Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppen kretsträning Södra Skaraborgskretsen + Klubbmatch

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppen kretsträning Södra Skaraborgskretsen + Klubbmatch
Arrangörsorganisation: Gudhems IF
Datum: tisdag 20 augusti 2019

Bottnaryds IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hans-Åke ArnessonKlubbmatch bana3 (3)33:179:38
1Johan EdströmKlubbmatch bana2 (2)45:1010:08
1Gunnar GrönkvistKlubbmatch bana4 (1)41:4618:33
2Ulf PerssonKlubbmatch bana2 (2)45:20+0:1010:11
2Axel EdströmKlubbmatch bana3 (3)38:05+4:4811:02
3Lars FranssonKlubbmatch bana3 (3)38:13+4:5611:04

Falköpings AIK OK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jan WiklundMellan (19)36:188:09
2Henrik Billman PetterssonMellan (19)40:16+3:589:02
3Julius WiklundKort (23)35:19+1:5110:14
3Thomas HjertMellan (19)40:36+4:189:07
4Eric ÅstrandMellan Lätt (5)47:10+5:5713:12
4Tommy RoosKort (23)36:13+2:4510:29
5Sven-Olof SandstedtKort Lätt (13)33:45+8:2515:00
5Hugo SamuelssonMellan Lätt (5)55:25+14:1215:31
5Stig JohanssonMellan (19)42:07+5:499:27
6Pia SvenssonKort (23)38:58+5:3011:17
7Jonas NiklassonLånga (17)45:26+8:137:26
7Lisa WeimannMellan (19)46:17+9:5910:24
9Bo HallbergLånga (17)48:03+10:507:52
10Caroline HagströmMellan (19)50:38+14:2011:22
10Niclas StåhlLånga (17)48:45+11:327:59
11Magnus NiklassonMellan (19)53:48+17:3012:05
11Bo AnderssonKort (23)43:03+9:3512:28
11Rebecca WallinKort Lätt (13)1:06:53+41:3329:43
12Alice WahlbergKort (23)43:14+9:4612:31
12Rikard AnderssonMellan (19)54:56+18:3812:20
12Esperanza BalaguéKort Lätt (13)1:06:55+41:3529:44
12Henrik BalaguéLånga (17)50:00+12:478:11
14Elise JohanssonKort (23)47:46+14:1813:50
16Jan SamuelssonMellan (19)1:01:38+25:2013:51
17Stefan MusslinderLånga (17)1:02:46+25:3310:17
17Adam SamuelssonMellan (19)1:01:52+25:3413:54
20Pia WallinKort (23)58:19+24:5116:54
Ing-Marie HjertKort (23)ej godkänd
Karin TorstenssonKort (23)utgått

Gudhems IF

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elsa FallgrenKort Lätt (13)25:2011:15
1Jan-Åke EmilssonKort (23)33:289:42
2Hugo FallgrenKort Lätt (13)30:17+4:5713:27
3Clary SiewertzMellan Lätt (5)45:44+4:3112:48
4Lisa BauerKort Lätt (13)33:39+8:1914:57
5Elisabeth FredrikssonKort (23)37:44+4:1610:56
7Ebba FallgrenKort Lätt (13)44:14+18:5419:39
8Hjalmar LeijgårdKort Lätt (13)45:54+20:3420:24
8Susanne OlssonKort (23)40:57+7:2911:52
9August LeijgårdKort Lätt (13)47:21+22:0121:02
10Frida LaageKort (23)42:19+8:5112:15
10Tyra ThordsonKort Lätt (13)56:46+31:2625:13
13Monica LaageKort (23)45:45+12:1713:15
14Alf SiewertzMellan (19)58:00+21:4213:02
19Peter RavnellMellan (19)1:09:13+32:5515:33

IF Hagen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Albin AlsiöLånga (17)41:56+4:436:52
8Anders ErikssonMellan (19)49:08+12:5011:02
9Stefan Karlsson AlsiöKort (23)41:08+7:4011:55
11Moa AlsiöLånga (17)48:51+11:388:00
16Åsa AlsiöLånga (17)1:02:39+25:2610:16
18Evamarie LundahlKort (23)53:23+19:5515:28

IK Albion

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Regor NiklassonKort Lätt (13)35:09+9:4915:37

IK Gandvik

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Magnus SundmarkLånga (17)52:29+15:168:36
15Tommy HögLånga (17)59:52+22:399:48
19Göran JohanssonKort (23)56:57+23:2916:30

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jakob IngströmLånga (17)40:43+3:306:40

IK Wilske

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Yngve AlfvénKort (23)49:52+16:2414:27

Mullsjö SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hugo GustavssonMellan Lätt (5)41:1311:32
4Kasper VemdalMellan (19)42:00+5:429:26
7Jan-Eric RemängKort (23)39:38+6:1011:29
Marie OlssonMellan (19)utgått
Sven Erik SjöholmKlubbmatch bana4 (1)ej start

OK Gränsen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Daniel HåkanssonKlubbmatch bana1 ej start

Tidaholm SOK Sisu

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Kiril MilevMellan Lätt (5)45:08+3:5512:38
14Stefan KarlssonLånga (17)52:35+15:228:37
15Lena WallströmKort (23)48:25+14:5714:02
15Pär AnderssonMellan (19)59:44+23:2613:25
17Kerstin KarlssonKort (23)50:59+17:3114:46
Arek MilevaKort Lätt (13)ej godkänd

Ulricehamns OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter ArnessonLånga (17)37:136:06
2Lukas KlangKort (23)34:20+0:529:57
3Anders LindgrenKort Lätt (13)31:05+5:4513:48
4Alfred HallqvistLånga (17)43:05+5:527:03
5Joel HolmbergLånga (17)44:28+7:157:17
6Isak SkoglundLånga (17)44:48+7:357:20
6Anders GenbergMellan (19)45:46+9:2810:17
8Adam SkoglundLånga (17)45:30+8:177:27
9Johanna HallqvistMellan (19)49:58+13:4011:13
13Albin GenbergMellan (19)57:55+21:3713:00
18Emanuel ZitkaMellan (19)1:03:29+27:1114:15
21Maja NordinKort (23)59:28+26:0017:14
22Anna GenbergKort (23)59:41+26:1317:17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser