Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Silva League med ÖSA-träffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Silva League med ÖSA-träffen
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 26 maj 2012

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21E2 | H21E2 | D18E2 | H18E2 | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D21 Elit

5 220 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annika BillstamOK Linné35:16
2Tove AlexanderssonStora Tuna OK35:17+0:01
3Lina StrandGöteborg-Majorna OK37:01+1:45
4Tanja RyabkinaHellas Orientering37:14+1:58
5Nadiya VolynskaOK Orion37:33+2:17
6Helena AnderssonOK Tisaren37:56+2:40
6Lilian ForsgrenOK Tisaren37:56+2:40
8Alva OlssonVästerås SOK38:47+3:31
9Lena EliassonDomnarvets GOIF40:16+5:00
10Anna (Humlaröd) PerssonFK Göingarna40:25+5:09
11Emma AnderssonSävedalens AIK40:38+5:22
12Lina BäckströmOK Linné40:42+5:26
13Kristin LöfgrenOK Kolmården40:52+5:36
14Josefine EngströmAlfta-Ösa OK41:02+5:46
15Sofia TörnqvistIFK Lidingös Skid o OK41:04+5:48
16Elin A SkantzeJärla Orientering41:07+5:51
17Maria MagnussonSävedalens AIK41:32+6:16
18Annica GustafssonIFK Lidingös Skid o OK41:33+6:17
19Frida BakkmanIFK Lidingös Skid o OK41:34+6:18
20Johanna LönnkvistTullinge SK41:36+6:20
21Karolina A.HöjsgaardDomnarvets GOIF41:48+6:32
22Anna BachmanIFK Lidingös Skid o OK41:52+6:36
23Olga RieznychenkoIFK Moras OK41:53+6:37
24Petra BaljeuLeksands OK42:09+6:53
25Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK42:19+7:03
26Anastasiia DanylovaSödertälje-Nykvarn OF42:26+7:10
27Emma ClaessonStora Tuna OK42:46+7:30
28Sara EskilssonHaninge SOK42:53+7:37
29Sofie JohanssonOK Linné43:16+8:00
30Elisa ElstnerOK Linné43:23+8:07
31Gunilla SvärdIF Thor43:29+8:13
32Therese KlintbergEksjö SOK43:36+8:20
33Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK43:49+8:33
34Annika ÖstmanIFK Lidingös Skid o OK44:10+8:54
35Martina KarlssonStora Tuna OK44:17+9:01
36Johanna LindbergDomnarvets GOIF44:40+9:24
37Johanna SanderiIFK Lidingös Skid o OK45:38+10:22
38Inga KazlauskaiteOK Linné45:43+10:27
39Beatrice GustavssonEksjö SOK45:55+10:39
40Emma BergmanGöteborg-Majorna OK46:05+10:49
41Lisa RönnolsOK Linné46:07+10:51
42Rebecka LindbergOK Linné46:46+11:30
43Kristin HylanderNyköpings OK46:49+11:33
44Elin DahlinDomnarvets GOIF47:12+11:56
45Lovisa PerssonOK Tisaren47:24+12:08
46Johanna ÖbergOK Hällen48:27+13:11
47Elin StrömIFK Lidingös Skid o OK48:29+13:13
48Elin VedinSundsvalls OK48:33+13:17
49Emma JohanssonDomnarvets GOIF48:42+13:26
50Kristina RobertoOK Linné49:55+14:39
51Karolin OhlssonJärla Orientering50:03+14:47
52Emma AnderssonÄrla IF51:53+16:37
53Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna52:12+16:56
54Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL52:25+17:09
55Sanna LinseforsGöteborg-Majorna OK53:12+17:56
56Malin AnderssonOK Nolaskogsarna53:39+18:23
57Josefin AronssonOK Tisaren54:35+19:19
58Rebecka NylinOK Tisaren55:40+20:24
59Frida AnderssonFalkenbergs OK1:05:56+30:40
Lisa CarlssonOK Linnéej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser