Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-klubbsmatch #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-klubbsmatch #3
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: torsdag 29 augusti 2019

Nivå 1 flickor

1 610 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingalisa ÖbergOK Hällen11:587:25
2Ellie NettelbladtOK Hällen13:15+1:178:13
3Sigrid CarlborgOK Måsen13:47+1:498:33
4Ebba GottvallNyköpings OK14:18+2:208:52
5Ida Karlsson SandbergOK Hällen15:16+3:189:28
6Thyra HildebrandOK Hällen16:30+4:3210:14
7Meja FrickOK Hällen16:31+4:3310:15
8Linnea BjörklundOK Hällen18:26+6:2811:26
9Isabell MyrmanNyköpings OK18:31+6:3311:30
9Iris KällströmerNyköpings OK18:31+6:3311:30
11Alwa BjörnfotOK Hällen18:54+6:5611:44
11Selma EkstrandOK Hällen18:54+6:5611:44
13Nelly HaglundOK Hällen18:55+6:5711:44
14Alma NyströmOK Hällen19:17+7:1911:58
15Line ÖbergOK Hällen19:22+7:2412:01
15Maja DahlgrenNyköpings OK19:22+7:2412:01
17Ebba AugustssonOK Hällen19:25+7:2712:03
18Viola JanssonOK Måsen19:41+7:4312:13
19Agnes HolstOK Måsen20:38+8:4012:48
20Vera PedersenOK Hällen20:44+8:4612:52
21Elin BeijarOK Hällen21:57+9:5913:38
22Saga AxelssonOK Hällen21:59+10:0113:39
23Hanna BeijarOK Hällen22:37+10:3914:02
24Hilma SundinOK Hällen23:05+11:0714:20
25Alice NettelbladtOK Hällen23:44+11:4614:44
25Linnea EkstrandOK Hällen23:44+11:4614:44
27Stina Eklund KarlssonOK Hällen23:47+11:4914:46
28Linnéa Åkerlund ArvidssonOK Hällen23:48+11:5014:46
29Tilde RingOK Hällen24:16+12:1815:04
30Alice AbrahamssonOK Måsen26:46+14:4816:37
31Elvy EkbergOK Måsen37:34+25:3623:20
Nelly SelanderOK Hällenej godkänd
Lova SchulzeOK Hällenej godkänd
Siri SpångNyköpings OKej start
Leah BluckertNyköpings OKej start
Lilja Regner EdhagerNyköpings OKej start
Hanna KarlssonOK Hällenej start
Märta StraussNyköpings OKej start
Stella KaragiannisTrosabygdens OKåterbud
Kira KaragiannisTrosabygdens OKåterbud
Elise ThedvallTrosabygdens OKåterbud

Nivå 2 flickor

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa LindqvistOK Måsen17:399:48
2Astrid HamiltonNyköpings OK19:45+2:0610:58
3My TullbergNyköpings OK19:52+2:1311:02
4Alicia HögforsTrosabygdens OK20:40+3:0111:28
5Linnea SteenOK Hällen22:17+4:3812:22
6Elsa HaglundOK Hällen26:25+8:4614:40
7Vilia Andersson CarlénOK Måsen30:20+12:4116:51
Greta JanssonOK Måsenej godkänd
Olivia ThorburnOK Måsenej start
Ester FalkOK Hällenej start
Maya RosmanOK Hällenej start
Freja KarlssonOK Hällenej start
Vera Von BerensTrosabygdens OKåterbud

Nivå 3 flickor

2 130 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira LindstenNyköpings OK18:078:30
2Miriam GustafssonNyköpings OK18:18+0:118:35
3Thea KarlssonOK Hällen25:02+6:5511:45
4Evelina PeterssonNyköpings OK25:26+7:1911:56
5Molly EliassonNyköpings OK26:30+8:2312:26
6Tuva Karlsson SandbergOK Hällen28:45+10:3813:29
7Novella ValenciaNyköpings OK33:07+15:0015:32
8Elma StraussNyköpings OK33:22+15:1515:39
Edith Von BerensTrosabygdens OKej start
Wilma FredrikssonOK Hällenej start
Maja PetterssonOK Hällenej start

Nivå 4 flickor

2 820 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cajsa AleniusNyköpings OK19:256:53
2Filippa GuttkeNyköpings OK21:47+2:227:43
3Vilma JohanssonOK Hällen33:33+14:0811:53
4Elsa JohanssonOK Måsen34:35+15:1012:15
5Adele PalmqvistNyköpings OK50:05+30:4017:45
Ylva LidehnNyköpings OKej godkänd

Nivå 5 flickor

4 320 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice EkNyköpings OK32:217:29
2Caroline GuttkeNyköpings OK37:29+5:088:40
3Meja AleniusNyköpings OK42:00+9:399:43
4Frida JardingNyköpings OK42:12+9:519:46
5Elsa LinderOK Hällen43:14+10:5310:00
6Hanna AnängenNyköpings OK47:14+14:5310:56
7Emma WesterlundNyköpings OK49:06+16:4511:21
8Vera CarlssonOK Hällen1:07:02+34:4115:31

Nivå 1 pojkar

1 610 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias ÖbergOK Hällen11:136:58
2Lukas ÖbergOK Hällen11:34+0:217:11
3Harald HamiltonNyköpings OK13:51+2:388:36
4Algot LindstenNyköpings OK15:10+3:579:25
5Oliver JohanssonNyköpings OK16:29+5:1610:14
6Ingemar CarlborgOK Måsen16:31+5:1810:15
7Ivar StridTrosabygdens OK16:50+5:3710:27
8Vidar EngströmOK Hällen16:56+5:4310:31
9Sam BergNyköpings OK17:09+5:5610:39
10Hector ÖbergOK Hällen17:20+6:0710:45
11Buster NordinOK Hällen17:27+6:1410:50
12Joel SkondrasOK Hällen17:45+6:3211:01
13Knut KällströmerNyköpings OK18:22+7:0911:24
14Kevin SelanderOK Hällen19:18+8:0511:59
15Adam GottvallTrosabygdens OK19:21+8:0812:01
16Algot StenssonNyköpings OK19:50+8:3712:19
17Alfred KarlssonOK Hällen21:34+10:2113:23
18Hjalmar SundinOK Hällen23:02+11:4914:18
19Elis GöranssonOK Måsen23:09+11:5614:22
20Sixten KarlssonOK Hällen25:23+14:1015:45
21Eskil EngströmOK Hällen25:46+14:3316:00
22Ludvig HolmgrenOK Måsen26:57+15:4416:44
23Leo EllerstedtNyköpings OK28:28+17:1517:40
24Teo KlefbohmOK Måsen31:24+20:1119:30
25Arvin ZeinowOK Hällen32:04+20:5119:55
Mathias EllmarkNyköpings OKej start
Cesar Regner EdhagerNyköpings OKej start
Melker YdermanOK Hällenej start
Leo HolmquistNyköpings OKej start
Alfred BehmNyköpings OKej start
Elis GeorgssonOK Hällenej start
Josef FalkOK Hällenej start
Theo AleniusNyköpings OKej start
Harry SieurinNyköpings OKej start
Vidar ErikssonOK Måsenej start
Oscar ErikssonOK Hällenej start
Alvar CarneckNyköpings OKej start
Hjalmar ErikssonOK Måsenej start
Aron FalkOK Hällenej start

Nivå 2 pojkar

2 160 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker ClashammarNyköpings OK12:025:34
2Emil ÖbergOK Hällen12:27+0:255:45
3Tage LindstenNyköpings OK12:41+0:395:52
4Vilgot HellstenNyköpings OK12:42+0:405:52
5Victor PalmqvistNyköpings OK14:18+2:166:37
6Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK14:57+2:556:55
7Jonathan PeterssonNyköpings OK15:19+3:177:05
8Axel GustafssonNyköpings OK16:24+4:227:35
9Erik JohanssonOK Måsen17:31+5:298:06
10Felix HammarströmNyköpings OK18:29+6:278:33
11Arvid HenleyTrosabygdens OK19:49+7:479:10
12Sixten NordinOK Hällen21:11+9:099:48
13Alfons StenilsOK Hällen21:31+9:299:57
14Axel ThorburnOK Måsen23:10+11:0810:43
15Loke ZeinowOK Hällen24:31+12:2911:21
16Syrafiel EEbremeskelOK Måsen25:50+13:4811:57
17Love Andersson CarlénOK Måsen26:33+14:3112:17
18Axel StridTrosabygdens OK26:51+14:4912:25
19Sebastian LejonedNyköpings OK27:07+15:0512:33
20Elvis UdinNyköpings OK27:10+15:0812:34
Axel HolstOK Måsenej godkänd
August HedinNyköpings OKej godkänd
Damian Shewket Tofiq KareliussonOK Hällenej start
Filip KarlssonOK Måsenej start

Nivå 3 pojkar

2 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valdemar HamiltonNyköpings OK18:298:40
2Isac LidehnNyköpings OK21:27+2:5810:04
3Theo Lund RüdénNyköpings OK22:41+4:1210:38
4Isak SjödinNyköpings OK24:37+6:0811:33
5Tryggve StraussNyköpings OK25:15+6:4611:51
6Wilmer ThedvallTrosabygdens OK27:54+9:2513:05
7Neo BergNyköpings OK28:45+10:1613:29
8August JacobsenOK Måsen33:44+15:1515:50
9Gustav HjelmOK Måsen37:34+19:0517:38
10Casper Andersson CarlénOK Måsen42:37+24:0820:00
Gabriel GöranssonOK Måsenej start
Erik EkbergOK Måsenej start
Leo ÖrnebroOK Måsenej start
Lukas KaragiannisTrosabygdens OKåterbud

Nivå 4 pojkar

2 790 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ClashammarNyköpings OK20:247:18
2Rasmus ÖbergOK Hällen22:25+2:018:02
3Anders PeterssonNyköpings OK22:28+2:048:03
4Axel Björnberg FärdigNyköpings OK24:39+4:158:50
5Wilhelm TengrothOK Måsen25:14+4:509:02
6Emanuel ErikssonNyköpings OK28:38+8:1410:15
7Sebastian SjöqvistOK Måsen30:37+10:1310:58
8Arvid LindqvistOK Måsen31:20+10:5611:13
9Victor JacobsenOK Måsen32:05+11:4111:29
10Hektor HedströmNyköpings OK33:08+12:4411:52
11Melker BerggrenNyköpings OK35:36+15:1212:45
12Gustav NordinTrosabygdens OK37:45+17:2113:31
13Hampus HolmgrenOK Måsen44:16+23:5215:51
Ludvig HedinNyköpings OKej godkänd

Nivå 5 pojkar

4 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kasper LagerströmNyköpings OK33:157:19
2Andreas HolmqvistNyköpings OK38:59+5:448:35
3Odin EkNyköpings OK43:38+10:239:36
Gustav NorbergNyköpings OKej godkänd
Axel LindgrenNyköpings OKej start
Sven SjöqvistOK Måsenej start
Emil BrunbergNyköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser