Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FOK:s Höstcup Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s Höstcup Etapp 1
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: tisdag 20 augusti 2019

Dam

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Åsa SöderblomFalkenbergs OK41:52
2Matilda MartinssonFalkenbergs OK42:49+0:57
3Frida AnderssonFalkenbergs OK44:46+2:54
4Christina SöderblomÄtrans IF51:23+9:31
5Johanna HenrikssonFalkenbergs OK54:56+13:04
6Linnea BengtssonFalkenbergs OK1:02:43+20:51
7Fanny HanssonFalkenbergs OK1:04:20+22:28
8Katarina AnderssonÄtrans IF1:12:37+30:45
9Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared1:12:46+30:54
10Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared1:14:08+32:16
11Ulrica OlovssonLaholms IF OK1:15:38+33:46
12Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared1:22:20+40:28
13Anna HagströmFalkenbergs OK1:24:23+42:31
14Jenny SeverinssonFalkenbergs OK1:29:32+47:40
15Katharina MyrénIK Trenne Ullared1:34:19+52:27
Gunilla MartinssonFalkenbergs OKej godkänd
Alva WallinIK Trenne Ullaredej godkänd
Sofie SöderblomFalkenbergs OKej godkänd
Jennie Malmgren RybergFalkenbergs OKej godkänd

Herr

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Kalle BergmanOK Ravinen31:27
2Ulrik OlssonBrattås CK36:42+5:15
3Mattias KarlssonIK Trenne Ullared37:53+6:26
4Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK40:17+8:50
5Henrik BengtssonFalkenbergs OK40:38+9:11
6Lennart BengtssonFalkenbergs OK40:59+9:32
7Hans JensenFalkenbergs OK42:15+10:48
8Magnus WallinIK Trenne Ullared42:55+11:28
9Martin JohanssonFalkenbergs OK44:59+13:32
10Håkan HanssonFalkenbergs OK49:30+18:03
11Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK50:16+18:49
12Claes AnderssonFalkenbergs OK50:39+19:12
13Fredrik StamfjordFalkenbergs OK57:51+26:24
14Anders BengtssonFalkenbergs OK59:53+28:26
15Benny WallinFalkenbergs OK1:00:44+29:17
16Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared1:01:14+29:47
17P-A JacobssonFalkenbergs OK1:02:37+31:10
18Martin EricssonFalkenbergs OK1:12:22+40:55
19Peter BadenfeltFalkenbergs OK1:13:10+41:43 Ladda ner rutt i gpx-format
20Erik RexfeltFalkenbergs OK1:13:44+42:17
21Samuel DahlbergIK Trenne Ullared1:13:55+42:28
22Thomas LindgrenFalkenbergs OK1:33:37+1:02:10

Motion

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Emmy WallinFalkenbergs OK29:03
2Sandra WallinFalkenbergs OK31:11+2:08
3Eline EricssonFalkenbergs OK32:01+2:58
4Göta SeverinssonFalkenbergs OK33:17+4:14
5Mikael AnderssonÄtrans IF33:51+4:48
6Ingela NelsénFalkenbergs OK36:17+7:14
7Christer NelsénFalkenbergs OK40:51+11:48
8Kaj JohanssonFalkenbergs OK43:50+14:47
9Jan Eric PerssonOK Löftan47:28+18:25
10Stig GustafssonFalkenbergs OK59:10+30:07
11Cristian MagnussonFalkenbergs OK59:52+30:49
Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Hans PetterssonFalkenbergs OKej godkänd

Ungdom

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Leon RybergFalkenbergs OK17:23
2Olivia LindgrenFalkenbergs OK35:40+18:17
3Mira WallinFalkenbergs OK36:02+18:39
4Samuel BernhardtFalkenbergs OK39:42+22:19
5Alva SunnenellFalkenbergs OK42:36+25:13
6Melker OlaussonFalkenbergs OK45:02+27:39
7Susanna ErlingsonFalkenbergs OK46:48+29:25
Ella Hertz-JensenFalkenbergs OKej godkänd
Tilde Hertz-JensenFalkenbergs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser