Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för AdventOrient etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: AdventOrient etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Silva
Datum: söndag 15 december 2019

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D13 | D16 | D40 | D55 | D70 | H13 | H16 | H40 | H55 | H70 | ÖMK | ÖMM | ÖML | Barn

Helsingborgs SOK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oskar RanbroBarn (25)13:299:25
1Lennart CarlsenH55 (22)36:057:04
1Elias PerssonH13 (9)20:336:57
2Signe RanbroBarn (25)13:45+0:169:36
2Patrik JohanssonH21 (22)47:39+5:406:04
2Kurt SjöbergH13 (9)20:42+0:097:01
2Felix AlnervikÖM Lång (27)32:14+1:166:19
3John OskarssonH21 (22)47:55+5:566:06
3Agnes PerssonD13 (9)28:18+4:099:35
3Lotta Lewis-JonssonÖM Lång (27)39:32+8:347:45
4Astrid JohannessonD70 (11)50:49+15:1214:11
4Anders LohavÖM Medel (22)30:37+5:227:38
4Maja KylmäD13 (9)32:03+7:5410:51
4Linda RanbroD21 (13)48:02+4:598:01
5Ebba RanbroD16 (6)44:31+11:0711:06
5Alex SöderstjernaH13 (9)28:45+8:129:44
6Ebba LohavD13 (9)35:46+11:3712:07
6Felicia PerssonD21 (13)49:53+6:508:20
7Anders BrandtsfridhH40 (30)41:50+3:426:59
7Britt-Marie StenssonD21 (13)50:40+7:378:28
8Mats RanbroH21 (22)51:40+9:416:35
8Stig JohanssonH70 (39)41:53+12:0611:41
8Albert KylmäH13 (9)35:22+14:4911:59
10Fia PerssonÖM Kort (44)31:22+8:5810:37
10Lena NielsenD55 (15)44:19+11:5612:22
12Tor-Eve BengtssonH70 (39)43:57+14:1012:16
13Dan JohanssonH55 (22)47:06+11:019:14
13Tyra Lewis-JonssonBarn (25)20:54+7:2514:36
13Andreas BlomqvistH40 (30)45:17+7:097:34
14Jonas KylmäÖM Medel (22)42:03+16:4810:29
15Rolf GustafssonH70 (39)45:39+15:5212:45
15Cecilia BrandtsfridhD40 (16)56:43+29:1714:08
17Jonas NorénH21 (22)59:00+17:017:31
19Mathias PerssonH40 (30)52:23+14:158:45
23Anders Anno PerssonH40 (30)56:22+18:149:25
26Edo DrenthH40 (30)1:00:39+22:3110:08
27Erik AhlströmH40 (30)1:01:33+23:2510:17
30Camilla LohavÖM Kort (44)44:23+21:5915:02
33Dag Lewis-JonssonH70 (39)56:46+26:5915:51
36Veronica DahlbomÖM Kort (44)56:42+34:1819:13
38Rune IsakssonÖM Kort (44)1:01:32+39:0820:51
Lennart StenssonH55 (22)ej godkänd
Elsa WibergD21 (13)ej start
David PerssonH21 (22)ej start
Marie WibergD40 (16)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
Hallands 3 dagars