Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Silva League med ÖSA-träffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Silva League med ÖSA-träffen
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 26 maj 2012

H21 Elit2

5 070 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mathias HallménAttunda OK31:00
2David RüedlingerLeksands OK31:02+0:02
3Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering31:53+0:53
4Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna32:06+1:06
5Carl WikingOK Kåre32:15+1:15
6Erik LindIFK Umeå32:44+1:44
7Simon HodlerIFK Moras OK32:45+1:45
8Andreas PetersonHagaby GOIF32:52+1:52
9Liutauras BileviciusOK Linné33:04+2:04
10Sebastian MånssonHagaby GOIF33:09+2:09
11Denys ShcherbakovRonneby OK33:15+2:15
12Anders HedbergGöteborg-Majorna OK33:18+2:18
13Oskar DanielsAttunda OK33:31+2:31
14Björn LjunggrenOK Hammaren33:44+2:44
15Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OK33:54+2:54
16Johan IsraelssonStora Tuna OK34:04+3:04
17Christoffer EskilssonHaninge SOK34:14+3:14
18Simon AnderssonForsa OK34:31+3:31
19Rasmus ElmelidSkåneslättens OL34:57+3:57
20Jonas EngströmOK Hällen35:10+4:10
21Patrik SvedbergGävle OK35:28+4:28
22Thomas ÅbergGävle OK35:49+4:49
23Mattias MårtsStora Tuna OK35:50+4:50
24Erik FernlundSäterbygdens OK36:05+5:05
25Kent LundvallTäby OK36:22+5:22
26Anders HåkanssonOK Linné36:45+5:45
27Ulf BergqvistGävle OK36:51+5:51
28Erik SisellGävle OK37:03+6:03
29Viktor AntonssonEksjö SOK37:11+6:11
30Joakim IngelssonOK Hammaren37:13+6:13
31Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF37:20+6:20
32Patrik LindÄrla IF37:23+6:23
33Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna37:27+6:27
34Sven LundbäckStora Tuna OK37:52+6:52
35Albin PetterssonOK Tisaren38:06+7:06
36Niklaus ReyNyköpings OK38:07+7:07
37Andreas AllerhedIFK Moras OK38:13+7:13
38Simon HedlundÄrla IF38:25+7:25
39Nick BarrableOK Ravinen38:32+7:32
40Per Harald Havnen JohansenLillomarka OL38:42+7:42
41Henrik LundgrenSävedalens AIK39:22+8:22
42Pessi LiukkonenSundsvalls OK39:40+8:40
43Johan HameliusOK Linné40:04+9:04
44Kristian DahlströmIFK Moras OK41:19+10:19
45Anders JanssonTäby OK41:28+10:28
46Johan ErikssonGävle OK42:50+11:50
47Andreas HolmqvistHestra IF42:58+11:58
48Jan MobergGävle OK43:19+12:19
49Johan FröbergGOIF Tjalve43:36+12:36
50Jonas LundgrenStora Tuna OK44:29+13:29
51Ross SmithOK Linné45:03+14:03
52Joel SjölanderIFK Umeå45:16+14:16
53Daniel NordeboÄlvsby IF OK45:38+14:38
54Joel SanderiIFK Lidingös Skid o OK46:17+15:17
55Magnus FranssonÄrla IF47:13+16:13
56Henrik HammasAttunda OK47:19+16:19
57Gustav ErikssonStora Tuna OK47:47+16:47
58Martin SundlöfGävle OK51:20+20:20
59Tomas KobayashiSurahammars SOK58:47+27:47
Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Robert JohanssonTäby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser