Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: torsdag 29 augusti 2019

D21

4 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna BachmanIFK Lidingö SOK26:316:28
2Synnøve BråtenIFK Lidingö SOK28:48+2:177:01
3Helena KarlssonIFK Lidingö SOK28:50+2:197:01
4Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK40:17+13:469:49
5Sofie SihverEj klubbansluten42:12+15:4110:17
6Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK44:41+18:1010:53
7Isabella TapperIFK Lidingö SOK45:10+18:3911:00
8Anna SchmiterlöwHjobygdens OK45:41+19:1011:08
9Jennifer WendeliusIFK Lidingö SOK54:32+28:0113:18

H21

4 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LjungemyrOK Kolmården30:416:09
2Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK31:42+1:016:21
3Hector HainesIFK Lidingö SOK33:09+2:286:39
4Felix SpäthIFK Lidingö SOK33:35+2:546:44
5Timo MähönenIFK Lidingö SOK33:53+3:126:48
6Joshua DudleyIFK Göteborg Orientering36:07+5:267:15
7Samuel MurrayIFK Lidingö SOK45:44+15:039:11
8Andreas NordforsStora Tuna OK46:46+16:059:23
9Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna55:58+25:1711:14

D20

4 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Veronika KalininaIFK Lidingö SOK32:407:58
2Zsófia SárközyIFK Lidingö SOK37:05+4:259:02
3Ella BroquistIFK Lidingö SOK44:59+12:1910:58
Juni StigsdotterIFK Lidingö SOKej godkänd

H20

4 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas WernerIFK Lidingö SOK39:457:58
2Petter BodingIFK Lidingö SOK46:02+6:179:14
3Simon LiljaIFK Lidingö SOK1:06:49+27:0413:25
4Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK1:16:18+36:3315:19

D16

3 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes DambergIFK Lidingö SOK36:009:40
2Sandra ValjusIFK Lidingö SOK49:34+13:3413:19

H16

3 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOK37:1810:01
2Olof MelchersonIFK Lidingö SOK41:55+4:3711:16

D14

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja LiljaIFK Lidingö SOK31:3010:51
2Vera SkantzeIFK Lidingö SOK36:55+5:2512:43
3Alice HedinIFK Lidingö SOK41:30+10:0014:18

H14

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adrian WernerIFK Lidingö SOK28:579:58
2Nils SamrudIFK Lidingö SOK29:08+0:1110:02
3Alexander DybergIFK Lidingö SOK29:25+0:2810:08

D12

2 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK19:388:43
2Anna FranklingIFK Lidingö SOK23:18+3:4010:21
3Sara LiwångIFK Lidingö SOK25:43+6:0511:25
4Isabel CarlssonIFK Lidingö SOK38:41+19:0317:11

H12

2 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theodor BakkmanIFK Lidingö SOK20:549:17
2Åke EngmanIFK Lidingö SOK21:18+0:249:28
3Arvid EdwardssonIFK Lidingö SOK43:39+22:4519:24

D10

1 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK27:5614:15
2Alva GawellIFK Lidingö SOK29:55+1:5915:15
3Ingrid SamrudIFK Lidingö SOK34:21+6:2517:31
4Signe BakkmanIFK Lidingö SOK37:14+9:1818:59
5Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK38:47+10:5119:47
6Tilde JanssonIFK Lidingö SOK38:52+10:5619:49
7Lina SilénIFK Lidingö SOK59:16+31:2030:14

H10

1 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK18:139:17
2Ville Åman KlasénIFK Lidingö SOK19:53+1:4010:08
3Kobbe FischerIFK Lidingö SOK22:24+4:1111:25
4Anton WarneIFK Lidingö SOK26:15+8:0213:23
5Henry RuneIFK Lidingö SOK26:45+8:3213:38
6Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK32:58+14:4516:49

D40

3 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK37:5810:12
2Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK1:07:38+29:4018:10
Karin SkantzeIFK Lidingö SOKej godkänd

H40

4 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael JanssonIFK Lidingö SOK27:476:46
2Henrik BakkmanIFK Lidingö SOK34:16+6:298:21
3Daniel BoströmIFK Lidingö SOK34:33+6:468:25
4Pär LiljaIFK Lidingö SOK35:09+7:228:34
5Hans LiwångIFK Lidingö SOK41:37+13:5010:09
6Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK42:18+14:3110:19
7Mandus EngmanIFK Lidingö SOK43:16+15:2910:33
8Björn LovangIFK Lidingö SOK48:35+20:4811:50
9Petter SkantzeIFK Lidingö SOK53:06+25:1912:57
10Kristoffer HöökIFK Lidingö SOK1:03:37+35:5015:30
11Fredrik WarneIFK Lidingö SOK1:05:18+37:3115:55
12Gustav BodströmVallentuna-Össeby OL1:13:45+45:5817:59
Peter ÅhmanIFK Lidingö SOKej godkänd
Pontus DavidssonIFK Lidingö SOKej godkänd

D50

2 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sussie TistadIFK Lidingö SOK26:369:10
2Teija LeppinenIFK Lidingö SOK29:04+2:2810:01
3Mia LiljaIFK Lidingö SOK30:22+3:4610:28
4Madelene CasselIFK Lidingö SOK1:02:34+35:5821:34
5Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK1:02:35+35:5921:34
6Lotta TapperIFK Lidingö SOK1:29:53+1:03:1730:59

H50

3 720 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK30:228:09
2Per DambergIFK Lidingö SOK32:51+2:298:49
3Magnus RajanIFK Lidingö SOK34:27+4:059:15
4Michael BroquistIFK Lidingö SOK38:31+8:0910:21
5Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK40:09+9:4710:47
6Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK42:35+12:1311:26
7Patrik WendeliusIFK Lidingö SOK49:13+18:5113:13
8Ulf HellerstedtIFK Lidingö SOK49:51+19:2913:24
Erik GyllenstiernaIFK Lidingö SOKej godkänd

H60

2 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans TarandiIFK Lidingö SOK22:447:50
2Mikael TarandiIFK Lidingö SOK28:26+5:429:48
3Harald BauerIFK Lidingö SOK31:12+8:2810:45
4Henrik BodingIFK Lidingö SOK54:22+31:3818:44

D70

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK39:1914:40
2Gunnel BalckIFK Lidingö SOK1:22:50+43:3130:54

H70

2 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan SöderbergIFK Lidingö SOK27:5310:24
2Ulric CarlssonIFK Lidingö SOK36:21+8:2813:33
3Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOK1:16:13+48:2028:26

Motion 1

2 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK31:3314:01

Motion 2

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gergely SarközyIFK Lidingö SOK35:2812:13
2Ebba EngmanIFK Lidingö SOK57:53+22:2519:57
Helene SwartzIFK Lidingö SOKej godkänd

Inskolning

1 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miranda SilénIFK Lidingö SOK21:5314:47
2Amelie MindingIFK Lidingö SOK31:41+9:4821:24
3Otto FrendeliusIFK Lidingö SOK37:42+15:4925:28
Simon Amblie TarandiIFK Lidingö SOKej godkänd

U1

2 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba SkantzeIFK Lidingö SOK16:458:22
2Gustaf IsaksonIFK Lidingö SOK22:35+5:5011:17
3August BakkmanIFK Lidingö SOK25:45+9:0012:52
4Franz EngmanIFK Lidingö SOK26:10+9:2513:05
5Edith KlasènIFK Lidingö SOK26:39+9:5413:19
6Love LönnqvistIFK Lidingö SOK27:46+11:0113:53
7Isabelle DahlerusIFK Lidingö SOK27:57+11:1213:58
8Lukas Amblie TarandiIFK Lidingö SOK32:08+15:2316:04
9Isabelle MindingIFK Lidingö SOK36:25+19:4018:12
10Märta LarssonIFK Lidingö SOK36:31+19:4618:15
11Leia JanssonIFK Lidingö SOK36:37+19:5218:18

U2

1 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tom ValjusIFK Lidingö SOK20:1810:21
2Maximilian JohanssonIFK Lidingö SOK27:51+7:3314:12
3Emil EdwardssonIFK Lidingö SOK30:57+10:3915:47
4Milton DahlerusIFK Lidingö SOK35:20+15:0218:01
5Alfred EdqvistIFK Lidingö SOK53:28+33:1027:16
Irma AksbergIFK Lidingö SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser