Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Silva League med ÖSA-träffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Silva League med ÖSA-träffen
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 26 maj 2012

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21E2 | H21E2 | D18E2 | H18E2 | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen motion 7

3 150 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola JohanssonGävle OK25:59
2Alexander AnderssonAlfta-Ösa OK27:07+1:08
3Eidar LindgrenOK Ravinen27:27+1:28
4Nisse JohanssonRehns BK29:58+3:59
5Kristian SöderAlfta-Ösa OK30:27+4:28
6Thomas NilssonStora Tuna OK30:36+4:37
7Christer JonssonHallstahammars OK31:01+5:02
8Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL31:28+5:29
9Johnny RösthOK Storsjön34:25+8:26
10Per EdénOK Kåre35:32+9:33
11Erik BjörklundBjursås OK36:09+10:10
12Marie HögstrandOK Räven36:56+10:57
13Lena HöjlindIFK Moras OK37:23+11:24
14Sverker HenckelSundsvalls OK37:39+11:40
15Ulrika JanssonOK Kåre37:44+11:45
16Sofia SmittSödertälje IF37:46+11:47
17Ida WillénÖstersunds OK38:00+12:01
18Hans LindeSöderhamns OK38:01+12:02
19Gunilla BomanVästerås SOK38:40+12:41
20Sven-Erik KempeOslättforspojkarnas IK39:53+13:54
21Malin EngströmOK Kåre40:57+14:58
22Kerstin GranathSvärdsjö IF41:14+15:15
23Anders SjögrenSundsvalls OK41:34+15:35
24Hans NilssonSöderhamns OK45:07+19:08
25Bo MånssonOK Löftan45:33+19:34
26Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK45:44+19:45
27Leif BlomqvistSöderhamns OK45:50+19:51
28Gun SvenssonRehns BK47:25+21:26
29Bengt-Olof KaskOK Tisaren48:00+22:01
30Rolf Göran Vilhelm BodinSöderhamns OK51:31+25:32
31Mats RunvikKvarnsvedens GOIF OK51:36+25:37
32Bengt HanssonSäterbygdens OK52:01+26:02
33Kjell BengtssonTullinge SK53:40+27:41
34Jörgen HelmerssonOckelbo OK55:42+29:43
35Anette KlockarIFK Moras OK56:34+30:35
36Hans ForsbergOK Kolmården59:59+34:00
37Johan LindStora Tuna OK1:04:08+38:09
Frank LarssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Åsa BobergSöderhamns OKej godkänd
Marika A SkantzeJärla Orienteringej godkänd
Jack Erling BjurkvistSöderhamns OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
Hallands 3 dagars