Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL OKS

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL OKS
Arrangörsorganisation: OK Skogsvargarna
Datum: onsdag 11 september 2019

Lång

3 960 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban LarssonOK Gipen38:239:41
2Pierre KarlssonOK Alehof38:30+0:079:43
3Lennart FagerlundUddevalla OK39:16+0:539:54
4Olof KarlssonUddevalla OK40:12+1:4910:09
5Yngve NilssonOK Gipen40:43+2:2010:16
6Rune SandbergUddevalla OK42:03+3:4010:37
7Ulrika RundbladFrämmestads IK44:00+5:3711:06
8Lars HogedalVänersborgs SK46:35+8:1211:45
9Lars JohanssonOK Skogshjortarna46:52+8:2911:50
10Kalle JohanssonOK Skogshjortarna48:12+9:4912:10
11Reine SpetzStenungsunds OK48:40+10:1712:17
12Lennart HermanssonStångenäs AIS54:42+16:1913:48
13Gunnar BejbomUddevalla OK56:58+18:3514:23
14Hans StrinningUddevalla OK57:13+18:5014:26
15Stefan MellgrenUddevalla IS57:37+19:1414:32
16Roland MattssonOK Skärmen1:02:16+23:5315:43
17Anders BerglundOK Skogshjortarna1:04:30+26:0716:17
18Göran JohnssonUddevalla IS1:06:29+28:0616:47
19Stig-Arne ÖstlundUddevalla OK1:07:56+29:3317:09
20Eva KarlssonUddevalla OK1:11:35+33:1218:04
21Gunilla HogedalVänersborgs SK1:12:01+33:3818:11
Göran SandbergUddevalla ISej godkänd
Per-Arne KällénUddevalla OKej godkänd
Ulf BjörkdahlHerrestads AIFej godkänd
Bengt-Åke JanssonFrämmestads IKej godkänd
Dan WidercrantzOK Skärmenej godkänd

Mellan

3 110 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan KlassonOK Flundrehof27:348:51
2Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK34:22+6:4811:03
3Klas OlaussonOK Gipen34:45+7:1111:10
4Matti LindqvistTrollhättans SOK34:55+7:2111:13
5Per-Arne JohanssonVänersborgs SK35:01+7:2711:15
6Hans LindqvistTrollhättans SOK35:09+7:3511:18
7Marion HallstenUddevalla OK37:20+9:4612:00
8Sten KarlssonUddevalla OK37:28+9:5412:02
9Ronny AnderssonOK Skogshjortarna38:02+10:2812:13
10Per IvarssonUddevalla OK38:19+10:4512:19
11Jan JohanssonVänersborgs SK38:25+10:5112:21
12Kent IvarssonOK Skogshjortarna38:42+11:0812:26
13Clyde PerssonLjungskile FK38:45+11:1112:27
14Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK38:56+11:2212:31
15Leif BoströmTrollhättans SOK39:38+12:0412:44
16Ingrid JessenFrämmestads IK39:58+12:2412:51
17Arne AlfredssonUddevalla OK40:14+12:4012:56
18Thore NilsslonUddevalla OK40:29+12:5513:01
19Odd OlssonUddevalla OK41:02+13:2813:11
20Matts MattssonOK Gipen41:09+13:3513:13
21Nils-Erik GunnarssonOK Gipen42:06+14:3213:32
22Leif OlofssonOK Flundrehof42:30+14:5613:39
23Bertil HermanssonStenungsunds OK42:51+15:1713:46
24Erling OlssonUddevalla IS44:40+17:0614:21
25Eva IsakssonOK Skogshjortarna45:02+17:2814:28
26Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal45:40+18:0614:41
27Christina BerggrenLjungskile FK46:02+18:2814:48
28Kristina NilssonOK Skärmen46:16+18:4214:52
29Gert IvarssonOK Skogshjortarna46:49+19:1515:03
30Kerstin SvenssonTrollhättans SOK46:52+19:1815:04
31Leif JohanssonTrollhättans SOK46:56+19:2215:05
32Kurt FredrixonOK Skogshjortarna47:35+20:0115:18
33Barbro BörjesonOK Skogshjortarna48:06+20:3215:27
34Lena WaernTrollhättans SOK49:55+22:2116:03
35Johnny KarlssonUddevalla OK51:03+23:2916:24
36Kristin Back FriskVänersborgs SK51:50+24:1616:40
37Göte NatanaelssonLjungskile FK52:07+24:3316:45
38Monica IvarssonOK Skogshjortarna52:29+24:5516:52
39Sven PerssonLjungskile FK54:47+27:1317:36
40Gunnar ChristianssonTrollhättans SK57:15+29:4118:24
41Lillemor HallinOK Landehof1:09:22+41:4822:18
42Margareta JohanssonTrollhättans SOK1:09:53+42:1922:28
Gunnar PerssonSvanesunds GIFej godkänd
Harriet AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Kort

2 070 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune OlaussonOK Gipen34:0216:26
2Lennart KarlssonTrollhättans SOK37:56+3:5418:19
3Göran NordhTrollhättans SK39:49+5:4719:14
4Alfred StenbergTrollhättans SOK41:48+7:4620:11
5Ove KilbornUddevalla IS41:51+7:4920:13
6Nils AnderssonTrollhättans SOK42:51+8:4920:42
7Knut NilssonOK Skärmen43:01+8:5920:46
8Ingegerd FrickTrollhättans SK43:18+9:1620:55
9Gunnar JohanssonOK Gipen43:40+9:3821:05
10Gunvor JonssonVänersborgs SK44:07+10:0521:18
11Bengt LarssonTrollhättans SOK44:23+10:2121:26
12Lars HolmOK Gipen45:06+11:0421:47
13Kjell-Arne FasthOK Skogsvargarna45:13+11:1121:50
14Eva OlofssonOK Flundrehof45:17+11:1521:52
15Bertil BorglundTrollhättans SK46:49+12:4722:37
16Atte HeikkiläOK Gipen47:02+13:0022:43
17Lars BolinUddevalla IS47:09+13:0722:46
18Barbro AnderssonOK Skogshjortarna48:06+14:0423:14
19Inga PerssonOK Skogshjortarna48:35+14:3323:28
20Kerstin OlaussonStenungsunds OK50:01+15:5924:09
21Erik LindhUddevalla IS50:18+16:1624:17
22Signe NymanUddevalla IS51:10+17:0824:43
23Arne ClaessonLjungskile FK51:42+17:4024:58
24Kent-Erik RosengrenTrollhättans SK58:50+24:4828:25
25Britt-Marie JohanssonVänersborgs SK1:01:02+27:0029:29

Lätt

1 740 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jerry RasmussonHerrestads AIF28:2516:19
2Lillemor GunnarssonOK Gipen29:42+1:1717:04
3Kristina JohanssonVänersborgs SK29:54+1:2917:11
4Kurt JohanssonUddevalla IS30:01+1:3617:15
5Eva OlssonOK Skärmen30:46+2:2117:40
6Barbro BlomqvistTrollhättans SOK33:58+5:3319:31
7Gunnar WaernTrollhättans SOK34:12+5:4719:39
8Anita NatanaelssonLjungskile FK35:00+6:3520:06
9Rolf JonassonVänersborgs SK35:23+6:5820:20
10Karleric FranssonTrollhättans SOK35:31+7:0620:24
11Berit IvarssonOK Skogshjortarna40:11+11:4623:05
12Lars Ove OlssonOK Skogsvargarna45:48+17:2326:19
13Birgitta WiklundOK Skogsvargarna45:51+17:2626:21
14Görel NordinVänersborgs SK1:12:24+43:5941:36
Barbro SmedbergTrollhättans SOKej godkänd
Vira NordhTrollhättans SKej godkänd
Bo KarlssonTrollhättans SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser