Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sakoträning OKS

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sakoträning OKS
Arrangörsorganisation: OK Skogsvargarna
Datum: tisdag 10 september 2019

Lång

7 250 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad43:165:58
2Viktor WassénHalden SK43:48+0:326:02
3Simon AnderssonTrollhättans SOK45:28+2:126:16
4Christoffer JohanssonTrollhättans SOK49:27+6:116:49
5Hugo MandingerTrollhättans SOK54:06+10:507:27
6Anders VedinSundsvalls OK56:35+13:197:48
7Magnus VedinTrollhättans SOK58:54+15:388:07
8Robert EnbomVänersborgs SK1:04:01+20:458:49
9Sofia JohanssonOK Skärmen1:08:02+24:469:23
10Johan ErikssonTrollhättans SOK1:12:45+29:2910:02
11Jonas MelénTrollhättans SOK1:18:44+35:2810:51
Tobias MattssonTrollhättans SOKej godkänd
Olle MelénTrollhättans SOKej start

Mellan

4 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ÖsterlundUlricehamns OK34:127:07
2Patrik SvantessonTrollhättans SOK36:28+2:167:35
3David AlménVänersborgs SK37:16+3:047:45
4Axel BrönnestamOK Gipen45:44+11:329:31
5Emelie SvalinVänersborgs SK46:11+11:599:37
6Hans KööhlerTrollhättans SOK48:05+13:5310:01
7Lisa WassénVänersborgs SK50:24+16:1210:30
8Martin MandingerTrollhättans SOK50:29+16:1710:31
9Anders AxelssonOK Skogsvargarna51:28+17:1610:43
10Gunilla EdgrenTrollhättans SOK56:16+22:0411:43
11Thomas LundgrenTrollhättans SOK56:43+22:3111:48
12Mattias BillsonVänersborgs SK57:14+23:0211:55
13Sören KnutsTrollhättans SOK58:16+24:0412:08
14Annette Falck LarssonVänersborgs SK58:58+24:4612:17
15Frida JohanssonOK Skärmen1:02:07+27:5512:56
16Thord EkströmTrollhättans SOK1:09:39+35:2714:30
17Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:15:53+41:4115:48
Matti LindqvistTrollhättans SOKej godkänd

Kort Orange

3 050 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas AnderssonVänersborgs SK30:069:52
2Inger CederbergVänersborgs SK33:14+3:0810:53
3Per-Arne JohanssonVänersborgs SK34:40+4:3411:21
4Lars LjungbergTrollhättans SOK36:23+6:1711:55
5Niclas NilssonVänersborgs SK37:44+7:3812:22
6Liam HogedalVänersborgs SK38:20+8:1412:34
7Andreas JohanssonVänersborgs SK44:30+14:2414:35
8Linn EnbomVänersborgs SK44:36+14:3014:37
8Andrea EnbomVänersborgs SK44:36+14:3014:37
10Berkley StaggOK Skogsvargarna45:55+15:4915:03
11Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna51:59+21:5317:02
12Bodil AhlströmTrollhättans SOK1:01:21+31:1520:06
13Klas SkogOK Gipen1:02:38+32:3220:32
14Joakim WikströmOK Skogsvargarna1:07:54+37:4822:15
15Maja NymanVänersborgs SK1:08:06+38:0022:19
16Alfred SvenssonOK Skogsvargarna1:18:08+48:0225:37
17Patric SvenssonOK Skogsvargarna1:18:09+48:0325:37
Margareta MandingerTrollhättans SOKfullföljt
Jenny NymanVänersborgs SKej godkänd
Monica BrönnestamOK Gipenej start

Lätt Gul

2 320 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida SylvanVänersborgs SK31:2613:32
2Siri HulténVänersborgs SK47:58+16:3220:40
3Algot HulténVänersborgs SK48:08+16:4220:44
4Axel TenggrenOK Skogsvargarna49:57+18:3121:31
5Frida KällbergOK Skogsvargarna55:43+24:1724:00
6Carolina HallqvistVänersborgs SK56:26+25:0024:19
7Folke WikströmOK Skogsvargarna56:42+25:1624:26
8Nora PantzarOK Skogsvargarna57:40+26:1424:51
9Elias GlemringOK Skogsvargarna59:10+27:4425:30
10Bertil SagnérOK Gipen1:00:45+29:1926:11
11Wilhelm HallanderVänersborgs SK1:05:00+33:3428:01
12Erik LevinOK Skogsvargarna1:20:18+48:5234:36
13Annelie EkströmTrollhättans SOK1:43:27+1:12:0144:35
Monica KällbergOK Skogsvargarnaej godkänd

Lätt Vit

1 740 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna HillebrandVänersborgs SK39:1822:35
2Emma HillebrandVänersborgs SK39:33+0:1522:43
3Mats HillebrandVänersborgs SK39:40+0:2222:47
4Emil HillebrandVänersborgs SK40:11+0:5323:05
5Max SylvanVänersborgs SK41:00+1:4223:33
6Esther TenggrenOK Skogsvargarna48:38+9:2027:57
7Eva JohanssonOK Skogsvargarna52:56+13:3830:25
8Alice PantzarOK Skogsvargarna1:57:04+1:17:461:07:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser