Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Silva League med ÖSA-träffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Silva League med ÖSA-träffen
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 26 maj 2012

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21E2 | H21E2 | D18E2 | H18E2 | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H16

3 150 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas ErikssonStora Tuna OK22:02
2Linus ErikssonRobertsfors IK22:12+0:10
3Albin BergkvistBjursås OK22:31+0:29
4Emil ÅbergKorsnäs IF OK24:01+1:59
5Olle AnderssonTullinge SK24:10+2:08
6André AnderssonVästerbergslagens OL24:33+2:31
7Daniel DuhlboIFK Moras OK24:57+2:55
8Jakob FranssonOK Milan26:21+4:19
9Jesper JissbackeGävle OK26:38+4:36
10Martin HerbertTäby OK27:23+5:21
11Jonas GustafssonOK Kåre27:43+5:41
12Isak SöderströmSala OK28:32+6:30
13Johan NordinSundsvalls OK29:59+7:57
14Martin NorrbomSala OK30:42+8:40
15Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OK30:52+8:50
16Axel MartinNjurunda OK31:01+8:59
17Filip HahneInsjöns IF OK31:32+9:30
18Oscar SundlöfSundsvalls OK31:35+9:33
19Erik HållströmGävle OK32:14+10:12
20Nils AlexanderssonStora Tuna OK33:11+11:09
21Joakim StåhlJärbo OK33:17+11:15
22Gabriel HöjlindIFK Moras OK34:29+12:27
23Emil ErikssonTierps SOK35:33+13:31
24Eric DanielssonOK Kåre37:02+15:00
25Josef LandénSöderhamns OK38:00+15:58
26Oscar PerérsKorsnäs IF OK38:12+16:10
27Arvid PerssonTäby OK39:01+16:59
28Donnie FredrikssonSöderhamns OK39:58+17:56
29Elias FredrikssonSöderhamns OK43:58+21:56
30Erik NallgårdVästerås SOK53:18+31:16
Rasmus LöfgrenStora Tuna OKej start
Filip IvarssonOK Hammarenej start
Wiktor Finn ErikssonDomnarvets GOIFej start
Felix KarsboAlfta-Ösa OKej start
Lars OlovssonRehns BKej start
Erik BerglundOK Kåreej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser