Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Silva League med ÖSA-träffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Silva League med ÖSA-träffen
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 26 maj 2012

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21E2 | H21E2 | D18E2 | H18E2 | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H65

3 100 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Owe EdströmKovlands IF28:17
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK28:47+0:30
3Gunnar LöfkvistBjursås OK28:52+0:35
4Per-Erik WåhlbergOK Linné29:07+0:50
5Rolf SkoglundHellas Orientering29:33+1:16
6Stig OvelandValbo AIF31:17+3:00
7Jan BojlingSolna OK31:35+3:18
8Hans JohanssonIFK Moras OK31:41+3:24
9Claes NidebornStora Tuna OK31:51+3:34
10Åke HöglundTimrå SOK32:30+4:13
11Olle JohanssonIFK Hedemora OK32:36+4:19
12Elis ÅbergStorviks IF32:56+4:39
13Ingvar SvenssonBjursås OK34:00+5:43
14Lennart HöijeOK Ravinen36:01+7:44
15Lasse HolmStorviks IF36:06+7:49
16Lars Olov WängborgViksjöfors OK36:26+8:09
17Leif ErikssonHeby AIF37:42+9:25
18Tord HalvarsonOK Kåre38:53+10:36
19Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL39:40+11:23
20Anders SellgrenSigtuna OK39:55+11:38
21Sven NilssonMalungs OK Skogsmårdarna39:58+11:41
22Hans NybergGävle OK43:49+15:32
23Hans SahlbergLånghundra IF47:56+19:39
24Sören AnderssonJärbo OK50:13+21:56
25Leif PerssonLjusdals OK54:10+25:53
26Roland ForsblomKungsgårdens SK55:32+27:15
27Rune JonssonLjusdals OK55:58+27:41
28Sivar CliffoordHofors OK1:05:35+37:18
Hans KruskopfKorsnäs IF OKej godkänd
Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OKej godkänd
Kjell ErikssonVK Uvarnaej start
Jan Olof DahlströmBjursås OKej start
Staffan StålbergOckelbo OKej start
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OKej start
Lars JonassonJärfälla OKej start
Leif NordinAttunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
Hallands 3 dagars