Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserie NOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserie NOK
Arrangörsorganisation: OK Denseln
Datum: tisdag 20 augusti 2019

D16

4 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie EttlingSkogspojkarnas OK34:087:35
2Stella RosengrenTjalve IF Norrköping37:43+3:358:22
3Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping44:54+10:469:58

H16

4 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping33:126:46
2Andreas TörnkvistOK Denseln35:21+2:097:12
3Hugo BraamOK Denseln35:58+2:467:20
4Elis PetersonOK Denseln36:23+3:117:25
5John KinnanderMatteus SI36:49+3:377:30
6Henrik FladrichOK Denseln39:04+5:527:58
7Wilmer KempeOK Denseln41:01+7:498:22
8Elias SjöwallOK Denseln45:12+12:009:13
9Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb47:10+13:589:37
10Elmer WaldfeltFinspångs SOK47:17+14:059:38
11Pontus ÖstemarFinspångs SOK50:37+17:2510:19
12David StrömbäckOK Denseln52:17+19:0510:40
13Axel WågbergNAIS Orienteringsklubb1:06:16+33:0413:31

D14

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping59:1417:56
2Emmy BorgOK Denseln1:02:43+3:2919:00

H14

3 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard HellgrenFinspångs SOK33:2110:06
2Melker ÖsterströmHammarkinds OK36:45+3:2411:08
3Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping37:08+3:4711:15
4Oskar SöderströmOK Kolmården40:45+7:2412:20
5Melker WaldfeltFinspångs SOK41:32+8:1112:35
6Kevin KarlssonHammarkinds OK45:59+12:3813:56
7Robin WilhelmssonTjalve IF Norrköping47:03+13:4214:15
8Sixten WågbergNAIS Orienteringsklubb49:25+16:0414:58
Adam LundbyTjalve IF Norrköpingej godkänd

D12

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EngströmFinspångs SOK23:349:03
2Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb28:55+5:2111:07
3Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping31:40+8:0612:10
4Hillda BrantvallOK Denseln35:47+12:1313:45
5Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb36:48+13:1414:09
6Clara IllnerTjalve IF Norrköping36:55+13:2114:11
7Agnes EklundOK Denseln37:08+13:3414:16
8Moa PeterssonOK Kolmården47:12+23:3818:09
9Lova BraamOK Denseln55:47+32:1321:27
10Alice EttlingSkogspojkarnas OK1:06:45+43:1125:40

H12

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb27:4510:40
2Nils JohnssonMatteus SI28:47+1:0211:04
3Hannes PetersonOK Denseln30:16+2:3111:38
4Timbastian BranderTjalve IF Norrköping32:49+5:0412:37
5Emil ÖstemarFinspångs SOK36:24+8:3914:00
6Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb36:28+8:4314:01
7Mio NorinMatteus SI57:02+29:1721:56
Malte AnderssonMatteus SIej godkänd

D10

2 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin GöhlFinspångs SOK29:4613:31
2Sanna JosefssonOK Kolmården34:41+4:5515:45
3Ida PeterssonOK Kolmården39:43+9:5718:03
4Disa Wenelin OppåsNAIS Orienteringsklubb43:19+13:3319:41

H10

2 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo IllnerTjalve IF Norrköping18:168:18
2Sixten LevinsonOK Kolmården25:07+6:5111:24
3Viggo PeterssonOK Kolmården27:41+9:2512:34
4Rasmus SamuelssonOK Denseln28:13+9:5712:49
5Jakob FjellnerMatteus SI29:34+11:1813:26
6Rasmus WilhelmssonTjalve IF Norrköping42:41+24:2519:24
7Mille NorinMatteus SI55:05+36:4925:02
8Otto BrantvallOK Denseln1:03:57+45:4129:04
Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköpingej godkänd
Alvar KempeOK Denselnutgått
Ville AnderssonMatteus SIej start

U1

1 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia LundqvistOK Denseln19:4813:12
2Amanda VångerstrandOK Denseln20:29+0:4113:39
3Conrad SamuelssonOK Denseln22:32+2:4415:01
4Hilda JoelssonMatteus SI23:12+3:2415:28
5Selma NaumannTjalve IF Norrköping23:20+3:3215:33
6Thelma Samuelsson KonstantinidisMatteus SI24:09+4:2116:06
7Sigrid LindMatteus SI24:11+4:2316:07
8Ture LevinssonOK Kolmården24:36+4:4816:24
9Emil TräffNAIS Orienteringsklubb24:40+4:5216:26
10Silas MeyerMatteus SI25:39+5:5117:06
11Elias WedinNAIS Orienteringsklubb28:04+8:1618:42

U2

2 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus JosefssonOK Kolmården26:4312:08
2Martin AnderssonTjalve IF Norrköping27:36+0:5312:32
3Agnes NygrenTjalve IF Norrköping29:45+3:0213:31
4Gustav SöderströmOK Kolmården29:53+3:1013:34
5Filip CösterTjalve IF Norrköping30:40+3:5713:56
6Ivar ViklundMatteus SI31:39+4:5614:23
7Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb32:28+5:4514:45
8Emma KinnanderMatteus SI37:12+10:2916:54
9Signe WikströmNAIS Orienteringsklubb40:22+13:3918:20
10Alma BrantvallOK Denseln47:39+20:5621:39
11Simon SandellOK Denseln51:23+24:4023:21
12Sayali NilssonTjalve IF Norrköping52:32+25:4923:52
13Ammy ÖstemarFinspångs SOK57:21+30:3826:04
14Elmer LahtinenTjalve IF Norrköping57:48+31:0526:16
Arvid AlexanderssonOK Denselnej start

U3

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred PetterssonFinspångs SOK35:3313:40
2Wilma AnderssonOK Denseln41:45+6:1216:03
3Alexander LarssonFinspångs SOK43:43+8:1016:48
4Karolina JohanssonHammarkinds OK51:22+15:4919:45
5Per GellandNAIS Orienteringsklubb52:37+17:0420:14
6Ester LjungaeusOK Denseln56:10+20:3721:36
7Saga SehlerOK Kolmården1:01:53+26:2023:48
7Julie CasselsjöOK Kolmården1:01:53+26:2023:48
9Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubb1:13:42+38:0928:20
Emil OscarssonFinspångs SOKej godkänd

U4

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva OppåsNAIS Orienteringsklubb58:1417:38
2Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:27:25+29:1126:29
Cornelia LarssonFinspångs SOKej start

Bana B

4 900 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon JohanssonOK Kolmården30:426:15
2Mattias ErikssonOK Denseln30:43+0:016:16
3Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb33:21+2:396:48
4Mattias PeterssonOK Kolmården34:21+3:397:00
5Joakim GustafssonFinspångs SOK35:04+4:227:09
6Jonas JohnssonOK Kolmården39:40+8:588:05
7Jonas ViklundMatteus SI39:52+9:108:08
8Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb40:09+9:278:11
9Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb41:08+10:268:23
10Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb43:10+12:288:48
11Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb43:51+13:098:56
12Andreas HellgrenHammarkinds OK44:19+13:379:02
13Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb45:00+14:189:11
14Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping45:20+14:389:15
15Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb46:09+15:279:25
16Fredrik UrbergHammarkinds OK46:47+16:059:32
17Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb46:54+16:129:34
18Erik JohnssonOK Kolmården49:06+18:2410:01
19Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb50:03+19:2110:12
20Malin AxFinspångs SOK51:36+20:5410:31
21Mats K LuksTjalve IF Norrköping56:29+25:4711:31
22Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:24:13+53:3117:11

Bana C

4 500 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper WaldfeltFinspångs SOK38:108:28
2Karolina HellgrenFinspångs SOK39:22+1:128:44
3Lovisa AdolfssonOK Denseln40:39+2:299:02
4Erik CarlssonMatteus SI41:28+3:189:12
5Eric JehrlanderTjalve IF Norrköping42:16+4:069:23
6David MalmOK Kolmården42:42+4:329:29
7Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb42:48+4:389:30
8Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping42:54+4:449:32
9Stefan SehlerOK Kolmården43:24+5:149:38
10Linda EdströmMatteus SI43:34+5:249:40
11Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb43:49+5:399:44
12Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping44:29+6:199:53
13Christer BroströmOK Denseln45:51+7:4110:11
14Magnus AnderssonOK Denseln47:50+9:4010:37
15Arne IrevallTjalve IF Norrköping47:57+9:4710:39
16Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping48:25+10:1510:45
17Göran BrattgårdTjalve IF Norrköping50:00+11:5011:06
18Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK50:36+12:2611:14
19Thomas JohanssonOK Kolmården51:50+13:4011:31
20Caroline CasselsjöOK Kolmården1:04:49+26:3914:24
21Airi NikkoOK Kolmården1:09:49+31:3915:30
22Liselotte BrenklertTjalve IF Norrköping1:23:45+45:3518:36
23Christer LindströmNAIS Orienteringsklubb1:36:57+58:4721:32
Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubböver maxtid

Bana D

3 300 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb30:269:13
2Per WirénOK Kolmården31:08+0:429:26
3Lena MalmströmTjalve IF Norrköping33:40+3:1410:12
4Hannes WernSkogspojkarnas OK36:22+5:5611:01
5Filip TörnqvistOK Denseln36:41+6:1511:06
6Lars HörnströmCentrum OK38:37+8:1111:42
7Britt-Marie AldénOK Kolmården38:53+8:2711:46
8Carl-Gustav NöjdOK Kolmården40:08+9:4212:09
9Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping41:34+11:0812:35
10Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping41:36+11:1012:36
11Runar AldénOK Kolmården41:45+11:1912:39
12Mats KarlssonTjalve IF Norrköping41:54+11:2812:41
13Greger MattssonOK Kolmården43:05+12:3913:03
14Sara AnderssonOK Denseln44:19+13:5313:25
15Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb44:57+14:3113:37
16Anna KullbergLinköpings OK45:03+14:3713:39
17Lennart KjellgrenLjusdals OK45:33+15:0713:48
18Anders AxelssonFinspångs SOK49:32+19:0615:00
19Per FröbergTjalve IF Norrköping53:04+22:3816:04
20Anna MartinNAIS Orienteringsklubb53:32+23:0616:13
21Alf MattssonOK Kolmården56:50+26:2417:13
22Lotta OppåsNAIS Orienteringsklubb57:00+26:3417:16
23Johnny WallingeOK Kolmården57:25+26:5917:23
24Britten PerssonFinspångs SOK1:02:44+32:1819:00
25Jessica LundbyTjalve IF Norrköping1:08:51+38:2520:51
Carina LindmanFinspångs SOKej godkänd

Bana E

2 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickar KjellgrenEj klubbansluten27:1210:27
2Magnus HedegårdOK Kolmården30:23+3:1111:41
3Mona EklundOK Denseln31:57+4:4512:17
4Annika FjellnerMatteus SI32:34+5:2212:31
5Frida ÖijerholmEj klubbansluten50:01+22:4919:14
6Annica KarlssonTjalve IF Norrköping52:33+25:2120:12
7Sofie IllnerTjalve IF Norrköping59:34+32:2222:54
8Malin KostmannMatteus SI1:10:06+42:5426:57
Malin SehlerOK Kolmårdenutgått

Bana F

2 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid Marie MalmOK Kolmården1:36:4543:58

Inskolning

1 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Benjamin LuksTjalve IF Norrköping32:12+16:2323:00
Tuva KarlssonOK Denseln15:4911:17
Emmy AnderssonOK Denseln18:40+2:5113:20
Signe LindMatteus SI22:47+6:5816:16
Emmy KempeOK Denselnutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser