Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dag-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dag-KM
Arrangörsorganisation: Köping-Kolsva OK
Datum: söndag 25 augusti 2019

D21

4 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin WelénKöping-Kolsva OK43:319:53
2Sandra BurénKöping-Kolsva OK52:00+8:2911:49
3Jonna SandbergKöping-Kolsva OK1:11:26+27:5516:14
Karin ElghKöping-Kolsva OKej start

H21

4 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus EkKöping-Kolsva OK39:308:07
2Jonas VikströmKöping-Kolsva OK42:03+2:338:39
3Johan CelanderKöping-Kolsva OK50:31+11:0110:23
4Janne SelkäläKöping-Kolsva OK51:12+11:4210:32

H14

2 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ville SjöblomKöping-Kolsva OK40:4414:29

H12

1 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus EnarssonKöping-Kolsva OK26:1916:14

D10

1 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa LindgrenKöping-Kolsva OK12:577:59
2Josefin SandbergKöping-Kolsva OK20:28+7:3112:38

H10

1 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan EnarssonKöping-Kolsva OK11:317:06
2Caper EnarssonKöping-Kolsva OK21:12+9:4113:05
Simon EnarssonKöping-Kolsva OKej start

H35

4 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LindgrenKöping-Kolsva OK43:219:51
2Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK55:30+12:0912:36
3Anders ErikssonKöping-Kolsva OK1:03:39+20:1814:27
4Joakim SandbergKöping-Kolsva OK1:08:43+25:2215:37
5Henrik SjöblomKöping-Kolsva OK1:10:02+26:4115:55

D55

2 910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie LarssonKöping-Kolsva OK41:2414:13
2Karin ProforsKöping-Kolsva OK41:53+0:2914:23
3Yvonne TovenKöping-Kolsva OK50:34+9:1017:22
Agnetha LagesonKöping-Kolsva OKej godkänd

H60

4 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK54:1812:20
2Mats BirkestålKöping-Kolsva OK57:05+2:4712:58
3Mats LandquistKöping-Kolsva OK1:04:17+9:5914:36
Göran WelénKöping-Kolsva OKej godkänd
Pelle HöökKöping-Kolsva OKej start

H65

2 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK29:3210:08
2Ola LindholmKöping-Kolsva OK34:28+4:5611:50
3Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK42:13+12:4114:30

H75

2 910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove EkKöping-Kolsva OK45:0015:27
2Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK47:08+2:0816:11
3Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK54:04+9:0418:34
Bo KarlssonKöping-Kolsva OKej godkänd

Inskolning

1 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Helena EnarssonKöping-Kolsva OKfullföljt
Jack EnarssonKöping-Kolsva OKfullföljt
Agnes LindgrenKöping-Kolsva OKfullföljt
Rebecka WisekronaKöping-Kolsva OKfullföljt
Selma ElghKöping-Kolsva OKej start
Cornelia LoordKöping-Kolsva OKej start
Linnea TheleKöping-Kolsva OKej start
Viktor TheleKöping-Kolsva OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser