Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för AdventOrient etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: AdventOrient etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Silva
Datum: söndag 15 december 2019

Andrarums IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Christian GlantzH21 (22)52:50+10:516:44
22Kerstin GlantzÖM Kort (44)39:14+16:5013:17
32Bo GlantzH70 (39)56:15+26:2815:42

Annebergs GIF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fredrik ArbinH40 (30)38:086:22
6Gunvor ArbinD55 (15)39:46+7:2311:06
6Stefan ArbinH55 (22)41:10+5:058:04
8Lova ArbinBarn (25)19:14+5:4513:26

Bodafors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Anders KarlssonÖM Lång (27)48:49+17:519:34

Eslövs FK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Moa NilssonD13 (9)24:098:11
3Tomas VensrydH40 (30)39:27+1:196:35
3Sandra NilssonÖM Kort (44)26:18+3:548:54
5Hanna MellbyD21 (13)49:21+6:188:15
7Olof HanssonH13 (9)34:09+13:3611:34
9Kerstin OlssonD55 (15)42:31+10:0811:52
9Bengt OlssonH21 (22)52:45+10:466:43
10Ronny LiljenbergH40 (30)43:03+4:557:11
10Edvin VensrydÖM Medel (22)34:15+9:008:32
11Bo-Arne OlssonH21 (22)54:26+12:276:56
11Stefan HanssonÖM Medel (22)37:14+11:599:17
12Stina HanssonBarn (25)20:51+7:2214:34
14Mia ÅbergD40 (16)47:48+20:2211:55
16Mårten MellbyH40 (30)48:33+10:258:07
16Daniel LindbergH21 (22)58:44+16:457:29
17Arne ThellH40 (30)48:46+10:388:09
22Erik LiljenbergÖM Lång (27)55:38+24:4010:54
23Love Hernandez NilssonBarn (25)29:43+16:1420:46
24Iris MellbyBarn (25)40:21+26:5228:13
25Sixten MellbyBarn (25)40:22+26:5328:13
27Sven-Otto JönssonH70 (39)53:36+23:4914:58
29Petra VensrydÖM Kort (44)44:04+21:4014:56
33Lars AdolfssonÖM Kort (44)55:28+33:0418:48
Tobias PalmH40 (30)ej godkänd

FK Boken

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Simon HardenH21 (22)41:595:21
9Inge PerssonH70 (39)42:54+13:0711:58

FK Åsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ingvar PerssonH70 (39)39:14+9:2710:57
31Nils-Eric EricsonH70 (39)55:26+25:3915:29

Frosta OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Torill SvendsenD70 (11)1:05:53+30:1618:24
10Benkt AnderssonH70 (39)43:07+13:2012:02
11Leif KarlssonH70 (39)43:14+13:2712:04
17Rolf NilssonH55 (22)57:36+21:3111:17
18Nils-Erik BondessonH70 (39)47:06+17:1913:09
23Sven-Erik PerssonH70 (39)50:37+20:5014:08
25Bengt I NilssonH70 (39)53:26+23:3914:55
Pia-Maria BondessonD21 (13)ej start
Hugo Bondesson SchejaBarn (25)ej start

Främmestads IK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karl JanssonÖM Medel (22)25:156:17
7Melker JanssonBarn (25)19:11+5:4213:24
11Vidar JanssonBarn (25)20:01+6:3213:59

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Dan SjöholmH55 (22)43:33+7:288:32

Heleneholms IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Barbro LiljequistD55 (15)38:22+5:5910:43
14Magnus BerghH70 (39)44:59+15:1212:33

Helsingborgs SOK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oskar RanbroBarn (25)13:299:25
1Lennart CarlsenH55 (22)36:057:04
1Elias PerssonH13 (9)20:336:57
2Signe RanbroBarn (25)13:45+0:169:36
2Patrik JohanssonH21 (22)47:39+5:406:04
2Kurt SjöbergH13 (9)20:42+0:097:01
2Felix AlnervikÖM Lång (27)32:14+1:166:19
3John OskarssonH21 (22)47:55+5:566:06
3Agnes PerssonD13 (9)28:18+4:099:35
3Lotta Lewis-JonssonÖM Lång (27)39:32+8:347:45
4Astrid JohannessonD70 (11)50:49+15:1214:11
4Anders LohavÖM Medel (22)30:37+5:227:38
4Maja KylmäD13 (9)32:03+7:5410:51
4Linda RanbroD21 (13)48:02+4:598:01
5Ebba RanbroD16 (6)44:31+11:0711:06
5Alex SöderstjernaH13 (9)28:45+8:129:44
6Ebba LohavD13 (9)35:46+11:3712:07
6Felicia PerssonD21 (13)49:53+6:508:20
7Anders BrandtsfridhH40 (30)41:50+3:426:59
7Britt-Marie StenssonD21 (13)50:40+7:378:28
8Mats RanbroH21 (22)51:40+9:416:35
8Stig JohanssonH70 (39)41:53+12:0611:41
8Albert KylmäH13 (9)35:22+14:4911:59
10Fia PerssonÖM Kort (44)31:22+8:5810:37
10Lena NielsenD55 (15)44:19+11:5612:22
12Tor-Eve BengtssonH70 (39)43:57+14:1012:16
13Dan JohanssonH55 (22)47:06+11:019:14
13Tyra Lewis-JonssonBarn (25)20:54+7:2514:36
13Andreas BlomqvistH40 (30)45:17+7:097:34
14Jonas KylmäÖM Medel (22)42:03+16:4810:29
15Rolf GustafssonH70 (39)45:39+15:5212:45
15Cecilia BrandtsfridhD40 (16)56:43+29:1714:08
17Jonas NorénH21 (22)59:00+17:017:31
19Mathias PerssonH40 (30)52:23+14:158:45
23Anders Anno PerssonH40 (30)56:22+18:149:25
26Edo DrenthH40 (30)1:00:39+22:3110:08
27Erik AhlströmH40 (30)1:01:33+23:2510:17
30Camilla LohavÖM Kort (44)44:23+21:5915:02
33Dag Lewis-JonssonH70 (39)56:46+26:5915:51
36Veronica DahlbomÖM Kort (44)56:42+34:1819:13
38Rune IsakssonÖM Kort (44)1:01:32+39:0820:51
Lennart StenssonH55 (22)ej godkänd
Elsa WibergD21 (13)ej start
David PerssonH21 (22)ej start
Marie WibergD40 (16)ej start

Hjärnarps OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Kjell LönnH70 (39)31:55+2:088:54
7Åsa StåhlD55 (15)41:54+9:3111:42
12Marie Ståhl NordströmD21 (13)1:08:15+25:1211:24
14Olle BohmanH55 (22)49:40+13:359:44
16Bengt StåhlH70 (39)45:52+16:0512:48
37Anette BohmanÖM Kort (44)1:00:27+38:0320:29
Johnny MalmgrenH70 (39)ej start

IS Kullen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Sten Åke KvistH70 (39)55:09+25:2215:24

Kamrat och IF KIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Emma BerglundÖM Kort (44)37:04+14:4012:33
20Sofie BerglundÖM Kort (44)37:05+14:4112:34

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Ingvar LundkvistH21 (22)1:15:12+33:139:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Emil PetterssonH40 (30)1:10:53+32:4511:51

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Annicka FlisbäckÖM Kort (44)26:20+3:568:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Nina BergÖM Kort (44)28:12+5:489:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Kjell SvenssonÖM Kort (44)32:09+9:4510:53

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Oskar LindbergÖM Kort (44)35:17+12:5311:57

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Nanna HartmanÖM Kort (44)41:46+19:2214:09

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
34Colin BarkerÖM Kort (44)56:28+34:0419:08

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Amanda BarkerÖM Kort (44)56:32+34:0819:09

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
41Elise KervallÖM Kort (44)1:12:41+50:1724:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Magnus OlssonÖM Medel (22)40:08+14:5310:00

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Lars JohanssonÖM Medel (22)41:52+16:3710:26

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Johan StåhlÖM Medel (22)42:33+17:1810:36

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Ingrid KarlssonÖM Medel (22)58:56+33:4114:41

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Ann ForsÖM Medel (22)1:17:10+51:5519:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders HeydenÖM Lång (27)39:37+8:397:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Emma HolgerssonÖM Lång (27)43:52+12:548:36

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Jonathan AxelssonÖM Lång (27)1:00:25+29:2711:50

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Daniel LarsonÖM Lång (27)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Axel LindbergBarn (25)16:38+3:0911:37

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Hugo ArnjetBarn (25)19:18+5:4913:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Julian RenströmBarn (25)22:29+9:0015:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Ruben RenströmBarn (25)22:54+9:2516:00

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Oskar ÅbergBarn (25)29:42+16:1320:46

Laholms IF OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Britt-Marie MagnussonD70 (11)35:379:56
8Ingrid JohanssonD21 (13)50:49+7:468:29
17Ulrica OlovssonÖM Medel (22)42:52+17:3710:41

Lunds OK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Marie BorggrenD21 (13)44:51+1:487:30
2Hedda ÅbergD13 (9)28:15+4:069:34
2Anders GrundbergH55 (22)36:26+0:217:08
3Christine EdenbrandtD55 (15)36:22+3:5910:09
3Margareta SjöbergD70 (11)44:55+9:1812:32
3Alfred OlssonH13 (9)26:42+6:099:03
3Eva-Lotta BengtslinD40 (16)33:38+6:128:23
3Patrick AdlercreutzH55 (22)37:50+1:457:25
3Lisa ElmerfjordD21 (13)47:08+4:057:52
4Anna LjungqvistD40 (16)35:06+7:408:45
4Martin WendtH21 (22)48:02+6:036:07
5Anna HellnerD40 (16)35:38+8:128:53
5Lars EdenbrandtH55 (22)39:38+3:337:46
5Erik SchultzH21 (22)48:58+6:596:14
6Jeanette HenningssonD40 (16)36:54+9:289:12
6Martin HeydenÖM Lång (27)40:35+9:377:57
6Karl SörvikH13 (9)29:04+8:319:51
7Ingemar CarlssonÖM Medel (22)33:14+7:598:17
7Karl MinörÖM Lång (27)41:28+10:308:07
8Kristin LindbergD70 (11)58:53+23:1616:26
8Niklas GustafsonÖM Lång (27)41:52+10:548:12
9Ulf MinörH55 (22)44:06+8:018:38
11Inga LjungquistD70 (11)1:19:10+43:3322:06
11Aina JeppssonD55 (15)46:53+14:3013:05
11Gert PetterssonH55 (22)46:17+10:129:04
12Mattias ÅbergH40 (30)44:52+6:447:30
13Per-Erik BengtssonH21 (22)54:59+13:007:00
13Pamela SvenssonÖM Kort (44)32:27+10:0311:00
14Jens SörvikH40 (30)47:31+9:237:56
15Ann-Kristin SjöströmÖM Lång (27)48:36+17:389:31
15Jonas EnarssonH21 (22)57:12+15:137:17
15Jenny DanielsonÖM Medel (22)42:24+17:0910:34
17Tom LindbergH70 (39)45:56+16:0912:49
17Christina-A-M RönngrenÖM Lång (27)50:18+19:209:51
18Christer EngmanH55 (22)1:02:46+26:4112:18
19Johan WensäterÖM Lång (27)50:41+19:439:56
24Sven ThelanderssonH70 (39)51:07+21:2014:16
26Roland AkselssonH70 (39)53:35+23:4814:58
39Christer LjungquistH70 (39)1:28:38+58:5124:45
42Vera ÅbergÖM Kort (44)1:12:42+50:1824:38
Per WarfvingeH21 (22)ej godkänd
Isak GustafssonH13 (9)ej godkänd
Anders EricssonH21 (22)ej start

Lödde Kanot

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Oda VärendhÖM Kort (44)34:14+11:5011:36

Lödde Kanot

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Vendela LövbergÖM Kort (44)34:59+12:3511:51

Lödde Kanot

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Maria VärendhÖM Kort (44)39:02+16:3813:13

Lödde Kanot

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Isak DahlÖM Kort (44)39:35+17:1113:25

Lödde Kanot

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Hannes VärendhÖM Kort (44)40:00+17:3613:33

Lödde Kanot

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Lennea JonssonÖM Kort (44)40:08+17:4413:36

Lödde Kanot

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Åsa LarssonÖM Kort (44)41:54+19:3014:12

Lödde Kanot

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Malte GersboÖM Kort (44)ej godkänd

Lödde Kanot

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Mandus GersboÖM Kort (44)ej godkänd

Lödde Kanot

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Henrik VärendhÖM Lång (27)1:00:45+29:4711:54

Lödde Kanot

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Annika NilssonÖM Lång (27)1:00:49+29:5111:55

Malmö OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oskar Jensen SondénÖM Lång (27)30:586:04
2Tobias RöösÖM Kort (44)24:00+1:368:08
2Love PerssonH16 (7)35:35+0:236:58
3Ulf MattssonÖM Medel (22)29:08+3:537:15
3Alfred AhltinH16 (7)37:05+1:537:16
5Emelie MalmbergÖM Medel (22)32:40+7:258:08
5Joakim HöögÖM Kort (44)27:05+4:419:10
6Dan JensenÖM Medel (22)33:06+7:518:15
6Margareta KristenssonD70 (11)53:50+18:1315:02
6Arne GustafssonH70 (39)40:52+11:0511:24
6Viktor AhltinH16 (7)56:05+20:5310:59
7Lotta MagnussonD40 (16)37:39+10:139:23
8Bengt-Arne ClaessonH55 (22)43:34+7:298:32
9Åsa JenstchÖM Lång (27)42:51+11:538:24
10Pär RingströmÖM Lång (27)42:57+11:598:25
11Staffan AhltinH40 (30)43:24+5:167:15
12Håkan NilssonH55 (22)46:27+10:229:06
14Kerstin NilssonD55 (15)56:01+23:3815:38
14Andreas JentschÖM Lång (27)48:15+17:179:27
15Stein ØstbyH55 (22)55:50+19:4510:56
15Roger KlotzH40 (30)48:03+9:558:02
18Rex Röös HattiBarn (25)26:38+13:0918:37
18Ann-Louise JohanssonÖM Lång (27)50:25+19:279:53
19Håkan BrostH70 (39)47:19+17:3213:13
20Jonas WahlströmÖM Lång (27)52:38+21:4010:19
20Mats HåkanssonH70 (39)47:35+17:4813:17
20Lars-Göran NilssonH55 (22)1:31:11+55:0617:52
20Mårten SpanneH40 (30)53:06+14:588:52
21Henrik LindblomH21 (22)1:23:14+41:1510:36
22Anders NilssonH40 (30)56:03+17:559:22
29Kaare HanssonH70 (39)53:39+23:5214:59
35Claes-Göran GrenH70 (39)1:04:06+34:1917:54
37Lars Åke SvenssonH70 (39)1:17:09+47:2221:33
38Ingemar TuressonH70 (39)1:22:11+52:2422:57

Markaryds FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Helen AndertoftD70 (11)51:00+15:2314:14
31Sven-Åke AndertoftÖM Kort (44)48:16+25:5216:21

OK Kompassen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Agne BengtssonH70 (39)29:478:19
10Sonja HammarD70 (11)1:06:25+30:4818:33
12Iréne BengtssonD55 (15)48:08+15:4513:26
22Kjell LindauH70 (39)48:57+19:1013:40
40Allan HammarÖM Kort (44)1:05:56+43:3222:21
Lars PerssonH55 (22)ej godkänd

OK Kontinent

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Liv LundsgaardD16 (6)33:248:19
9Emma LundsgaardD13 (9)49:56+25:4716:55
11Line LundsgaardD40 (16)40:24+12:5810:04
18Bjarke LundsgaardÖM Medel (22)43:33+18:1810:51

OK Silva

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Britt Forsell PirozziD70 (11)43:53+8:1612:15
5Felix BrorssonH16 (7)52:17+17:0510:15
8Mikael BrorssonH40 (30)42:18+4:107:04
10Vidar LudvigsonBarn (25)19:22+5:5313:32
21Håkan JonssonH70 (39)48:11+18:2413:27
26Ingela ForsÖM Lång (27)1:31:35+1:00:3717:57
34Sven-Erik ForsellH70 (39)1:00:41+30:5416:57
Jonathan StrandhH16 (7)ej godkänd

OK Stigen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Anna SöderströmD40 (16)40:01+12:359:58
24Mikael SöderströmH40 (30)57:01+18:539:32

OK Torfinn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Arne AnderssonH40 (30)57:51+19:439:40

OK Tyringe

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Sven Erik JönssonH70 (39)44:18+14:3112:22

OK Vilse 87

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Elsa WesterlundÖM Kort (44)27:31+5:079:19
6Viktor HenmyrH21 (22)49:22+7:236:17
6Per-Ola OlssonH40 (30)41:21+3:136:54

OK Älme

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Göran LiljequistÖM Kort (44)50:07+27:4316:59

PI-København

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mette StubD21 (13)43:037:11
10Bruno StubH55 (22)44:30+8:258:43
15Susan StubD55 (15)1:07:40+35:1718:54

Rävetofta OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hidde PostÖM Kort (44)22:247:35
2Eva TykessonD55 (15)34:53+2:309:44
4Tina HagårdD55 (15)37:19+4:5610:25
7Maj-Britt ByströmD70 (11)53:52+18:1515:02
19Willie OlssonH55 (22)1:18:24+42:1915:22
28Stig LarssonH70 (39)53:38+23:5114:58
Håkan OlssonÖM Lång (27)ej start

Skåneslättens OL

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Pia OlssonD40 (16)27:266:50
1Lena OlssonD55 (15)32:239:02
1Atle KulstadH16 (7)35:126:54
2Magnus ThuressonH40 (30)39:04+0:566:31
2Marika HusbyD40 (16)32:07+4:418:00
2Adrian UlanderÖM Medel (22)28:19+3:047:03
3Johanna GersneD16 (6)38:34+5:109:37
3Kenth SundgrenH70 (39)33:26+3:399:20
4Rebecka LindulfD16 (6)41:42+8:1810:23
4Valter SanderH13 (9)27:03+6:309:10
4Ulf LinderfalkH55 (22)38:44+2:397:35
4Anders JägrydH40 (30)40:17+2:096:44
5Linnea LindulfD13 (9)32:39+8:3011:04
5Ludwig UlanderBarn (25)17:41+4:1212:21
6Albin SjöBarn (25)18:56+5:2713:14
7Anders CarlssonH70 (39)41:42+11:5511:38
8Tuva ChristensenD13 (9)43:35+19:2614:46
9Hannes DahlbergÖM Medel (22)33:29+8:148:20
9Johan JensenH40 (30)42:41+4:337:08
9Kajsa BenattiD21 (13)54:06+11:039:02
9Anna SjöÖM Kort (44)29:44+7:2010:04
10Christina OlssonD21 (13)1:00:32+17:2910:07
10Caroline LindulfD40 (16)40:04+12:389:59
11Alva NystedtD21 (13)1:01:47+18:4410:19
11Per GersneÖM Kort (44)31:49+9:2510:47
12Mathilda JägrydÖM Lång (27)45:35+14:378:56
13Karin JägrydD40 (16)44:29+17:0311:05
14Mantas ZalagaH21 (22)55:55+13:567:07
16Filippa UlanderBarn (25)25:39+12:1017:56
17Nora LindeBarn (25)26:13+12:4418:20
17Helén ÅkessonÖM Kort (44)35:46+13:2212:07
18Tobias LindulfH40 (30)50:20+12:128:25
18Lisa DahlbergÖM Kort (44)36:06+13:4212:14
18Pontus ThuressonH21 (22)59:47+17:487:37
19Vilgot LindeBarn (25)28:37+15:0820:00
20Leia RoosBarn (25)28:40+15:1120:02
21Hans KulstadÖM Lång (27)53:33+22:3510:30
21Tom DahlbergH40 (30)54:31+16:239:06
21Viggo OlssonBarn (25)28:56+15:2720:13
28Björn ÅkessonH40 (30)1:07:18+29:1011:15
36Klas TykessonH70 (39)1:10:48+41:0119:46
Saga ChristensenD16 (6)ej godkänd
Kerstin JensenD40 (16)ej godkänd
Anna BenattiD16 (6)ej start
Alvin DahlbergH13 (9)ej start
Gert OlssonH70 (39)ej start

Stigmännen Karlshamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Kati NémethD55 (15)41:59+9:3611:43
28Eric TenlandÖM Kort (44)42:46+20:2214:29

Stävie Allmänna IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Siri RoosBarn (25)17:38+4:0912:19
8Johannes RoosÖM Medel (22)33:18+8:038:18

Tetra Pak IF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Rune BergH70 (39)38:25+8:3810:43
5Roelf PostemaÖM Lång (27)39:58+9:007:50
5Marcus HeningssonH40 (30)41:07+2:596:52
12Andreas NilssonH21 (22)54:32+12:336:57
12Anders NelvingÖM Lång (27)45:35+14:378:56
12Linda HartmanD40 (16)40:54+13:2810:11
16Bert-Uno NilssonH55 (22)56:18+20:1311:02
19Oskar AronssonH21 (22)1:07:29+25:308:36
20Lisa LessmannÖM Medel (22)54:08+28:5313:29

Tockarps IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Christina SternerD21 (13)ej godkänd

Tullinge SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Wilma LeicktD16 (6)34:14+0:508:32
8Lisa LeicktD40 (16)37:48+10:229:25
8Katja LeicktÖM Kort (44)29:07+6:439:52

Ystads OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jakob HåkanssonH16 (7)44:35+9:238:44
13Elisabeth HåkanssonD55 (15)49:34+17:1113:50
39Gun HanssonÖM Kort (44)1:01:58+39:3421:00

Ödeshögs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Torbjörn LageÖM Medel (22)46:32+21:1711:36

Örkelljunga FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Alma GieseD13 (9)36:25+12:1612:20
7Sebastian GieseH21 (22)51:29+9:306:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars