Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Silva League med ÖSA-träffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Silva League med ÖSA-träffen
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 26 maj 2012

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21E2 | H21E2 | D18E2 | H18E2 | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D14

2 780 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna HugossonSundsvalls OK21:50
2Ronja JungåkerKorsnäs IF OK22:17+0:27
3Jenny PerersKorsnäs IF OK26:31+4:41
4Stina NordinSundsvalls OK26:33+4:43
5Anna HerbertTäby OK26:37+4:47
6Frida PetersonÄlvdalens IF OK26:55+5:05
7Erika DuhlboIFK Moras OK27:34+5:44
8Wilma LagerhällRehns BK28:13+6:23
9Jennie BörjessonStorviks IF28:41+6:51
10Emma BlixtJärbo OK28:58+7:08
11Gabriella BerganderEksjö SOK29:03+7:13
12Johanna BörjessonStorviks IF29:50+8:00
13Carolina OlssonÄlvdalens IF OK30:08+8:18
14Matilda MelénOK Kåre31:25+9:35
15Tove FlodmanOK Hammaren31:55+10:05
16Amanda HalvarsonLeksands OK32:18+10:28
17Hanna KjellinForsa OK33:03+11:13
18Frida FredrikssonKorsnäs IF OK34:41+12:51
19Ann JohanssonSundsvalls OK35:13+13:23
20Elin VikerOK Kåre35:21+13:31
21Vilma BergerDomnarvets GOIF37:48+15:58
22Elin NilssonVK Uvarna39:06+17:16
23Alma AnderssonDomnarvets GOIF40:22+18:32
24Ida HallgrenBjursås OK40:58+19:08
25Emma EckerlidOK Kåre43:03+21:13
26Jonna JungåkerKorsnäs IF OK49:11+27:21
27Elin NallgårdVästerås SOK50:22+28:32
Sanna SjödénÄlvdalens IF OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser