Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Silva League med ÖSA-träffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Silva League med ÖSA-träffen
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 26 maj 2012

D20 Elit

4 050 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna ErlandssonOK Skogsfalken33:03
2Elin MånssonOK Löftan33:37+0:34
3Alexandra BjärrenholtVallentuna-Össeby OL34:03+1:00
4Helena KarlssonIFK Lidingös Skid o OK34:13+1:10
5Julia LauriOK Tisaren34:56+1:53
6Charlotte WatsonOK Ravinen35:01+1:58
7Amilia BjörklundSävedalens AIK35:17+2:14
8Rebecka HeinrupTullinge SK35:46+2:43
9Ellinor TjernlundOK Vilse 8736:49+3:46
10Sofie SvenssonVimmerby OK37:30+4:27
11Amanda HolmgrenVittjärvs IK38:24+5:21
12Elin OlssonTibro OK39:24+6:21
13Elin SvenssonNässjö OK39:55+6:52
14Josefin TjernlundOK Vilse 8740:17+7:14
15Erika LindqvistSävedalens AIK40:57+7:54
16Frida ErkersLeksands OK40:59+7:56
17Stina BergHelsingborgs SOK41:54+8:51
18Karin E. GustafssonHagaby GOIF41:56+8:53
19Anette ÖnerudOK Ravinen41:57+8:54
20Linda LindkvistLeksands OK42:24+9:21
21Lisa AnderssonÄrla IF42:53+9:50
22Annie ForsbergOK Ravinen43:11+10:08
23Sara BengtssonLånghundra IF43:26+10:23
24Maria BjörklundBjursås OK43:59+10:56
25Helena MarkstedtOK Södertörn44:23+11:20
26Emma RosénOK Njudung45:05+12:02
27Maria JohanssonTorsås OK45:12+12:09
28Amanda LeoBredaryds SOK45:34+12:31
29Marie SpångmyrLeksands OK45:50+12:47
30Lisa RisbyOK Kåre46:15+13:12
31Amanda ThellsénOK Roxen46:35+13:32
32Hilda ForsgrenTäby OK46:58+13:55
33Bettina HoelgaardÄrla IF48:34+15:31
34Linnea HolmqvistHagaby GOIF49:16+16:13
35Madeleine AttforsSävedalens AIK50:12+17:09
36Elin Nygren-WåhlinOK Södertörn50:33+17:30
37Johanna HolménHelsingborgs SOK51:54+18:51
38Kajsa HammarströmOK Hällen54:01+20:58
39Evelina ChristofferssonOK Renen54:27+21:24
40Joline IngelssonOK Hammaren54:44+21:41
41Frida ForshällenAttunda OK56:11+23:08
42Jessica LevinOK Tyr56:32+23:29
43Viktoria HelmerssonOckelbo OK59:04+26:01
44Therese HuhtaOK Måsen1:07:35+34:32
Johanna SarenmarkLeksands OKej godkänd
Anna LindeOK Linnéej godkänd
Linnea DanielsAttunda OKej godkänd
Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Jenny ErikssonOK Kåreej godkänd
Linnea SundströmOK Renenej godkänd
Lovisa HanssonBredareds IFej godkänd
Hanna Axelsson-MeyersonOK Linnéej godkänd
Sofia GrawéÄrla IFej start
Lina LångStora Tuna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser