Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Silva League med ÖSA-träffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Silva League med ÖSA-träffen
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 26 maj 2012

Sundsvalls OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Susanne LiukkonenD21 Elit2 (21)43:088:59
1Hanna HugossonD14 (27)21:507:51
1Jan NordinH50 (52)23:226:53
2Erik HenckelH20 (2)43:59+12:5711:38
2Anna NordinD40 (12)30:18+1:188:57
2Jenny ErlandssonD35 (6)30:47+1:389:04
2Oskar VikströmH10 (18)12:15+0:546:22
3Olov VikströmH40 (21)26:59+1:267:08
4Stina NordinD14 (27)26:33+4:439:33
5Charlotte VikströmD40 (12)31:36+2:369:20
5Frida VikströmD12 (16)21:57+4:2110:18
5Anna-Lena LindströmD45 (34)29:25+2:069:29
6Jonas ÅkerdahlÖppen motion 8 (48)31:51+4:078:25
6Maria JonssonD21 Elit2 (21)46:28+3:209:40
7Jonne LiukkonenH10 (18)14:33+3:127:34
8Ellen SjögrenD16 (25)30:10+3:389:34
9Sofie FröjdD12 (16)30:21+12:4514:14
9Elis LiukkonenU1 (23)21:18+6:0611:05
10Petter ErlandssonH10 (18)15:46+4:258:12
11Tim JangdalH12 (18)28:41+13:3213:27
11Gunnar BengtssonH70 (18)34:24+10:1512:22
12Alice HugossonD18 Elit (59)36:22+5:549:11
12Lars HenrikssonH40 (21)32:45+7:128:39
13Johan NordinH16 (30)29:59+7:579:31
14Sverker HenckelÖppen motion 7 (41)37:39+11:4011:57
14Uno JohanssonH50 (52)26:52+3:307:55
15Frida SvedbergD12 (16)41:16+23:4019:22
15Jorunn LindströmD18 Elit2 (16)1:00:53+21:3616:27
15Per JangdalH40 (21)36:31+10:589:39
16Katarina JohanssonD18 Elit2 (16)1:01:05+21:4816:30
17Tomas EdströmH45 (52)28:57+4:588:01
18Oscar SundlöfH16 (30)31:35+9:3310:01
19Ann JohanssonD14 (27)35:13+13:2312:40
19Stina ÅströmD16 (25)39:30+12:5812:32
23Anders SjögrenÖppen motion 7 (41)41:34+15:3513:11
23Maria HenckelÖppen motion 3 (26)1:07:17+44:1131:35
30Satu SvedbergÖppen motion 5 (47)53:03+20:3114:54
34Rune LindströmH45 (52)33:22+9:239:14
38Anders VedinH18 Elit2 (41)1:06:31+34:2216:04
42Pessi LiukkonenH21 Elit2 (59)39:40+8:407:49
45Torbjörn JohanssonH50 (52)39:15+15:5311:34
48Elin VedinD21 Elit (60)48:33+13:179:18
48Tommy FröjdH45 (52)50:02+26:0313:51
Oskar ErlandssonInskolning (23)fullföljt
Tobias EliassonH21 (11)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser