118-2
25OK Linné 1D213:43:26
1. Hedwig Haas1:15:4141+15:491:15:4141
2. Kristin Olovsson1:09:3221+12:002:25:1326-15
3. Kate Morrison1:18:1324+23:433:43:2625-1
30OK Linné 3H213:05:59
1. David Lingfors59:0228+2:5359:0228
2. Johan Höij1:03:1545+9:122:02:1737+9
3. Josef Nordlund1:03:4233+12:063:05:5930-7
37OK Linné 4H213:10:20
1. Niklas Aldén58:4115+2:3258:4115
2. Sixten Hillerhag1:02:0939+8:062:00:5030+15
3. Albin Bergkvist1:09:3049+17:543:10:2037+7
OK Linné 1H20ej godkänd
1. Emil Boström1:03:0834+9:041:03:0834
2. Olle Grywenz57:177+7:232:00:2519-15
3. Daniel Rönnqvistej startej godkänd
OK Linné 2D21ej godkänd
1. Sandra Näslund1:16:4743+16:551:16:4743
2. Annika Björk1:28:2941+30:572:45:1642-1
3. Anna Karlströmej startej godkänd

OK Milan

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
37OK Milan 1D214:13:39
1. Josefin Erlandsson1:08:3315+8:411:08:3315
2. Saga Sander1:18:4834+21:162:27:2130+15
3. Jessica Nilsson1:46:1839+51:484:13:3937+7

OK Orion

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12OK Orion 1H212:53:05
1. Måns Sandgren1:01:3242+5:231:01:3242
2. Erik Andersson59:5725+5:542:01:2932-10
3. Anton Johansson51:3612:53:0512-20
30OK Orion 1H203:13:28
1. Filip Bengtsson1:06:2747+12:231:06:2747
2. Gustav Olsson58:2315+8:292:04:5030-17
3. Isak Olsson1:08:3836+17:163:13:28300
OK Orion 1D21ej godkänd
1. Tilda Johansson1:05:072+5:151:05:072
2. Cecilia Brattej startej start
3. Tilda Johanssonej startej godkänd

OK Pan-Kristianstad

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11OK Pan-Kristianstad 1D213:19:20
1. Lena Eliasson-Lööf1:08:4624+8:541:08:4624
2. Olivia Nilsson1:06:3212+9:002:15:1812-12
3. Elin Carlsson1:04:0212+9:323:19:2011-1
14OK Pan-Kristianstad 2D213:26:36
1. Jannie Hagård1:08:3315+8:411:08:3315
2. Nelly Carlsson1:02:434+5:112:11:168-7
3. Pim Hedberg1:15:2021+20:503:26:3614+6
22OK Pan-Kristianstad 1D203:26:44
1. Vilma Svantesson1:13:1530+22:211:13:1530
2. Elise Josefsson1:11:1720+17:362:24:3225-5
3. Sofie Josefsson1:02:1214+12:043:26:4422-3
23OK Pan-Kristianstad 1H212:56:38
1. Rasmus Svantesson1:03:1247+7:031:03:1247
2. Ola Martner58:1517+4:122:01:2731-16
3. Gernot Ymsén55:1113+3:352:56:3823-8
48OK Pan-Kristianstad 2H213:18:27
1. Simon Wikström1:04:0850+7:591:04:0850
2. Oscar Modig1:05:3655+11:332:09:4451+1
3. Johan Lenning1:08:4344+17:073:18:2748-3

OK Ravinen

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2OK Ravinen 1H202:44:36
1. Hannes Svahn1:00:5829+6:541:00:5829
2. Erik Herne52:023+2:081:53:004-25
3. Axel Granqvist51:362+0:142:44:362-2
2OK Ravinen 1H212:47:39
1. Emil Granqvist58:4416+2:3558:4416
2. Ruslan Glebov54:443+0:411:53:282-14
3. Gustav Bergman54:117+2:352:47:3920
8OK Ravinen 1D203:00:11
1. Emilia Engel1:03:4524+12:511:03:4524
2. Moa Westblad1:01:555+8:142:05:4013-11
3. Amanda Granqvist54:316+4:233:00:118-5
38OK Ravinen 2H213:12:41
1. Albin Andersson1:00:2637+4:171:00:2637
2. Love Berzell1:01:5536+7:522:02:2139+2
3. Jacob Lindstam1:10:2051+18:443:12:4138-1
OK Ravinen 2H20ej godkänd
1. Martin Rinnbäck1:11:1250+17:081:11:1250
2. Olle Kallur1:04:5940+15:052:16:1142-8
3. Albin Lindskogej godkändej godkänd
OK Ravinen 1D21ej start
1. Tilda Anderssonej startej start
2. Helena Bergmanej startej start
3. Josefine Klintbergej startej start

OK Renen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7OK Renen 1D202:56:52
1. Hanna Lundberg50:54150:541
2. Elsa Christoffersson1:04:4010+10:591:55:342+1
3. Anna Aasa1:01:1813+11:102:56:527+5
OK Renen 1H20ej start
1. Emmie Lindbäckej startej start
2. Tobias Snellej startej start
3. Hanna Svanbergej startej start

OK Rodhen

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
27OK Rodhen 1H203:12:43
1. David Melin57:328+3:2857:328
2. John McLelland1:04:5339+14:592:02:2525+17
3. Emil Grehn1:10:1839+18:563:12:4327+2
29OK Rodhen 1D203:59:43
1. Emilia Bergström1:16:0433+25:101:16:0433
2. Fannie Sjölander1:15:1425+21:332:31:1828-5
3. Frida Melin1:28:2528+38:173:59:4329+1
72OK Rodhen 1H213:55:28
1. Simon Andersson1:12:3775+16:281:12:3775
2. Axel Bergström1:21:0973+27:062:33:4672-3
3. Ulf Bergström1:21:4266+30:063:55:28720

OK Roslagen

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
42OK Roslagen 1H213:15:11
1. Joel Lännevall59:1832+3:0959:1832
2. Tommy Lindberg1:03:1044+9:072:02:2840+8
3. Otto Lundman1:12:4355+21:073:15:1142+2
OK Roslagen 1D20ej godkänd
1. Agnes Broman59:0214+8:0859:0214
2. Anna Söderbärg1:10:2518+16:442:09:2719+5
3. Ellen Frostej startej godkänd

OK Roxen

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6OK Roxen 1H202:52:26
1. Hugo Lillieström56:115+2:0756:115
2. Hugo Dalhammer1:01:3728+11:431:57:4813+8
3. Jonas Andersson54:388+3:162:52:266-7
26OK Roxen 1D213:48:25
1. Emma Helmersson1:12:5634+13:041:12:5634
2. Emma Pettersson1:19:2037+21:482:32:1636+2
3. Fanny Asketun1:16:0922+21:393:48:2526-10
28OK Roxen 1D203:53:50
1. Tove Pettersson1:00:5219+9:581:00:5219
2. Linnea Hansson1:20:0729+26:262:20:5924+5
3. Tove Pihlström1:32:5129+42:433:53:5028+4

OK Södertörn

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16OK Södertörn 1H203:02:31
1. Filip Möller59:1414+5:1059:1414
2. Georg Eklöw58:1513+8:211:57:2912-2
3. Mattias Ivares1:05:0227+13:403:02:3116+4
17OK Södertörn 1D203:19:08
1. Hanna Lagerberg1:13:4532+22:511:13:4532
2. Ella Andersson1:11:3621+17:552:25:2126-6
3. Tilde Backlund53:475+3:393:19:0817-9
26OK Södertörn 2D203:47:58
1. Katarina Norrby1:19:0234+28:081:19:0234
2. Sanna Hedberg1:15:3326+21:522:34:3530-4
3. Sara Möller1:13:2322+23:153:47:5826-4

OK Tisaren

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3OK Tisaren 1D213:08:17
1. Ellinor Tjernlund1:08:058+8:131:08:058
2. Lovisa Persson1:02:465+5:142:10:516-2
3. Josefin Tjernlund57:262+2:563:08:173-3
5OK Tisaren 1H212:49:04
1. Filip Jacobsson58:0210+1:5358:0210
2. Gustav Hindér56:004+1:571:54:023-7
3. Oskar Andrén55:0211+3:262:49:045+2
19OK Tisaren 2H212:54:57
1. Valter Pettersson59:3133+3:2259:3133
2. Daniel Attås56:065+2:031:55:378-25
3. Johan Aronsson59:2025+7:442:54:5719+11
50OK Tisaren 3H213:19:22
1. Olle Josarp1:05:2058+9:111:05:2058
2. Erik Lindgren1:05:0352+11:002:10:2353-5
3. Tomas Hallmén1:08:5946+17:233:19:2250-3
OK Tisaren 2D21ej start
1. Lovisa Perssonej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej start

OK Tranan

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
21OK Tranan 1H203:03:53
1. Hugo Setthagen57:5612+3:5257:5612
2. Gustav Ohlin59:1318+9:191:57:099-3
3. Klas Johansson1:06:4433+15:223:03:5321+12
34OK Tranan 1D214:02:01
1. Lisa Johansson1:08:4321+8:511:08:4321
2. Emma Nilsson1:19:0836+21:362:27:5134+13
3. Maja Kindlund1:34:1035+39:404:02:01340

OK Tyr

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
40OK Tyr 1H203:28:57
1. Oskar Nyman1:05:3844+11:341:05:3844
2. Fredrik Hane1:13:4850+23:542:19:2647+3
3. Mattias Hane1:09:3138+18:093:28:5740-7
68OK Tyr 1H213:46:17
1. Johan Wennermark1:14:1476+18:051:14:1476
2. Johan Söderlund1:04:0247+9:592:18:1663-13
3. Marcus Beckius1:28:0172+36:253:46:1768+5

Rehns BK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
46Rehns BK 1H213:17:14
1. Göran Winblad1:04:1752+8:081:04:1752
2. Fredrik Ingelsson1:05:3354+11:302:09:50520
3. Charlie Stolt1:07:2440+15:483:17:1446-6
65Rehns BK 2H213:43:33
1. Anders Johansson1:09:0664+12:571:09:0664
2. Walter Lagerhäll1:15:4768+21:442:24:5368+4
3. Jesper Lysell1:18:4064+27:043:43:3365-3
74Rehns BK 3H214:07:24
1. Patrik Blom1:10:5772+14:481:10:5772
2. Erica Edman1:37:1976+43:162:48:1675+3
3. Henrik Fröjd1:19:0865+27:324:07:2474-1

Skarpnäcks OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Skarpnäcks OL 1D20ej godkänd
1. Vera Rolfsson1:07:2327+16:291:07:2327
2. Frida Arnesson1:34:1034+40:292:41:3335+8
3. Karolina Bergh Papasikasej startej godkänd
Skarpnäcks OL 1H21ej godkänd
1. Roland Persson1:41:2980+45:201:41:2980
2. Håkan Rolfsson1:48:5177+54:483:30:2077-3
3. Nicklas Doyleej startej godkänd

Skogslöparna

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
36Skogslöparna 1H213:10:18
1. Benjamin Näslund1:00:0735+3:581:00:0735
2. Börje Pauler1:01:5335+7:502:02:0036+1
3. Stefan Sjölund1:08:1842+16:423:10:18360
73Skogslöparna 2H214:07:07
1. Jonas Hälldal1:09:2969+13:201:09:2969
2. Anton Strandberg1:20:5672+26:532:30:2570+1
3. Arvid Strandberg1:36:4273+45:064:07:0773+3
Skogslöparna 1D20utgått
1. Amelie Josefsson1:13:3531+22:411:13:3531
2. Smilla Sandström1:25:4232+32:012:39:1732+1
3. ej startej start

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
70Skåneslättens OL 1H213:48:46
1. Erik Barr Zeilon1:00:5441+4:451:00:5441
2. Hugo Mattsson1:04:1950+10:162:05:1344+3
3. Adam Segerslätt1:43:3374+51:573:48:4670+26

Snättringe SK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Snättringe SK 1H202:52:44
1. Mattias Kallhauge59:2517+5:2159:2517
2. Isak Gelius57:4510+7:511:57:1010-7
3. Jesper Lidmar55:349+4:122:52:448-2
54Snättringe SK 1H213:24:07
1. Simon Hector56:433+0:3456:433
2. David Hector1:15:2267+21:192:12:0554+51
3. Johan Bernhard1:12:0253+20:263:24:07540
Snättringe SK 2H20utgått
1. John Wolgast1:20:1158+26:071:20:1158
2. ej startej start
3. ej startej start

Stora Tuna OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stora Tuna OK 1H212:45:41
1. Henrik Johannesson56:09156:091
2. Olle Kalered54:342+0:311:50:4310
3. Emil Svensk54:5810+3:222:45:4110
2Stora Tuna OK 1D213:08:07
1. Magdalena Olsson1:08:3114+8:391:08:3114
2. Frida Sandberg1:05:0610+7:342:13:3711-3
3. Tove Alexandersson54:3013:08:072-9
5Stora Tuna OK 1D202:56:24
1. Ronja Hugg55:203+4:2655:203
2. Maja Mörth1:05:4714+12:062:01:076+3
3. Tilda Östberg55:177+5:092:56:245-1
7Stora Tuna OK 2H212:50:45
1. Jesper Svensk58:5724+2:4858:5724
2. Anton Forsberg58:2218+4:191:57:1918-6
3. Joakim Svensk53:263+1:502:50:457-11
33Stora Tuna OK 3H213:07:09
1. Erik Blomgren1:00:3038+4:211:00:3038
2. Pelle Engstrand1:01:0630+7:032:01:3633-5
3. Staffan Eriksson1:05:3338+13:573:07:09330
Stora Tuna OK 1H20ej godkänd
1. Mattias Östbergej godkändej godkänd
2. Jonas Carlsson58:1914+8:25ej godkänd
3. Viktor Svenskej startej godkänd

Sundbybergs IK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Sundbybergs IK 1H202:52:41
1. Niklas Carlsson54:152+0:1154:152
2. Jonatan Ståhl1:00:1820+10:241:54:336+4
3. Kristoffer Tengroth58:0815+6:462:52:417+1
9Sundbybergs IK 1D203:01:29
1. Kajsa Bogren1:02:3522+11:411:02:3522
2. Sigrid Carlsson1:02:548+9:132:05:2912-10
3. Matilda Lindh56:009+5:523:01:299-3

Sundsvalls OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12Sundsvalls OK 1D203:10:33
1. Frida Vikström57:257+6:3157:257
2. Julia Nordlander1:11:5423+18:132:09:1918+11
3. Hanna Kjellin1:01:1412+11:063:10:3312-6
15Sundsvalls OK 1D213:28:05
1. Stina Nordin1:08:5125+8:591:08:5125
2. Johanna Sjölund1:09:1018+11:382:18:0118-7
3. Hanna Hugosson1:10:0417+15:343:28:0515-3
26Sundsvalls OK 1H203:09:17
1. Axel Lundgren57:3710+3:3357:3710
2. Hannes Lindahl1:02:3731+12:432:00:1417+7
3. Gustav Frænell1:09:0337+17:413:09:1726+9
33Sundsvalls OK 2D213:59:37
1. Jonna Jungåker1:14:4538+14:531:14:4538
2. Elin Vedin1:12:0222+14:302:26:4728-10
3. Annika Carlberg1:32:5034+38:203:59:3733+5
71Sundsvalls OK 1H213:55:24
1. Anders Vedin1:03:5849+7:491:03:5849
2. Erik Toomingas1:29:2874+35:252:33:2671+22
3. Johan Nordin1:21:5867+30:223:55:24710
Sundsvalls OK 2H20ej godkänd
1. Jonne Liukkonen1:17:0356+22:591:17:0356
2. Tove Frænell1:55:3158+1:05:373:12:34560
3. Truls Lindholmej startej godkänd

Sävedalens AIK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Sävedalens AIK 1H212:53:20
1. Albin Thunberg58:0711+1:5858:0711
2. Heino Ollin1:00:0627+6:031:58:1322+11
3. Marcus Millegård55:0712+3:312:53:2013-9
17Sävedalens AIK 1D213:33:23
1. Frida Brogren1:14:4939+14:571:14:4939
2. Lovisa Nilsson1:12:3724+15:052:27:2631-8
3. Maria Magnusson1:05:5714+11:273:33:2317-14
23Sävedalens AIK 1H203:06:22
1. Elias Ljungqvist1:03:5336+9:491:03:5336
2. Casper Skepp1:01:2727+11:332:05:2032-4
3. Carl Josefsson1:01:0222+9:403:06:2223-9
41Sävedalens AIK 2H203:30:48
1. Rasmus Johansson Fjordside1:12:0453+18:001:12:0453
2. Anton Kastrup1:10:2346+20:292:22:2751-2
3. Gabriel Öhgren1:08:2135+16:593:30:4841-10

Söderhamns OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
61Söderhamns OK 1H213:37:34
1. David Sundström1:09:5770+13:481:09:5770
2. Martin Sundström1:11:1865+17:152:21:1567-3
3. Andreas Calleberg1:16:1962+24:433:37:3461-6

Södertälje-Nykvarn OF

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Södertälje-Nykvarn OF 1D202:50:29
1. Klara Borg57:498+6:5557:498
2. Sofia Wigle1:01:494+8:081:59:385-3
3. Amanda Kleijn50:512+0:432:50:294-1
9Södertälje-Nykvarn OF 1H202:52:49
1. David Borg1:00:1420+6:101:00:1420
2. Erik Wigle1:01:1323+11:192:01:2721+1
3. Johan Giberg51:2212:52:499-12
9Södertälje-Nykvarn OF 1H212:51:30
1. Kent Ohlsson58:5825+2:4958:5825
2. Johan Ek-Larsson57:4813+3:451:56:4611-14
3. Jonas Leandersson54:449+3:082:51:309-2
47Södertälje-Nykvarn OF 2H203:52:58
1. Martin Bygdén1:16:4055+22:361:16:4055
2. Viktor Löfgren1:15:1854+25:242:31:58550
3. Henrik Willamo1:21:0046+29:383:52:5847-8
59Södertälje-Nykvarn OF 2H213:26:13
1. Joakim Andén1:02:3946+6:301:02:3946
2. Jakob Enmark1:00:4129+6:382:03:2041-5
3. Jeanette Jönsson Hellstadius1:22:5368+31:173:26:1359+18

Trollhättans SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Trollhättans SOK 1H202:51:20
1. Arvid Björk55:394+1:3555:394
2. Hugo Mandinger1:01:2526+11:311:57:047+3
3. Linus Kristiansson54:167+2:542:51:204-3
22Trollhättans SOK 1D213:37:30
1. Malin Kristiansson1:15:2240+15:301:15:2240
2. Ida Kristiansson1:09:1219+11:402:24:3422-18
3. Josefine Kristiansson1:12:5619+18:263:37:30220

Tullinge SK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15Tullinge SK 1H212:54:22
1. Victor Imark56:514+0:4256:514
2. Magnus Glännefors1:02:5141+8:481:59:4228+24
3. Simon Imark54:408+3:042:54:2215-13
16Tullinge SK 1D213:29:04
1. Anna Ställberg1:08:027+8:101:08:027
2. Rebecka Heinrup1:09:2720+11:552:17:2916+9
3. Sofia Lönnkvist1:11:3518+17:053:29:04160
25Tullinge SK 1D203:32:17
1. Ella Sjöberg59:3715+8:4359:3715
2. Trine Karlberg1:11:3922+17:582:11:1621+6
3. Tilda Andersson1:21:0127+30:533:32:1725+4
37Tullinge SK 1H203:24:29
1. Albin Andersson1:02:2532+8:211:02:2532
2. Alfred Längheim1:03:4636+13:522:06:1133+1
3. Johannes Bladh1:18:1844+26:563:24:2937+4
64Tullinge SK 2H213:41:38
1. Christoffer Eskilsson1:09:2868+13:191:09:2868
2. Markus Adolfsson1:17:0569+23:022:26:3369+1
3. Emil Andersson1:15:0560+23:293:41:3864-5

Tumba-Mälarhöjden OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
35Tumba-Mälarhöjden OK 1H203:21:31
1. Viggo Hjerne1:11:4852+17:441:11:4852
2. Elias Adebrant1:07:2443+17:302:19:1245-7
3. Alexander Käll1:02:1923+10:573:21:3135-10

Täby OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16Täby OK 1D203:18:43
1. Ida Hänström58:2512+7:3158:2512
2. Ida Hofstedt1:05:0712+11:262:03:3210-2
3. Josefine Andersson1:15:1124+25:033:18:4316+6
36Täby OK 1H203:22:02
1. Edvin Nordström1:06:0545+12:011:06:0545
2. Filip Lindqvist1:10:4447+20:502:16:4943-2
3. Anton Hänström1:05:1329+13:513:22:0236-7

Umeå OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19Umeå OK 1D203:20:58
1. Lea Edvardsson58:3813+7:4458:3813
2. Ester Laudon1:10:1517+16:342:08:5315+2
3. Louise Ramebäck1:12:0520+21:573:20:5819+4
23Umeå OK 1D213:42:54
1. Klara Yngvesson1:12:2533+12:331:12:2533
2. Åsa Otterbjörk1:12:3724+15:052:25:0224-9
3. Stina Nilsson1:17:5223+23:223:42:5423-1
28Umeå OK 2H203:13:04
1. Isak Lundholm58:3213+4:2858:3213
2. Svante Sirviö1:09:2944+19:352:08:0135+22
3. Viktor Holmgren1:05:0328+13:413:13:0428-7
39Umeå OK 1H203:26:40
1. Oskar Ådahl1:05:1140+11:071:05:1140
2. Rasmus Eriksson1:15:1052+25:162:20:2148+8
3. Jakob Nilsson1:06:1932+14:573:26:4039-9

Visborgs OK

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Visborgs OK 1H20ej start
1. Felix Bäckstädeej startej start
2. Mattias Österdahlej startej start
3. Albin Lindgrenej startej start

Vittjärvs IK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18Vittjärvs IK 1D213:33:34
1. Emma Bergström1:08:3817+8:461:08:3817
2. Linnea Sundström1:19:0535+21:332:27:4333+16
3. Evelina Wickbom1:05:5113+11:213:33:3418-15
Vittjärvs IK 2D21ej godkänd
1. Andrea Wickbomej godkändej godkänd
2. Amanda Holmgrenej startej godkänd
3. Carin Bergenstenej startej godkänd

Västerbergslagens OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Västerbergslagens OL 1H203:48:54
1. Henrik Petrisi1:00:1521+6:111:00:1521
2. Henry Svens1:11:0648+21:122:11:2140+19
3. Karin Wedman1:37:3349+46:113:48:5445+5

Västerås SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18Västerås SOK 1H203:02:52
1. Martin Sandqvist1:06:1746+12:131:06:1746
2. Fredrik Hamrefors56:035+6:092:02:2024-22
3. Kalle Åkerman Sjöström1:00:3221+9:103:02:5218-6
23Västerås SOK 1D203:28:36
1. Klara Åkerman Sjöström54:222+3:2854:222
2. Kristina Lindgren1:17:2628+23:452:11:4822+20
3. Ida Larsson1:16:4825+26:403:28:3623+1
48Västerås SOK 2H203:59:28
1. Andreas Näslund1:05:1241+11:081:05:1241
2. Pontus Lindgren1:15:1052+25:162:20:2249+8
3. Sixten Törnqvist1:39:0650+47:443:59:2848-1
Västerås SOK 3H20ej godkänd
1. Tamás Szütsej godkändej godkänd
2. Tobias Dahlmark1:20:4355+30:49ej godkänd
3. Hugo Friskej godkändej godkänd

Växjö OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
29Växjö OK 1H203:13:11
1. Christian Michelsen1:10:3049+16:261:10:3049
2. Hugo Ericsson1:04:4038+14:462:15:1041-8
3. Gustav Runefors58:0114+6:393:13:1129-12
35Växjö OK 1H213:09:43
1. Patrik Karlsson1:00:3540+4:261:00:3540
2. Simon Christoferson1:01:4534+7:422:02:2038-2
3. Lukas Lundgren1:07:2339+15:473:09:4335-3
Växjö OK 1D21utgått
1. Alicia Lundgren1:08:5526+9:031:08:5526
2. Louise Lundgren1:06:4513+9:132:15:4013-13
3. ej startej start

Ärla IF

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10Ärla IF 1D213:19:12
1. Julia Davidsson1:08:2211+8:301:08:2211
2. Lisa Andersson1:09:0016+11:282:17:2215+4
3. Susen Lösch1:01:508+7:203:19:1210-5
11Ärla IF 1H212:51:54
1. Petter Eriksson58:4818+2:3958:4818
2. Viktor Larsson56:549+2:511:55:429-9
3. Rudolfs Zernis56:1214+4:362:51:5411+2
21Ärla IF 2H212:55:08
1. Robbin Kantarp58:4919+2:4058:4919
2. Emil Andersson57:0210+2:591:55:5110-9
3. Simon Hedlund59:1724+7:412:55:0821+11
67Ärla IF 3H213:45:49
1. Viktor Silvemark1:05:1757+9:081:05:1757
2. Oscar Vångell1:13:2866+19:252:18:4565+8
3. Halvor Eid Nielsen1:27:0471+35:283:45:4967+2
Ärla IF 2D21ej godkänd
1. Emelie Walheim1:36:3346+36:411:36:3346
2. Sandra Hansson2:03:4746+1:06:153:40:2045-1
3. Malin Bierfeldtej startej godkänd
Ärla IF 4H21ej start
1. Anton Tynongej startej start
2. Lars Dragerydej godkändej start
3. Erik Melénej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila