Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppen kretsträning Södra Skaraborgskretsen + Klubbmatch

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppen kretsträning Södra Skaraborgskretsen + Klubbmatch
Arrangörsorganisation: Gudhems IF
Datum: tisdag 20 augusti 2019

Kort

3 450 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Åke EmilssonGudhems IF33:289:42
2Lukas KlangUlricehamns OK34:20+0:529:57
3Julius WiklundFalköpings AIK OK35:19+1:5110:14
4Tommy RoosFalköpings AIK OK36:13+2:4510:29
5Elisabeth FredrikssonGudhems IF37:44+4:1610:56
6Pia SvenssonFalköpings AIK OK38:58+5:3011:17
7Jan-Eric RemängMullsjö SOK39:38+6:1011:29
8Susanne OlssonGudhems IF40:57+7:2911:52
9Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen41:08+7:4011:55
10Frida LaageGudhems IF42:19+8:5112:15
11Bo AnderssonFalköpings AIK OK43:03+9:3512:28
12Alice WahlbergFalköpings AIK OK43:14+9:4612:31
13Monica LaageGudhems IF45:45+12:1713:15
14Elise JohanssonFalköpings AIK OK47:46+14:1813:50
15Lena WallströmTidaholm SOK Sisu48:25+14:5714:02
16Yngve AlfvénIK Wilske49:52+16:2414:27
17Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu50:59+17:3114:46
18Evamarie LundahlIF Hagen53:23+19:5515:28
19Göran JohanssonIK Gandvik56:57+23:2916:30
20Pia WallinFalköpings AIK OK58:19+24:5116:54
21Maja NordinUlricehamns OK59:28+26:0017:14
22Anna GenbergUlricehamns OK59:41+26:1317:17
Ing-Marie HjertFalköpings AIK OKej godkänd
Karin TorstenssonFalköpings AIK OKutgått

Kort Lätt

2 250 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa FallgrenGudhems IF25:2011:15
2Hugo FallgrenGudhems IF30:17+4:5713:27
3Anders LindgrenUlricehamns OK31:05+5:4513:48
4Lisa BauerGudhems IF33:39+8:1914:57
5Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK33:45+8:2515:00
6Regor NiklassonIK Albion35:09+9:4915:37
7Ebba FallgrenGudhems IF44:14+18:5419:39
8Hjalmar LeijgårdGudhems IF45:54+20:3420:24
9August LeijgårdGudhems IF47:21+22:0121:02
10Tyra ThordsonGudhems IF56:46+31:2625:13
11Rebecca WallinFalköpings AIK OK1:06:53+41:3329:43
12Esperanza BalaguéFalköpings AIK OK1:06:55+41:3529:44
Arek MilevaTidaholm SOK Sisuej godkänd

Mellan

4 450 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan WiklundFalköpings AIK OK36:188:09
2Henrik Billman PetterssonFalköpings AIK OK40:16+3:589:02
3Thomas HjertFalköpings AIK OK40:36+4:189:07
4Kasper VemdalMullsjö SOK42:00+5:429:26
5Stig JohanssonFalköpings AIK OK42:07+5:499:27
6Anders GenbergUlricehamns OK45:46+9:2810:17
7Lisa WeimannFalköpings AIK OK46:17+9:5910:24
8Anders ErikssonIF Hagen49:08+12:5011:02
9Johanna HallqvistUlricehamns OK49:58+13:4011:13
10Caroline HagströmFalköpings AIK OK50:38+14:2011:22
11Magnus NiklassonFalköpings AIK OK53:48+17:3012:05
12Rikard AnderssonFalköpings AIK OK54:56+18:3812:20
13Albin GenbergUlricehamns OK57:55+21:3713:00
14Alf SiewertzGudhems IF58:00+21:4213:02
15Pär AnderssonTidaholm SOK Sisu59:44+23:2613:25
16Jan SamuelssonFalköpings AIK OK1:01:38+25:2013:51
17Adam SamuelssonFalköpings AIK OK1:01:52+25:3413:54
18Emanuel ZitkaUlricehamns OK1:03:29+27:1114:15
19Peter RavnellGudhems IF1:09:13+32:5515:33
Marie OlssonMullsjö SOKutgått

Mellan Lätt

3 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo GustavssonMullsjö SOK41:1311:32
2Kiril MilevTidaholm SOK Sisu45:08+3:5512:38
3Clary SiewertzGudhems IF45:44+4:3112:48
4Eric ÅstrandFalköpings AIK OK47:10+5:5713:12
5Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK55:25+14:1215:31

Långa

6 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ArnessonUlricehamns OK37:136:06
2Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna40:43+3:306:40
3Albin AlsiöIF Hagen41:56+4:436:52
4Alfred HallqvistUlricehamns OK43:05+5:527:03
5Joel HolmbergUlricehamns OK44:28+7:157:17
6Isak SkoglundUlricehamns OK44:48+7:357:20
7Jonas NiklassonFalköpings AIK OK45:26+8:137:26
8Adam SkoglundUlricehamns OK45:30+8:177:27
9Bo HallbergFalköpings AIK OK48:03+10:507:52
10Niclas StåhlFalköpings AIK OK48:45+11:327:59
11Moa AlsiöIF Hagen48:51+11:388:00
12Henrik BalaguéFalköpings AIK OK50:00+12:478:11
13Magnus SundmarkIK Gandvik52:29+15:168:36
14Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu52:35+15:228:37
15Tommy HögIK Gandvik59:52+22:399:48
16Åsa AlsiöIF Hagen1:02:39+25:2610:16
17Stefan MusslinderFalköpings AIK OK1:02:46+25:3310:17

Klubbmatch bana1

6 100 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Daniel HåkanssonOK Gränsenej start

Klubbmatch bana2

4 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan EdströmBottnaryds IF45:1010:08
2Ulf PerssonBottnaryds IF45:20+0:1010:11

Klubbmatch bana3

3 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Åke ArnessonBottnaryds IF33:179:38
2Axel EdströmBottnaryds IF38:05+4:4811:02
3Lars FranssonBottnaryds IF38:13+4:5611:04

Klubbmatch bana4

2 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar GrönkvistBottnaryds IF41:4618:33
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser