Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3-Stads Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3-Stads Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Stenungsunds OK
Datum: onsdag 28 augusti 2019

Enkla

2 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina JohanssonVänersborgs SK36:4617:10
2Gunnar WaernTrollhättans SOK37:41+0:5517:36
3Bo KarlssonTrollhättans SOK39:58+3:1218:40
4Kurt JohanssonUddevalla IS41:16+4:3019:17
Inga-Lill KristianssonTrollhättans SOKej godkänd

Korta

2 190 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Erik KristianssonTrollhättans SOK30:5114:05
2Rune OlaussonOK Gipen31:22+0:3114:19
3Britt-Marie JohanssonVänersborgs SK33:33+2:4215:19
4Barbro AnderssonOK Skogshjortarna34:08+3:1715:35
5Lars HolmOK Gipen35:12+4:2116:04
6Gunnar JohanssonOK Gipen35:32+4:4116:13
7Gunnar PerssonSvanesunds GIF37:06+6:1516:56
8Monica IvarssonOK Skogshjortarna37:22+6:3117:03
9Eva OlofssonOK Flundrehof42:53+12:0219:34
10Ingegerd FrickTrollhättans SK44:53+14:0220:29
11Knut NilssonOK Skärmen46:05+15:1421:02
12Gunvor JonssonVänersborgs SK47:21+16:3021:37
13Karin CederlöfKFUM Örebro OK48:12+17:2122:00
14Margareta JohanssonTrollhättans SOK49:27+18:3622:34
15Signe NymanUddevalla IS1:04:14+33:2329:19
16Kjell-Arne FasthOK Skogsvargarna1:04:33+33:4229:28
Atte HeikkiläOK Gipenej godkänd
Ove KilbornUddevalla ISej godkänd
Erik LindhUddevalla ISej godkänd
Inga PerssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Mellan

3 290 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK34:4910:34
2Lars LjungbergTrollhättans SOK42:27+7:3812:54
3Johnny KarlssonUddevalla OK43:40+8:5113:16
4Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK44:57+10:0813:39
5Kent IvarssonOK Skogshjortarna45:03+10:1413:41
6Jan JohanssonVänersborgs SK45:35+10:4613:51
7Bertil JohanssonOK Skogshjortarna45:53+11:0413:56
8Kent FredrikssonOK Skogsvargarna48:03+13:1414:36
9Matts MattssonOK Gipen48:25+13:3614:42
10Göte NatanaelssonLjungskile FK48:48+13:5914:49
11Per-Arne JohanssonVänersborgs SK49:07+14:1814:55
12Ronny AnderssonOK Skogshjortarna52:08+17:1915:50
13Leif BoströmTrollhättans SOK53:10+18:2116:09
14Morgan KlassonOK Flundrehof53:37+18:4816:17
15Jan-åke AxelssonHestra IF53:43+18:5416:19
16Kurt FredrixonOK Skogshjortarna54:07+19:1816:26
17Arne AlfredssonUddevalla OK55:22+20:3316:49
18Bo CederlöfKFUM Örebro OK59:28+24:3918:04
19Sven PerssonLjungskile FK1:05:22+30:3319:52
20Erland SvensonKvillebyns SK1:11:22+36:3321:41
Kent-Erik RosengrenTrollhättans SKej godkänd
Leif JohanssonTrollhättans SOKej godkänd
Kristina NilssonOK Skärmenej godkänd
Klas OlaussonOK Gipenej godkänd
Erling OlssonUddevalla ISej godkänd
Thore NilssonUddevalla OKej godkänd
Lena WaernTrollhättans SOKutgått

Långa

4 320 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban LarssonOK Gipen38:438:57
2Agneta ErikssonUddevalla OK40:42+1:599:25
3Pierre KarlssonOK Alehof41:16+2:339:33
4Bo KarlssonLjungskile FK42:46+4:039:53
5Christer BorgGöteborg-Majorna OK46:02+7:1910:39
6Per-Arne KällénUddevalla OK47:01+8:1810:53
7Olof KarlssonUddevalla OK47:49+9:0611:04
8Lars HogedalVänersborgs SK48:45+10:0211:17
9Gunnar BejbomUddevalla OK49:41+10:5811:30
10Lennart HermanssonStångenäs AIS49:56+11:1311:33
11Göran SandbergUddevalla IS50:59+12:1611:48
12Hans StrinningUddevalla OK52:44+14:0112:12
13Hans-Olof HolmOK Skogsvargarna52:49+14:0612:13
14Jan-Erik PålssonUddevalla IS54:54+16:1112:42
15Lena PeterssonOK Alehof55:37+16:5412:52
16Stig-Arne ÖstlundUddevalla OK55:51+17:0812:55
17Ted LiivrandOK Skogshjortarna57:48+19:0513:22
18Eva KarlssonUddevalla OK57:49+19:0613:23
19Leif OlofssonOK Flundrehof59:06+20:2313:40
20Göran JohnssonUddevalla IS1:01:01+22:1814:07
21Lennart FärjhageOK Gipen1:02:24+23:4114:26
22Gunilla HogedalVänersborgs SK1:07:33+28:5015:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser