Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Silva League med ÖSA-träffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Silva League med ÖSA-träffen
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 26 maj 2012

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21E2 | H21E2 | D18E2 | H18E2 | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H60

3 100 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK23:54
2Lasse KarlssonIFK Moras OK26:49+2:55
3Bengt StenerhagVästerbergslagens OL27:41+3:47
4Hans AurellGävle OK27:47+3:53
5Bo SundqvistOckelbo OK28:13+4:19
6Hasse ÅbergValbo AIF29:09+5:15
7Mats KågesonGöteborg-Majorna OK30:23+6:29
8Ola KarlssonStorviks IF30:24+6:30
9Lennart HävrénTullinge SK30:45+6:51
10Anders HallménAttunda OK31:14+7:20
11Roland BergSäterbygdens OK31:18+7:24
12Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK31:46+7:52
13Tommy ErikssonTullinge SK32:16+8:22
14Göran LarssonSala OK33:09+9:15
15Dick DavidssonViksjöfors OK33:18+9:24
16Karl-Erik AnderssonIFK Moras OK34:49+10:55
17Ulf KjellinOK Hedströmmen35:03+11:09
18Sten Åke VedinSelånger SOK35:52+11:58
19Lennart LundquistOK Nalle36:25+12:31
20Bo KlamfeltTibro OK37:46+13:52
21Jon FlordalLjusdals OK39:09+15:15
22Anders ClaessonIFK Moras OK40:02+16:08
23Arne OlssonHudiksvalls OK41:27+17:33
24Sven LarssonSärna SK42:40+18:46
25Börje StrömViksjöfors OK44:14+20:20
26Johnny FranssonÄrla IF44:18+20:24
27Urs SchmutzLeksands OK45:20+21:26
28Staffan VestbomOckelbo OK50:31+26:37
Dan ThorsellForsa OKej godkänd
Kenneth WåhlbergOK Kåreej start
Sven BergströmForsa OKej start
Lars Erik HermanssonOK Linnéej start
Jan PahnkeKristinehamns OKej start
Per ElfströmÅrsunda IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser