Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för AdventOrient etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: AdventOrient etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Silva
Datum: söndag 15 december 2019

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D13 | D16 | D40 | D55 | D70 | H13 | H16 | H40 | H55 | H70 | ÖMK | ÖMM | ÖML | Barn

Lunds OK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Marie BorggrenD21 (13)44:51+1:487:30
2Hedda ÅbergD13 (9)28:15+4:069:34
2Anders GrundbergH55 (22)36:26+0:217:08
3Christine EdenbrandtD55 (15)36:22+3:5910:09
3Margareta SjöbergD70 (11)44:55+9:1812:32
3Alfred OlssonH13 (9)26:42+6:099:03
3Eva-Lotta BengtslinD40 (16)33:38+6:128:23
3Patrick AdlercreutzH55 (22)37:50+1:457:25
3Lisa ElmerfjordD21 (13)47:08+4:057:52
4Anna LjungqvistD40 (16)35:06+7:408:45
4Martin WendtH21 (22)48:02+6:036:07
5Anna HellnerD40 (16)35:38+8:128:53
5Lars EdenbrandtH55 (22)39:38+3:337:46
5Erik SchultzH21 (22)48:58+6:596:14
6Jeanette HenningssonD40 (16)36:54+9:289:12
6Martin HeydenÖM Lång (27)40:35+9:377:57
6Karl SörvikH13 (9)29:04+8:319:51
7Ingemar CarlssonÖM Medel (22)33:14+7:598:17
7Karl MinörÖM Lång (27)41:28+10:308:07
8Kristin LindbergD70 (11)58:53+23:1616:26
8Niklas GustafsonÖM Lång (27)41:52+10:548:12
9Ulf MinörH55 (22)44:06+8:018:38
11Inga LjungquistD70 (11)1:19:10+43:3322:06
11Aina JeppssonD55 (15)46:53+14:3013:05
11Gert PetterssonH55 (22)46:17+10:129:04
12Mattias ÅbergH40 (30)44:52+6:447:30
13Per-Erik BengtssonH21 (22)54:59+13:007:00
13Pamela SvenssonÖM Kort (44)32:27+10:0311:00
14Jens SörvikH40 (30)47:31+9:237:56
15Ann-Kristin SjöströmÖM Lång (27)48:36+17:389:31
15Jonas EnarssonH21 (22)57:12+15:137:17
15Jenny DanielsonÖM Medel (22)42:24+17:0910:34
17Tom LindbergH70 (39)45:56+16:0912:49
17Christina-A-M RönngrenÖM Lång (27)50:18+19:209:51
18Christer EngmanH55 (22)1:02:46+26:4112:18
19Johan WensäterÖM Lång (27)50:41+19:439:56
24Sven ThelanderssonH70 (39)51:07+21:2014:16
26Roland AkselssonH70 (39)53:35+23:4814:58
39Christer LjungquistH70 (39)1:28:38+58:5124:45
42Vera ÅbergÖM Kort (44)1:12:42+50:1824:38
Per WarfvingeH21 (22)ej godkänd
Isak GustafssonH13 (9)ej godkänd
Anders EricssonH21 (22)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars