Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien deltävling 4
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: onsdag 4 september 2019

D14

3 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid ForsmanLinköpings OK25:277:29
2Ellen LindforsBjörkfors GOIF26:11+0:447:42
3Stina SöderqvistLinköpings OK27:58+2:318:13
4Alva ForsmanLinköpings OK30:12+4:458:52
5Moa PihlströmOK Roxen30:25+4:588:56
6Ida SelimOK Roxen34:28+9:0110:08
7Mindra LangerOK Roxen34:41+9:1410:12
8Frida SamuelssonBjörkfors GOIF35:39+10:1210:29
9Line NidebornOK Roxen40:20+14:5311:51
10Fanny WalterssonOK Roxen43:33+18:0612:48
11Malva ÖsterbergOK Eken55:46+30:1916:24

H14

3 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto NilssonLinköpings OK19:155:39
2Jacob PåledalOK Roxen20:54+1:396:08
3Edvin ÅttingLinköpings OK21:08+1:536:12
4Ludvig EronnLinköpings OK21:51+2:366:25
5Vilgot ElnegårdLinköpings OK22:44+3:296:41
6Arvid RothLinköpings OK24:19+5:047:09
7Olle MalmströmLinköpings OK24:54+5:397:19
8Elis BönnerBjörkfors GOIF25:59+6:447:38
9Arvid SvenssonBjörkfors GOIF26:20+7:057:44
10Theo ÅrbrinkLinköpings OK28:06+8:518:15
11Lucas BerggrenLinköpings OK28:43+9:288:26
12Otto ÅkerblomLinköpings OK31:03+11:489:07
13Gabriel BlomvallLinköpings OK31:30+12:159:15
14Ludvig ErikssonLinköpings OK32:39+13:249:36
Adrian SandellOK Roxenej start

D12

2 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK18:456:27
2Jennifer NyströmOK Roxen22:51+4:067:52
3Stina BerggrenLinköpings OK23:35+4:508:07
4Frida SöderqvistLinköpings OK23:42+4:578:10
5Stina WallinOK Roxen28:50+10:059:56
6Alva LindforsBjörkfors GOIF32:25+13:4011:10
7Hannah ÅkerblomLinköpings OK36:44+17:5912:40
8Whilma LindbladOK Roxen39:46+21:0113:42
9Elin RydbergLinköpings OK44:50+26:0515:27
10Ebba HaapaniemiOK Roxen46:29+27:4416:01
Amanda BlomwallLinköpings OKej godkänd
Stina JonssonOK Roxenej godkänd
Tilde EvebornOK Roxenej start

H12

2 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel FrodinOK Roxen22:408:05
2Love OtterströmLinköpings OK23:36+0:568:25
3Vilgot LidvikLinköpings OK29:18+6:3810:27
4Linus SöderbergLinköpings OK30:25+7:4510:51
5Alvin WänströmLinköpings OK30:45+8:0510:58
6Vilhelm ThomassenLinköpings OK31:18+8:3811:10
7Karl KullbergBjörkfors GOIF33:23+10:4311:55
8Edwin OtterborgLinköpings OK34:24+11:4412:17
9Fredrik SelldinStjärnorps SK37:51+15:1113:31
10Felix GustafssonBjörkfors GOIF52:48+30:0818:51
11Linus FredsbergOK Roxen1:07:53+45:1324:14
Hugo RantzerLinköpings OKej godkänd

D10

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga LindellOK Roxen20:017:41
2Linnéa PåledalOK Roxen22:01+2:008:28
3Anna EnbergLinköpings OK22:38+2:378:42
4Tuva SandhOK Roxen24:32+4:319:26
5Josefine CederholmLinköpings OK25:37+5:369:51
6Tilde SöderbergLinköpings OK26:08+6:0710:03
7Signe TillmarOK Eken32:52+12:5112:38
8Märta HageströmLinköpings OK34:52+14:5113:24
9Elvira ÖsterbergOK Eken35:31+15:3013:39
10Meja LindbladOK Roxen42:59+22:5816:31
Stina KleinBjörkfors GOIFej start
Tyra FyrstenOK Ekenej start

H10

2 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix NidebornOK Roxen16:556:30
2Hugo AldénOK Roxen20:23+3:287:50
3Lukas LarssonOK Roxen20:57+4:028:03
4Oskar SelldinStjärnorps SK21:53+4:588:25
5Jakob EvebornOK Roxen23:28+6:339:01
6Ludvig RantzerLinköpings OK26:48+9:5310:18
7Vidar HultmanBjörkfors GOIF26:49+9:5410:18 Ladda ner rutt i gpx-format
8Edvin NobrantOK Roxen28:15+11:2010:51
9Jakob RattfältLinköpings OK31:44+14:4912:12
10Ebbe ArlidStjärnorps SK36:30+19:3514:02
11Arvid BomanLinköpings OK42:57+26:0216:31
Teodor SparfStjärnorps SKej godkänd

Inskolning

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Mandus FröbergNynäshamns OKfullföljt
Eskil GunnarssonLinköpings OKfullföljt
Edvin HageströmLinköpings OKfullföljt
Alma HultmanBjörkfors GOIFfullföljt
Lova HultmanBjörkfors GOIFfullföljt
Teodor KronbergIFK Linköpings OSfullföljt
Leo MalmborgOK Roxenfullföljt
Oskar MalmborgOK Roxenfullföljt
Hugo SamuelssonBjörkfors GOIFfullföljt
Ella SandhOK Roxenfullföljt
Nils SilvénOK Roxenfullföljt

U1

2 000 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel WallinOK Roxen23:1611:38
2Ida SkogbergLinköpings OK23:55+0:3911:57
3Ville NordinLinköpings OK24:56+1:4012:28
4Signe WimanLinköpings OK25:08+1:5212:34
5Axel MalmborgOK Roxen25:23+2:0712:41
6Gottfrid SparfStjärnorps SK25:32+2:1612:46
7Emil AnderssonOK Roxen26:08+2:5213:04
8Ture SparfStjärnorps SK26:10+2:5413:05
9Elvira LankerOK Roxen27:40+4:2413:50
10Noomi OnelövOK Roxen27:41+4:2513:50
11Adrian MidelfOK Roxen28:21+5:0514:10
12Gustav BomanLinköpings OK29:07+5:5114:33
13Vilmer EhrengrenLinköpings OK29:10+5:5414:35
14Nils HendebyOK Roxen31:18+8:0215:39
15August HendebyOK Roxen31:33+8:1715:46
16Edvin JohanssonStjärnorps SK31:52+8:3615:56
17Cecilia WiklundLinköpings OK32:17+9:0116:08
18Gerda ArlidStjärnorps SK32:33+9:1716:16
19Albert KardellStjärnorps SK33:17+10:0116:38
20Tjalve FröbergNynäshamns OK34:01+10:4517:00
21Tora ArlidStjärnorps SK34:05+10:4917:02
22Simon SöderbergLinköpings OK36:40+13:2418:20
23Kajsa MalmborgOK Roxen38:38+15:2219:19
24Emil AsplundLinköpings OK40:47+17:3120:23
25Arvid AsplundLinköpings OK40:50+17:3420:25
26Arvid NobrantOK Roxen44:23+21:0722:11
27Einar SelldinStjärnorps SK46:47+23:3123:23
28Emil SchärlundLinköpings OK48:31+25:1524:15
29Eden SolsjöLinköpings OK50:51+27:3525:25
Noelle LarssonLinköpings OKej start
Ester TillmarOK Ekenej start

U2

2 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cassandra GustafssonBjörkfors GOIF31:4211:19
2Simon ÅttingLinköpings OK33:50+2:0812:05
3Ida KjellmanLinköpings OK35:38+3:5612:43
4Adam DjerfstenLinköpings OK39:11+7:2913:59
5Sara EmilssonLinköpings OK42:29+10:4715:10
6Linnea LarssonLinköpings OK43:22+11:4015:29
7Clara KnuthammarLinköpings OK43:59+12:1715:42
8Elis WagnsgårdOK Roxen48:13+16:3117:13
9Felicia OtterborgLinköpings OK48:51+17:0917:26
10Julia StarckOK Roxen49:20+17:3817:37
11Anna WiklundLinköpings OK49:34+17:5217:42
12Greta LjungdahlOK Roxen58:18+26:3620:49
13Arvid BobergOK Roxen1:04:04+32:2222:52
14Alva LythOK Roxen1:10:46+39:0425:16
14Sigrid LythOK Roxen1:10:46+39:0425:16
Alfred EhrengrenLinköpings OKej start

U3

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Levi OnelövOK Roxenutgått

Öppen motion 3

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emeli MalmborgOK Roxen36:1811:42
2Jessica FredsbergOK Roxen56:03+19:4518:04
3Elin WiklundLinköpings OK58:34+22:1618:53

Öppen motion 5

3 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK20:525:57
2Sigrid LjunggrenLinköpings OK22:03+1:116:18
3Christian EnbergLinköpings OK22:05+1:136:18
4Sören Nilsson PåledalOK Roxen24:57+4:057:07
5Johan FrodinOK Roxen25:02+4:107:09
6Mats WiklundLinköpings OK26:13+5:217:29
7Rasmus PåledalOK Roxen27:05+6:137:44
8Henrik ElnegårdLinköpings OK28:36+7:448:10
9Martin LindforsBjörkfors GOIF31:16+10:248:56
10Mattias FredsbergOK Roxen35:29+14:3710:08
11Johan LarssonOK Roxen36:20+15:2810:22
12Helena HolmOK Roxen36:38+15:4610:28
13Erik MalmborgOK Roxen41:15+20:2311:47
14Ingela ÅrbrinkLinköpings OK42:32+21:4012:09
15Maria LindforsBjörkfors GOIF43:40+22:4812:28
16Marie WalterssonOK Roxen48:54+28:0213:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser