Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsungdomsmatch

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsungdomsmatch
Arrangörsorganisation: Herrljunga SK Skid o OL
Datum: torsdag 5 september 2019

D14

2 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina ThernOK Skogshjortarna25:188:48
2Klara EberlénOK Skogshjortarna26:00+0:429:03
3Agnes IvarssonOK Skogshjortarna28:48+3:3010:02
4Alma BerzeliusOK Skogshjortarna31:50+6:3211:05

H14

2 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BengtssonOK Skogshjortarna22:557:59

D12

2 270 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna17:137:35
2Ebba EberlénOK Skogshjortarna23:19+6:0610:16
3Ella PetterssonOK Kullingshof24:30+7:1710:47
4Signe NygårdOK Skogshjortarna24:53+7:4010:57
5Matilda HolmgrenOK Skogshjortarna27:57+10:4412:18
6Emmy SöderbergOK Skogshjortarna28:02+10:4912:20
7Isabell KnutssonOK Kullingshof48:00+30:4721:08
8Alice SöderbergHerrljunga SK Skid o OL55:27+38:1424:25
Ida IvarssonOK Skogshjortarnaej start

H12

2 270 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof TholénOK Skogshjortarna13:566:08
2Samuel JakobssonOK Skogshjortarna14:27+0:316:21
3Arvid BjörnstamOK Skogshjortarna18:12+4:168:01
4Albin SchröderOK Skogshjortarna19:49+5:538:43
5Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL41:49+27:5318:25
6William JosefssonOK Kullingshof42:04+28:0818:31
Calle WärnOK Skogshjortarnaej godkänd
Alfred WestlinOK Kullingshofej start
Viktor HedströmOK Skogshjortarnaej start

D10

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Meja PetterssonOK Kullingshof17:348:21
2Emilia WängrothOK Skogshjortarna21:35+4:0110:16
3Klara JeppssonOK Kullingshof21:58+4:2410:27
4Ellen KarlssonOK Skogshjortarna22:03+4:2910:30
5Cornelia MellbergOK Kullingshof27:03+9:2912:52
6Annie SchröderOK Skogshjortarna27:58+10:2413:19
7Nelli RedebrattOK Kullingshof29:20+11:4613:58
8Linn JunforsOK Skogshjortarna31:01+13:2714:46
Kerstin JohanssonOK Skogshjortarnaej start

H10

2 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils TholénOK Skogshjortarna13:436:31
2Sven TholénOK Skogshjortarna20:28+6:459:44
3Arvid LitzellOK Kullingshof22:36+8:5310:45
4Oscar WärnOK Skogshjortarna23:06+9:2311:00
5Olle LaasOK Skogshjortarna25:34+11:5112:10
6Kasper AhlinOK Skogshjortarna26:24+12:4112:34
7Eskil NygårdOK Skogshjortarna26:57+13:1412:50
8Nils MagnussonOK Skogshjortarna28:04+14:2113:21
9Rikard JeppssonOK Kullingshof31:18+17:3514:54
10Hugo IvarssonOK Skogshjortarna36:36+22:5317:25
Marius PerciwallOK Skogshjortarnaej start

Inskolning

1 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Arthur JohanssonOK Kullingshoffullföljt
Sixten JohanssonOK Kullingshoffullföljt

HD 13-16N

2 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper JosefssonOK Kullingshof19:318:35

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser